erasmus program

stbojan

Početnik
Poruka
3
Nameravam da konkurisem na neki od eramus master programa krajem godine, pa me interesuje da li neko zna da li cemo jos uvek biti na listi zemalja koje mogu da konkurisu za full stipendiju ("zemlje treceg sveta") s obzirom da smo potpisali sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju. U principu mislim da moramo da postanemo zemlja kandidat da bi nas brisali sa liste zemalja treceg sveta. Ako neko ima neke informacije neka ih iznese. Hvala.
 
Nameravam da konkurisem na neki od eramus master programa krajem godine, pa me interesuje da li neko zna da li cemo jos uvek biti na listi zemalja koje mogu da konkurisu za full stipendiju ("zemlje treceg sveta") s obzirom da smo potpisali sporazum o stabilizaciji i pridruzivanju. U principu mislim da moramo da postanemo zemlja kandidat da bi nas brisali sa liste zemalja treceg sveta. Ako neko ima neke informacije neka ih iznese. Hvala.

Ej a kakvi su uslovi da bi neko konkurisao i gde si mislio da ides? Ako bi hteo malo da mi pojasnis kad budes imao zivaca.;)

Shta je Erasmus program uopshte
 
Erasmus Mundus je projekat Evropske Komisije, u okviru koga studenti zemalja van EU i EEA imaju mogucnost da konkurisu za punu stipendiju na neki od mnogobrojnih master programa. Inace, program je koncipiran tako da prvu godinu zavrsite na jednom, a drugu god. na drugom univerzitetu. Ponudjen je veliki broj programa iz raznih oblasti. Ja sam zavrsio biologiju, i hteo sam da probam na programu Animal Breeding and Genetics koji organizuje u kooperaciji 6 univerziteta : Wageningen University (WU), The Netherlands; University of Natural Resources and Applied Life Sciences (BOKU), Vienna, Austria; Christian-Albrechts-Universität (CAU), Kiel, Germany; Agro ParisTech, France; Swedish University of Agricultural Sciences (SLU), Uppsala, Sweden; The Norwegian University of Life Sciences (UMB), Aas, Norway. Od svih 6 biraju se dva. Link sa svim informacijama i programima je
http://ec.europa.eu/education/programmes/mundus/index_en.html
 

Back
Top