Ren: Kosovo i okretanje ka Moskvi

Iron Lord

Elita
Banovan
Poruka
20.959
Tanjug:
Helsinki -- Evropski komesar za proširenje Oli Ren je izjavio da pojedini političari u Srbiji problem Kosova koriste kao razlog za okretanje ka Moskvi, umesto ka Briselu.

"Kosovo se često citira u unutrašnjim raspravama u Srbiji kao razlog za okretanje ka Moskvi, umesto ka Briselu. To je opasna igra jer bi Srbija bila prva zemlja koja bi propatila ukoliko bi vlast i osetljiva ekonomija na Kosovu bili neuspešni", kazao je Ren u govoru na Univerzitetu u Oksfordu, koji je preneo njegov kabinet.

"Srbija ne treba da podriva uticaje jer joj je potrebna ruka vodilja Evropske unije da bi Kosovo funkcionisalo", dodao je Ren.

Ren je, u tom kontekstu, izjavio da se, pred vanredne parlamentarne izbore 11. maja, narod Srbije nalazi pred "konkretnim izborom između dva modela: evropske budućnosti i nacionalističke prošlosti".

"Srpski narod može da izabere veće slobode, bolji životni standard, mirne dobrosusedske odnose ili da rizikuje samoizolaciju ukoliko izabere nacionalistički autoritarizam koji mu nude oni koji odbacuju Evropsku uniju i evropski način života", izjavio je Ren.

"Potpisivanje Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju između EU i Srbije je snažan signal srpskom narodu i njegovoj perspektivi u EU", rekao je on.

Šta kažu domaći iluzionisti, samoproklamovane patriote i slične delatnosti?
Samo nemojte opet ono - " da zatvorimo granice i da se posvetimo religiji"
Da podsetim, EU nam je do sada isplatila 2 milijarde BESPOVRATNE pomoći.
Suma za koju je Moskva žmurila 1999
 
Šta kažu domaći iluzionisti, samoproklamovane patriote i slične delatnosti?
Samo nemojte opet ono - " da zatvorimo granice i da se posvetimo religiji"
Da podsetim, EU nam je do sada isplatila 2 milijarde BESPOVRATNE pomoći.
Suma za koju je Moskva žmurila 1999


Kada stigoh dovde bi mi dosta citanja :

"Srbija ne treba da podriva uticaje jer joj je potrebna ruka vodilja Evropske unije da bi Kosovo funkcionisalo", dodao je Ren.

Ova ruka vodilja neodoljivo me podseti na ular i volove....

Ko ima zelju da ga upregnu u jaram ja mu necu braniti.
Samo mu zelim sirok put i ravan drum.
 
Poslednja izmena:
jedni vaćaju Brisel, drugi Moskvu, a niko ne mari niti pokušava da reši bedu, nezaposlenost i neproizvodnju u zemlji, osim mahanjem Briselom i Moskvom kao čarobnim štapičima koji rešavaju sve probleme.
a te 2 milijarde "bespovratne pomoći" su čista investicija. kad nas pacifikuju kao državu, a preuzmu do kraja finansijski i bankarski sektor, uz privredu, tu "bespovratnu pomoć" će da iscede nazad očas posla, još će im ostati za lizalice. (:

ja i dalje ne vidim razliku između tzv Evropejaca i tzv Moskovljana.
i jedva čekam da vam dođe iz bulje u glavu.
 
Šta kažu domaći iluzionisti, samoproklamovane patriote i slične delatnosti?
Samo nemojte opet ono - " da zatvorimo granice i da se posvetimo religiji"
Da podsetim, EU nam je do sada isplatila 2 milijarde BESPOVRATNE pomoći.
Suma za koju je Moskva žmurila 1999

Оли Рена жуља у ципели камен звани "Србија" :mrgreen: Видео је да им неће проћи њихова шаргарепа о ЕУ и сад се питају шта даље да предузму.

А што се ти секираш ако Србија затвори границе и посвети се религији, опет још једно застрашивање од стране модератора о "САМОИЗОЛАЦИЈИ".

Србија је отворена према сваком ко не "откида делове њених територија" и свако ко се лати сепаратистичке секире о главу има да му се обије.

О којој ти то помоћи причаш од стране ЕУ, јаоооо па та иста "душебрижна Европа" нас је даноноћно бомбардовала чије последице осећамо до данашњих дана.
 
Оли Рена жуља у ципели камен звани "Србија" :mrgreen: Видео је да им неће проћи њихова шаргарепа о ЕУ и сад се питају шта даље да предузму.

А што се ти секираш ако Србија затвори границе и посвети се религији, опет још једно застрашивање од стране модератора о "САМОИЗОЛАЦИЈИ".

A šta će nam verska izolovana država?
Ko će biti vodja ovdašnjih talibana?
Ratemije? Nafilohije? Lakomije?

