20 godina istih

13-08-1971

Primećen član
Poruka
682
Zanimame da li forumaši zaista veruju u to da ekipa koja već 20-tak godina vedri i oblaci srpskom političkom scenom zaista ima snage da nas izvuče iz svega ovoga. Ja lično ne verujem. Jer od kako je u Srbiju uveden višestranački sistem isti likovi kruže iz partije u partiju, iz koalicije u koalicuiju, iz jedne ministarske fotelje u drugu, a tek da ne pričamo o ispuštanju poslaničkih mandata taman posla, još ako mogu i njihovi unuci da zasednu posle njih. Da se podsetimo gde su bili Drašković, Koštunica, Tadić,Mićunović, Ilić, Vučić, Nikolić , Lečić, Dačić, Mrkonjić , itd., pre dvadeset godina. Manje više svi su bili u poziciji da veoma bitno utiču na srpsku političku scenu. Svi su oni drobili a narod je kusao i sad smo tu gde jesmo , sa kastriranom državom , bez realnog ekonomskog programa za oporavak zemlje , bez plana za Kosovo, bez ikakve vizije.Sve je ad-hok , sve je seci uši krpi d..e. Lično sam čvrsto ubeđen da su narodnjaci i proevropejci molili Boga da se dese izbori jer nisu narodu znali šta da kažu narodu za realno otimanje Kosova i uspostavljanje šiptarske države ili NATO-države na delu naše okupirane teritorije. Muka mi je kad ih slušam kako pljuju jedni po drugima, imam utisak da nema robije da bi trgli noževe i međusobno se poklali. Ja samo želim normalnu državu gde ću ja i drugi pored mene moći mirno i ne smetano da se obrazuju, rade , žive i budu srećni.
 
naravno da nema.svi predsatavnici politicke scene srbije sem nekih izuzetaka su predstavnici lopovske burzoazije koji vec 20 godina guzicama greju fotelje radi licne koristi zato mi komunisti trebamo vilama i motkama da ih proteramo odatle i da ih nateramo da vrate sve sto su ukrali ovom narodu i sve ih zakonom ukinuti,pogotovo fasisticke organizacije i liberalno demokratski fasizam cede praska.
 
Da budemo nacisto. Stari sistem je pukao. Licno sam ga oborila. Uspostavljen je novi sistem. Ti ljudi se bave politikom i dalje verovatno zato sto to najbolje znaju da rade, isto kao sto i radnici rade u privatizovanim firmama iako nisu bas u novom fazonu dobro se snasli. Kao na primer u Telekomu. Stari radnici a nove fore i fazoni, ne uklapa se to bas sve dobro.
 
Da budemo nacisto. Stari sistem je pukao. Licno sam ga oborila. Uspostavljen je novi sistem. Ti ljudi se bave politikom i dalje verovatno zato sto to najbolje znaju da rade, isto kao sto i radnici rade u privatizovanim firmama iako nisu bas u novom fazonu dobro se snasli. Kao na primer u Telekomu. Stari radnici a nove fore i fazoni, ne uklapa se to bas sve dobro.

Ako se sećaš filma ''Tri karte za Holivud'' jedan od glavnih protagonista pominje da će'' dovesti i novi narod ako treba samo da bi Vođa bio zadovoljan'' . Da li treba u Srbiji da zamenimo narod? Jer ovaj narod koji je sada tu ne ume da uživa u ''blagodetima'' kvazi demokratije ili bolje reći u najgorem obliku liberalnog kapitalizma? Da li ovi koji se bave politikom to rade dobro ili ne to narod najbolje oseća. To što opstaju na pozicijama na kojima su verovatno je zasluga mazohističkog dela ličnosti srpskog naroda. Konačno, koliko je novih radnih mesta otvoreno? Koliki je naš izvoz? Sve je trange- frange. Da se razumemo svestan sam ja ekonomskih zakonitosti koje vladaju na tržištu. Ali da li je trebalo primer ti navodim prodati većinu mlekara u Srbiji , ''Bambi-Banat'','' Knjaz Miloš'' investicionom fondu , ''Salford'' rukovodi čitavom operacijom koja se završava toko što je na primer ''Bambi'' sa 1500 radnika spušten na oko 900 sa daljom tendencijom otpuštanja u cilju povećanja vrednosti firme i prodaje iste na berzi. Šta hoću da kažem , investicione fondove ne zanima ulaganje u proizvodnju već špekulativna aktivnost na berzi ili ''kupi jevtino prodaj skupo'' . Crno belo gledano tu nema nikakvog kriminala i to je sasvim jasno. Akcije su bile na berzi najspretniji je to kupio , ali da li je takva aktivnost od interesa za srpsku privredu -NIJE.
Prema tome ne radi se u Srbiji o tome da li se narod prilagodio ili nije već da li ljudi koji vode ovu zemlju imaju trunke osećaja za ono što je realno i od opšteg interesa za građane.
 
