Magične riječi

Maravilloso

Zainteresovan član
Poruka
497
Filozofije se sastoje iz riječi...
Ono po čemu se različite filozofije razlikuju je utisak koji te riječi ostavljaju...
Ako nijesmo zadovoljni sa konkretnim filozofijama to znači da nijesmo zadovoljni sa utiskom koji njihove riječi ostavljaju ili na nas ili na druge...
Ako nijesmo zadovoljni sa nečim to znači da je to nešto drugačije nego što bismo mi željeli da bude...
Kad nešto želimo onda smo te želje uvijek barem intuitivno svjesni... iz čega proizilazi da smo barem intuitivno svjesni utiska koji bi trebalo da ostave riječi neke za nas savršene filozofije...

Nije li onda cjelokupna filozofija - potraga za tim čarobnim riječima?
 
savrsena filozofija, interesantan sklop rijeci

iz ugla nekog ko voli da razmislja (govorim u svoje ime), saversenstvo je nocna mora zavrsenog umjetnickog djela,
prestanak postojanja svake svrhe
savrsena filozofija ubija filozofa

(da, jeste off-topic :p)
 
Filozofije se sastoje iz riječi...
Ono po čemu se različite filozofije razlikuju je utisak koji te riječi ostavljaju...
Koje.

Ako nijesmo zadovoljni sa konkretnim filozofijama to znači da nijesmo zadovoljni sa utiskom koji njihove riječi ostavljaju ili na nas ili na druge...
njihove riječi
Filozofijine (rijeci), cije?
Ja mislio da govore filozofije a ne filozofi... mozda? Jesi i ti to mislio mozda. (pokusaj da te zbunim da bi vidio kako si ti nas zbunio)

Ako nijesmo zadovoljni sa nečim to znači da je to nešto drugačije nego što bismo mi željeli da bude...
Ako si cuo kad za izraze tipa nesvesno i neoperatibilne ideje i ideje odsecene od asocijativnog kolseka onda shvatas da nisi rekao istinu. Istina je da moze biti drugacije, ali i ne mora.

Kad nešto želimo onda smo te želje uvijek barem intuitivno svjesni... iz čega proizilazi da smo barem intuitivno svjesni utiska koji bi trebalo da ostave riječi neke za nas savršene filozofije...
Ne postoji pojam kao sto je intuitivna svest, pa time ni intuitivna svesnost. Intuicija je toliko neobjasnjena, da je svaka tvrdnja o njoj dobra samo ako ima i argumente, kao sto nema u ovom slucaju. Mozda i ima, ali ih ti nama nisi dao...
ostavio si nasoj intuiciji poso tezak da trazi argumente za tu tvoju tvrdnju...

Nije li onda cjelokupna filozofija - potraga za tim čarobnim riječima?
Ne, to je magija, tj. dio magije | i to ne svake magije. Pomesao si decko filozofiju i magiju.
 
Poslednja izmena:
Seticu se i naziva te klase magija, pa cu ti dati tacan. Tu ces naci o tome sto te zanima.
_________________________________________________________________________
Ako to sto si rekao primenis na tvoju filozofiju (ako je tvoj post filozofski (ako nije trazi da ga izbrisu jer je offtopic na ovom forumu)), kakve ces rezultate dobiti?
 
Filozofije se sastoje iz riječi...
Ono po čemu se različite filozofije razlikuju je utisak koji te riječi ostavljaju...
Ako nijesmo zadovoljni sa konkretnim filozofijama to znači da nijesmo zadovoljni sa utiskom koji njihove riječi ostavljaju ili na nas ili na druge...
Ako nijesmo zadovoljni sa nečim to znači da je to nešto drugačije nego što bismo mi željeli da bude...
Kad nešto želimo onda smo te želje uvijek barem intuitivno svjesni... iz čega proizilazi da smo barem intuitivno svjesni utiska koji bi trebalo da ostave riječi neke za nas savršene filozofije...

Nije li onda cjelokupna filozofija - potraga za tim čarobnim riječima?

Zato i jesmo filozofi ovde svi.. :P
 
savrsena filozofija, interesantan sklop rijeci

iz ugla nekog ko voli da razmislja (govorim u svoje ime), saversenstvo je nocna mora zavrsenog umjetnickog djela,
prestanak postojanja svake svrhe
savrsena filozofija ubija filozofa


(da, jeste off-topic :p)
Ne, ne... Savršena filozofija ne ubija nego baš osmišljava istinske životne vrednosti.
 
Filozofije se sastoje iz riječi...
Ono po čemu se različite filozofije razlikuju je utisak koji te riječi ostavljaju...
Ako nijesmo zadovoljni sa konkretnim filozofijama to znači da nijesmo zadovoljni sa utiskom koji njihove riječi ostavljaju ili na nas ili na druge...
Ako nijesmo zadovoljni sa nečim to znači da je to nešto drugačije nego što bismo mi željeli da bude...
Kad nešto želimo onda smo te želje uvijek barem intuitivno svjesni... iz čega proizilazi da smo barem intuitivno svjesni utiska koji bi trebalo da ostave riječi neke za nas savršene filozofije...

Nije li onda cjelokupna filozofija - potraga za tim čarobnim riječima?

a zar se filozofije pre svega ne razlikuju po tome sta se recima koje ih formulisu htelo reci, tj. razlikuju se prvenstveno na pojmovnom,a ne jezickom planu?
naravno da su formulacije razlicite, ali one nisu njena srz,sustina. za razumevanje jedne filozofije nije presudan utisak koje njene reci ostavljaju na onoga ko se tom filozofijom bavi, jer postoji nesto vise od reci,a to su misli. reci svako pismen ume da procita i pojedinacno ih razume, ali ne mogu svi da prodru u misli koje skupovi tih reci kriju.

zato ne mislim da je filozofija potraga za carobnim recima, pre bi to bila knjizevnost, beletristika, poezija. filozofija se bavi necim visem od reci.
 
je, ali kada bi postojala savrsena filozofija, sta bi onda radili filozofi kada je sve uradjeno? :-P
Šahofski kompjuteri postaju svakim danom sve jači i uskoro će postati savršeni šahisti. Ljudi neće moći da ih pobede. Šahovski kompjuter je u prednosti u odnosu na čoveka bar iz dva razloga: 1. u istom vremenu može da obradi neuporedivo više kombinacija i da ide mnogo više u dubinu kod analiziranja pozicija 2. šahovski kompjuter ne može prevideti potez, što je čest slučaj kod čoveka. (Zanimljivo je da sam ovo tvrdio još 1986 g. kad su šahovski kompjuteri bili u pelenama).
E sad, da li će savršeni šahovski kompjuteri obesmisliti šahovsku igru čoveku, jer je evidentno da će uvek naći bolji potez od čoveka?

Jedna moja slutnja: ugradnja savršenog šahovskog kompjutera u naočarima! Skrivena kamera snima pozicije sa stvarne table a šahista vidi odgovor kompjutera na šahovskoj tabli ekrana koji je s unutrašnje strane naočara. Sa spoljašnje strane taj ekran se ne vidi.

Ovo je bezazlen primer jer je već sada evidentno da se kopjuteri (kompjuterski čip postaje sve manji) sprežu sa živim organizmima, pa i sa čovekom. A mogućnosti su nezamislive!
 
Poslednja izmena:

Back
Top