Usput, ja sam napustio mesto moderatora, otišao na Ravnu Goru i postao - Sv. Ironije Rtovski Dobronadovski
 
a sta ce nam da nas "Drugi vodi kroz zivot" . Jel tebi treba staratelj iron lorde?

Nesposoban si za zivot pa ti treba neko da se brine o tebi , da te vodi i tako to? Ne mozes da zaradis svojim radom za zivot pa ti kao sponzorusi treba bumbar?

E vidis meni ne treba gazda. Ne treba mi sponzor. Ne treba mi bumbar. Sposoban sam sam o sebi da se staram a ovo sto je rekao Oli Ren je cista pretnja.
 
jedni vaćaju Brisel, drugi Moskvu, a niko ne mari niti pokušava da reši bedu, nezaposlenost i neproizvodnju u zemlji, osim mahanjem Briselom i Moskvom kao čarobnim štapičima koji rešavaju sve probleme.
a te 2 milijarde "bespovratne pomoći" su čista investicija. kad nas pacifikuju kao državu, a preuzmu do kraja finansijski i bankarski sektor, uz privredu, tu "bespovratnu pomoć" će da iscede nazad očas posla, još će im ostati za lizalice. (:

ja i dalje ne vidim razliku između tzv Evropejaca i tzv Moskovljana.
i jedva čekam da vam dođe iz bulje u glavu
.

I ja im ovo crveno pričam ali oni sede na ušima.

A što se pomenutih sredstava tiče - reč je o bespovratnim donacijama koje su namenskog karaktera zarad standarda ljudi. Ne ulazim u to što se neko ugradjivao u iste prilikom projekta dajući lažne iznose radova i i splata.
 
a sta ce nam da nas "Drugi vodi kroz zivot" . Jel tebi treba staratelj iron lorde?

Nesposoban si za zivot pa ti treba neko da se brine o tebi , da te vodi i tako to? Ne mozes da zaradis svojim radom za zivot pa ti kao sponzorusi treba bumbar?

E vidis meni ne treba gazda. Ne treba mi sponzor. Ne treba mi bumbar. Sposoban sam sam o sebi da se staram a ovo sto je rekao Oli Ren je cista pretnja.[/quote]

Ukratko Djeri, ti si nama ovo poručivao kroz stotine tupavih postova:
Treba Rusija da nas vodi i to odredjena politička opcija, ne baš cela Rusija.
A Sergej Lavrov je seronja što je rekao ono.
 
Čudo jedno, kako je taj Oli dušebrižan čovek, pa se ubi misleći o dobru Srbije.

Kaže Oli ako ne izaberemo proevropske snage ići ćemo u (samo)izolacju jer nećemo prihvatiti evropski način života.
Tako je Oli. Nećemo da prihvatimo gay parade, nećemo da prihvatimo homosexualne brakove i brakove sa životinjama, nećemo da im damo da usvajaju decu u njihove nakaradne zajednice, nećemo da prestanemo da pečemo rakiju, nećemo da prestanemo da koljemo svinje i sušimo šunke i kobasice u domaćim pušnicama, nećemo da izjednačimo tradicionalne crkve sa pseudohrišćanskim sektama, nećemo da šaljemo našu decu da ubijaju tuđu decu za račun USA i još mnogo toga nećemo, a vi nas Oli i Solana slobodno samoizolujte, mamu vam degeneričnu *****.
 
A šta će nam verska izolovana država?
Ko će biti vodja ovdašnjih talibana?
Ratemije? Nafilohije? Lakomije?

Usput, ja sam napustio mesto moderatora, otišao na Ravnu Goru i postao - Sv. Ironije Rtovski Dobronadovski


О којој ти то изолацији говориш ? Што плашиш народ.
Нема изолације, врата Србије широм су отворена сваком ко хоће да игра поштено и да нам не отима Косово и Метохију а и Војводину.

Ти би напустио место модератора само ако би ти неко за то дебело платио:mrgreen:, зато немој лагати :)
 
Šta kažu domaći iluzionisti, samoproklamovane patriote i slične delatnosti?
Samo nemojte opet ono - " da zatvorimo granice i da se posvetimo religiji"
Da podsetim, EU nam je do sada isplatila 2 milijarde BESPOVRATNE pomoći.
Suma za koju je Moskva žmurila 1999

Verovati u bajke koje neko priča je jedno, realnost je drugo.