Hajdemo još malo o privatizaciji. Da li IMT funkcioniše, šta je sa ZMAJEM, šta se to dešava u MAGNOHROMU, zašto je propalo KRAJNA VINO Negotin. I da ne nabrajam više. To što aktuelni političari rade nema mnogo veze sa realnom ekonomijom i ekonomskim prosperitetom ove zemlje.
Jedini razlog što sam započeo ovu temu jeste moj realni strah da niko od ove ekipe koja je ''trenutno poslednjih 20 godina'' aktuelna nema snage niti želje da bilo šta realno i opipljivo promeni u Srbiji na bolje. Čista je lakrdija to što danas možete biti pozicionirani na raznim menadžerskim mestima javnih preduzeća A DA NEMATE NI TRI RAZREDA OSNOVNE ŠKOLE ALI STE ZATO POLITIČKI PREPODOBNI . Prošle godine sam sedeo sa jednom ekipom poslanika u republičkoj skupštini koja je mrtva ladna ismejavala svog kolegu poslanika koji je želo da nabavi za vetrinarsku stanicu u svom kraju terensko vozilo kako bi veterinari mogli da leče stoku po brdima, maltene su ga proglasili za budalu. Bio sam zgrožen odsustvom bilo kakvog osećaja za realno kod tih ljudi.
 
Hajdemo još malo o privatizaciji. Da li IMT funkcioniše, šta je sa ZMAJEM, šta se to dešava u MAGNOHROMU, zašto je propalo KRAJNA VINO Negotin. I da ne nabrajam više. To što aktuelni političari rade nema mnogo veze sa realnom ekonomijom i ekonomskim prosperitetom ove zemlje.
Jedini razlog što sam započeo ovu temu jeste moj realni strah da niko od ove ekipe koja je ''trenutno poslednjih 20 godina'' aktuelna nema snage niti želje da bilo šta realno i opipljivo promeni u Srbiji na bolje. Čista je lakrdija to što danas možete biti pozicionirani na raznim menadžerskim mestima javnih preduzeća A DA NEMATE NI TRI RAZREDA OSNOVNE ŠKOLE ALI STE ZATO POLITIČKI PREPODOBNI . Prošle godine sam sedeo sa jednom ekipom poslanika u republičkoj skupštini koja je mrtva ladna ismejavala svog kolegu poslanika koji je želo da nabavi za vetrinarsku stanicu u svom kraju terensko vozilo kako bi veterinari mogli da leče stoku po brdima, maltene su ga proglasili za budalu. Bio sam zgrožen odsustvom bilo kakvog osećaja za realno kod tih ljudi.

Zato trebaju da rade usrane motke, ali nazalost nije jos doslo to vreme, kad narodu dogori do nokata e onda tesko njima!Slazem se sa tobom a i ja sam vise puta pisao ista rezija isti glumci 20 godina.
Oni sve bogatiji a mi sve siromasniji!
 
Milošević sa vrhom DB-a dogovarao ubistva političkih protivnika
Autor: Vuk Z. Cvijić | 04.05.2008 - 00:02


Pripadnik JSO-a Nenad Ilić Glavonja (34) je aprila 2003. godine u iskazu policiji naveo kako mu je Milorad Ulemek Legija detaljno opisao sastanak vrha DB-a sa Slobodnom Miloševićem na kome je odlučeno da se ubiju politički protivnici. Iskaz u koji je „Blic nedelje“ imao uvid nije korišćen ni na jednom suđenju i javnost do sada nije bila upoznata s njim.

