Casno je bilo zivjeti s Titom

cizmice

Buduća legenda
Poruka
35.831
tito-biggest.jpg


Danas se navrsava 28 godina od smrti Druga Tita.
Neka mi oprosti za sve sto sam mislio i radio za vrijeme njegovog zivota i poslije njegove smrti - sve do 1999. godine, kada sam ukapirao da su svi koji su dolazili na vlast nakon njega mnogo, mnogo gori.

Tito - oprosti
 
Тачно сам знао да је овај лик са ПЛУТАНОМ САНДАЛОМ - обична комуњара! :twisted::twisted::twisted:
Ja sam bio "ucenik" padre Moma. Njega znash - 100 %
Ali kada je PADRE MOMO okruzio sebe uvlakacima i KOMUNISTIMA ja sam otisao iz Crkve.
Evo i tebi i Padre Momu i Crkva pa se zajedno sa Komunistima volite i tovite do mile volje !

A josh jedan detalj. Padre Milenko znash i njega, PRAVIO trece dijete (Mladena sina ) u VRIJEME VELIKOG POSTA !

Teška mu crna zemlja...
Žalosno je da još uvek postoje ljudi u Srbiji koji se dive tom ustaši...:roll:

MA ustasa bio sjajan kakve su ove sve dosadasnje srpske ustashe nakon njega i oni hrvatski cetnici.
 
Goli otok je bio "stratište duha" na kom se gubilo svako dostojanstvo ali i život. Zadatak uprave logora je bilo ne samo fizičko već i psihičko slamanje pojedinca. Sve već poznate metode mučenja iz Sibirskih preko nacističkih logora do "pranja mozga" su korišćene.

Goli_mucenje1.jpg


Josip Broz je zločinac.
 
Poslednja izmena:
ne volim ga kao licnost,ali ipak je izmanipulisao ovaj narod kao niko do sada...
u njegovo vrijeme svi su mislili da je sjajno i bajno,ali nije zapravo bilo tako.
imao je mnogo negativnih osobina,ali i nekoliko pozitivnih...
i sada ga svi nabijaju na kolac ,a prije njegove smrti isti ti su pjevali ''druze tito mi ti se kunemo''.
licemerje.
 
Goli otok je bio "stratište duha" na kom se gubilo svako dostojanstvo ali i život. Zadatak uprave logora je bilo ne samo fizičko već i psihičko slamanje pojedinca. Sve već poznate metode mučenja iz Sibirskih preko nacističkih logora do "pranja mozga" su korišćene.


Josip Broz je zločinac.


amerikanci ne koriste te metode??? (njih najčešće ističu kao oličenje demokracije)
abu graib, guantanamo
i to u vrijeme medija pred kojima nema tajni,
praktično javno poduzimaju svaku radnju koja im je na raspolaganju da zaštite svoje ciljeve....

nije to opravdanje, već samo ideja o kojoj treba razmisliti ....
 
Ja ziveo za vreme Tita, i nikad nisam razumeo sto ga toliko razapinjete. Pod njim smo bili carevi, sad smo mala gowanca, kako god...
Slazem se.
Ti si isto kao i ja proveo vrijeme u njegovom rezimu tako da mozemo sa vremenske distance da kazemo kakav je bio.
Ovi sto su citali i culi o njemu iz prica ne mogu da vrednuju stvari.
Ja bi se posluzio rijecima iz Balkanskog Shpijuna gdje kaze;
"JESTE, JEO SAM GOVNA - PRIZNAJEM"
 
BG 5 kazes da je goli otok bio stratiste bla bla bla......na golom otoku je od 1949 do 1956 proslo 16 000 ljudi.e sad,mene zanima sta je bila "sablja"kada su hapseni ljudi,nevini,drzani u pritvoru,uvedeno vandredno stanje i to za nekoliko meseci je pohapseno preko 20 000 ljudi,za samo nekoliko meseci,e sad zasto je za tebe goli otok stratiste,a ono sto se desavalo za vremne sablje je bilo ok?da li znas sta se desavalo u nasoj zemlji od 1948 do 1955?
 
i jos da dodam koji kazu da smo tada bili zavaravani laznim stanjem u zemlji,,,e pa bivsi drugovi jugoslavija od 20 i kusur miliona stanovnika je bila zaduzena 20 milijardi dolara,danas npr jedna hrvatska koja ima 4 miliona je zaduzena 40 milijardi,pa vi sad malo razmislite o tome.nego,danas sve sto imamo,kuce,kola,aparate,itd....potice iz tih srecnih vremena.
 
i jos da dodam koji kazu da smo tada bili zavaravani laznim stanjem u zemlji,,,e pa bivsi drugovi jugoslavija od 20 i kusur miliona stanovnika je bila zaduzena 20 milijardi dolara,danas npr jedna hrvatska koja ima 4 miliona je zaduzena 40 milijardi,pa vi sad malo razmislite o tome.nego,danas sve sto imamo,kuce,kola,aparate,itd....potice iz tih srecnih vremena.
Sigurno.
Kada je Ante MArkovic bio Predsjednik SIV-a dug prema inostranstvu je bio 16 Miliardi dolara.
 
najsmesnije mi kad ove novopecene demokrate govore o golom otoku gde je za 7 godina proslo 16 000 ljudi,a oni za nekoliko meseci pohapsili oko 20 000,strasno...koje licemerje.cizmice,nasim poremecenim nacionalistima franji i zlobi je ipak bilo vaznije da se omedje medjusobno da se zna cije je cije,***** pare,oni su obezbedili svoje porodice,a narod kao sto vidis ovde ostrascen pljuje na coveka koji im je dao ono sto danas imaju,najgore je biti ostrascen i oslepljen.
 
covek koji je omogucio da ceo svet zna za jugoslaviju ali ne ratovima,divljastvom,klanjem itd....vec hrabroscu,radom i ponosom....sa onim crvenim pasosem je svaki jugosloven moga da ide gde hoce,a danas mali srbi moraju da mole i ponizno cekaju na vizu da bi mogli ako imaju sa cime da odu iz zemlje.tipicno za nas srbe,stvori se nesto dobro i onda se medjusobno pokolju i uniste sve,kao naprimer drzava cara dusana e i onda nadjemo nekog treceg da optuzimo kako je taj kriv za sve.i da napomenem da jugoslavija koja je imala 1 700 000 zrtava II sv rata nije cekala pomoc i milostinju neke tvorevine poput danasnje EU vec su njeni narodi sami sa 10 prstiju gradili zemlju i mi sad idemo po p-utevima koji su oni izgradili a gde se danas gine jer ovi danasnji nemaju para da posle toliko decenija izgrade nove puteve.jeste druze tito,mrzimo te sto si u selima izgradio puteve,sproveo elektrifikaciju...tito mrzimo te sto si nam omogucio dostojanstven zivot...trebao si da nas pustis da zivimo u kolibama i satorima kao nomadi,zaista si bio pokvaren.
 

Back
Top