Smatram da je Srbija morala u prethodnih nekoliko godina da ima bolje (pre svega ekonomske) odnose s Rusijom, i da pravu prepereku u saradnji nisu predstavljali spoljnji, koliko unutrašnji faktori. Rusi imaju ono što retko koja država na svetu trenutno ima - pare i energiju. Većina drugih država, kao i mi, ima dugove - a najviše dugova imaju one zemlje koje se smatraju najrazvijenijim i najbogatijim.Neki ovde su iz nekih razloga odlučili da se ruski, ali i kineski, pokušaji da se te pare ovde ulože sabotiraju na svaki mogući način. Ni jedna ruska banka nije uspela da uđe na naše tržište, Kinezi su bili zainteresovani za Zastavu, ali je Dinkić prećutao o njihovoj ponudi, gasni sporazum nije ratifikovan, tender za Bor je poništen jer su hteli da promene uslove...

Grci i Bugari, iako u EU i NATO-u imaju bolju saradnju od nas s Rusima. Obe zemlje su potpisale gasni sporazum, Grci su kupili vojnu opremu, Bugarima grade nuklearku.

Sa političke scene Srbije moraju da nestanu oni koji miniraju investicije, bez obzira odakle one dolaze. Ovo ne sme da bude pitanje rusofilije ili proevropskog stava pojedinca, već čistog interesa ove države i njenih građana.
 
Čudo jedno, kako je taj Oli dušebrižan čovek, pa se ubi misleći o dobru Srbije.

Kaže Oli ako ne izaberemo proevropske snage ići ćemo u (samo)izolacju jer nećemo prihvatiti evropski način života.
Tako je Oli. Nećemo da prihvatimo gay parade, nećemo da prihvatimo homosexualne brakove i brakove sa životinjama, nećemo da im damo da usvajaju decu u njihove nakaradne zajednice, nećemo da prestanemo da pečemo rakiju, nećemo da prestanemo da koljemo svinje i sušimo šunke i kobasice u domaćim pušnicama, nećemo da izjednačimo tradicionalne crkve sa pseudohrišćanskim sektama, nećemo da šaljemo našu decu da ubijaju tuđu decu za račun USA i još mnogo toga nećemo, a vi nas Oli i Solana slobodno samoizolujte, mamu vam degeneričnu *****.
:rotf::rotf::rotf:
 
a sta ce nam da nas "Drugi vodi kroz zivot" . Jel tebi treba staratelj iron lorde?

Nesposoban si za zivot pa ti treba neko da se brine o tebi , da te vodi i tako to? Ne mozes da zaradis svojim radom za zivot pa ti kao sponzorusi treba bumbar?

E vidis meni ne treba gazda. Ne treba mi sponzor. Ne treba mi bumbar. Sposoban sam sam o sebi da se staram a ovo sto je rekao Oli Ren je cista pretnja.[/quote]

Ukratko Djeri, ti si nama ovo poručivao kroz stotine tupavih postova:
Treba Rusija da nas vodi i to odredjena politička opcija, ne baš cela Rusija.
A Sergej Lavrov je seronja što je rekao ono.

pametnom coveku ne treba niko da ga vodi kroz zivot vec on bira prijatelje i drustvo u skladu sa svojim trenutnim interesima. a nasi trenutni interesi se poklapaju sa ruskim a ne poklapaju sa americko-europejskim samim tim sto je americki interes otimanje i unistenje srpske drzave a to nas interes nikako ne moze biti.

namerno kazem nas jer je jasno da je tvoj licni interes drugaciji od vecine nas koji zivimo srbiji.
 
Šta kažu domaći iluzionisti, samoproklamovane patriote i slične delatnosti?
Samo nemojte opet ono - " da zatvorimo granice i da se posvetimo religiji"
Da podsetim, EU nam je do sada isplatila 2 milijarde BESPOVRATNE pomoći.
Suma za koju je Moskva žmurila 1999

А колико је ШТЕТЕ ЕУ направила СВОЈИМ БОМБАМА ??? Имаш ли ту рачуницу с обзиром да уредно као и сваки просјак водиш рачуницу о БЕСПОВРАТНОЈ "помоћи".
Такође тој рачуници ДОДАЈ ШТЕТУ КОЈУ ЈЕ НАНЕЛА ПОТПУНО НЕВИНОМ НАРОДУ СВОЈИМ САНКЦИЈАМА - колико је то милијарди ???:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
 

А колико је ШТЕТЕ ЕУ направила СВОЈИМ БОМБАМА ??? Имаш ли ту рачуницу с обзиром да уредно као и сваки просјак водиш рачуницу о БЕСПОВРАТНОЈ "помоћи".
Такође тој рачуници ДОДАЈ ШТЕТУ КОЈУ ЈЕ НАНЕЛА ПОТПУНО НЕВИНОМ НАРОДУ СВОЈИМ САНКЦИЈАМА - колико је то милијарди ???:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Pa nije nas EU bombardovala a i čudo da su nas rokali samo za vreme izvesne vlasti sa fiks idejama o smislu života kojima odišu teme po ovom forumu???
 

Back
Top