Službenu belešku o iskazu sačinili su kapetani policije Slaviša Sovtić i Dragan Timotijević. Njima je Ilić 3. aprila 2003. godine u Okružnom zatvoru ispričao da je, nakon što je izazvao iscenirani udes na Ibarskoj magistrali u kojem su ubijena četiri člana SPO-a, pitao Milorada Ulemeka Legiju zašto JSO morao da obavi taj zadatak. Zatim je citirao odgovor tadašnjeg komandanta JSO-a: „Kad već pitaš, reći ću ti. Nakon završetka NATO agresije, održan je jedan sastanak na kome smo bili prisutni Slobodna Milošević, Radomir Marković (tadašnji šef DB-a), Milan Radonjić (šef beogradskog DB-a), Milorad Bracanović (obaveštajni šef u JSO) i ja. Bracanović je bio za to da se ti „zadaci“ izvrše, ali da u njihovom izvršenju ne učestvuje jedinica. Radonjić je rekao samo da to mora da se uradi. Marković je apsolutno bio za to, da se to radi i da u tome učestvuje jedinica. Nakon dva sata, Milošević je prekinuo raspravu i rekao: „Slušaj, komandante, pričamo dva sata i znaš da to mora da se uradi.“
Radomir Marković je, takođe, govorio o naredbi Miloševića da se ubiju politički protivnici, ali on nikada nije spomenuo da su i drugi čelnici DB-a, osim Ulemeka, bili upoznati s tim. Marković je svoj iskaz policiji, u prisustvu advokata i tužioca, takođe dao u aprilu 2003. U njemu je naveo da je Milošević naredio ubistvo Stambolića i atentat na Draškovića u Budvi. On je još tvrdio da je u početku odgovarao Miloševića od ubistva političkih protivnika. Ova priznanja Markovića korišćena su samo na suđenju za ubistvo Stambolića i atentat na Draškovića u Budvi. On je konačno osuđen na 15 godina za ta dva zločina, a još mu se sudi za Ibarsku magistralu.
Bracanović je nakon 5. oktobra 2000. čak i napredovao u DB-u, tako što je postao šef Sedmog odeljenja (za tajno praćenje i prisluškivanje), a zatim i zamenik šefa BIA, što je bio do početka februara 2003. Priveden je u vreme „Sablje“ i kasnije osuđen pravosnažno na dve godine zatvora, zato što je znao ko je ubio Stambolića a to nije prijavio. U postupku za zločin na Ibarskoj magistrali nije bio ni osumnjičen.
Milanu Radonjiću, koji je na urgenciju Mire Marković postavljen za šefa beogradskog DB-a neposredno pred ubistvo Slavka Ćuruvije, sudi se samo za umešanost u zločin na Ibarskoj magistrali. On je u tom prvostepenom postupku već tri puta oslobađan, a sada mu se za to sudi pred Vrhovnim sudom.
Ilić je, prema navodima službene beleške, govorio kako je od Bracanovića i Radonjića dobijao upustva vezana za Ibarsku magistralu, detaljno opisujući sastanke s njima. On je tada ispričao policajcima kako je vozeći kamion kojim je izazvao nesreću na Ibarskoj magistrali video da su zajedno u jednom automobilu bili Ulemek i Bracanović. Ilić je na početku sudske istrage za ubistvo na Ibarskoj magistrali priznao svoje učešće, ali optužujući samo još jednog kapetana JSO - Nenada Bujoševića, koji je takođe priznao i optužio Radomira Markovića.
Iz iskaza Ilića, kao i izjava nekih svedoka, uočljivo je da su čelnici DB-a Goran Petrović i Zoran Mijatović tokom 2001. insistirali da za političke zločine odgovaraju samo Slobodan Milošević i Radomir Marković. Na suđenjima za zločin na Ibarskoj magistrali Petrović i Mijatović su potvrdili kako su za porodice Ilića i Bujoševića obezbedili prave pasoše s lažnim imenima. Petrović je to obrazložio rečima: „To su naši momci kojima su rekli da likvidiraju albanske teroriste...“
Inače, Ilić je pravosnažno osuđen za atentat na Vuka Draškovića u Budvi na 15 godina zatvora, a sudi mu se pred Vrhovnim sudom, kao neposrednom počiniocu, za ubistvo četiri funkcionera SPO i pokušaj ubistva Draškovića na Ibarskoj magistrali.
U službenoj belešci sa saslušanja Ilića 3. aprila 2003. navodi se, između ostalog, i kako je on sam insistirao da priča o svim zločinima za koje zna i da ističe da je sve počelo sa zločinom na Ibarskoj magistrali 3. oktobra 1999. U belešci se još dodaje da je Ilić insistirao na celoj priči, iako su policajci hteli da ga saslušaju o budvanskom atentatu 15. juna 2000, ubistvu Stambolića 25. avgusta 2000. i ubistvu Slavka Ćuruvije 11. aprila 1999.

„Zemunci“ umešani u ubistvo Ćuruvije
Nenad Ilić je govoreći o ubistvu Slavka Ćuruvije prepričao razgovor koji je vodio s pokojnim vođom zemunskog klana Miletom Lukovićem. Luković je tada počeo da priča kako su i „zemunci“ učestvovali u ubistvu Ćuruvije i da su ubice tačno znale gde se novinar nalazi. Lukovića je u priči, prema tvrdnji Ilića, prekinuo Miloš Simović, tako da je ostalo nejasno na koji su način „zemunci“ bili umešani u ubistvo Ćuruvije. Konačnom presudom Vrhovnog suda za budvanski atentat utvrđeno je da su „zemunci“ obezbedili stan u Budvi gde su boravila trojica pripadnika JSO-a, među kojima i Ilić, koji su pokušali da ubiju Draškovića. To je detaljno ispričao i Ilić policiji 3. aprila 2003.
Ilić je i kasnije u policiji saslušan u prisustvu tužioca i advokata samo o budvanskom atentatu, kada je ponovio svoje reči zabeležene u službenoj belešci sa prvog saslušanja. Taj drugi iskaz je korišćen na suđenju za ubistvo Stambolića i za atentat na Draškovića u Budvi.

http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=40213

Pa nisu bas svi isti, neki ne salju ubice na svoje protivnike...
 
Naravno da je isto , zaboravljas da je opzicija bila u dogovoru sa kriminalcima za vreme 5 oktobra,Legijom itd.Imali su 8 godina da pohvataju ubice Curuvije i sta su uradili nista, Koje pustio Bagzija iz zatvora,da se ne ponavljam vise........ sve je to Bagra Belosvetska.
Sve u Zatvor ili Rudnik!
 
http://www.blic.co.yu/hronika.php?id=40213

Pa nisu bas svi isti, neki ne salju ubice na svoje protivnike...

Samo narod pretvaraju u žrtve nazovi tranzicije. Koliko imamo nezaposlenih, po nekim podacima oko 800.000 hiljada, prosečna plata običnih smrtnika se kreće od 150 do 200 e. Ja bih sebe sa 500 e trebao valjda da smatram trulim bogatašem, ili nešto slično?
Nisam od onih koji samo gledaju crno ali želja bilo kog mladog čoveka u Srbiji je da sutradan osvane u nekoj drugoj zemlji gde će moći da živi od svog rada kako tako, a ne da ga raznorazni d....ci uslovljavaju za zaposlenje članstvom u nekoj partiji. Funkcioneri bi kao i u doba Draže Markovića ako je ikako moguće malo da povaljuju mlade pripravnice, a tek nazovi privatnici tj. privatni preduzetnici u Srbiji su posebna priča , oni su negde na nivou goniča robova iz USA tokom 19 veka. Izvinjavam se časnim izuzecima od prethodno napisanog. Zdravstvena zaštita, ako imaš pare , lečiš se i živiš, ako nemaš , mreš. Toliko o humanom društvu i vrednostima savremenog društva začinjenog PINK - subkulturom.
 

Back
Top