Rani znaci trudnoce

D

DP

Gost
Uradila sam test i pozitivan je. Menstruacija mi traje od 28 do 32 dana. Merila sam bazalnu temperaturu, tako da sam sigurna da je ovulacija bila 14 dana. Posle ovulacije 17-tog dana pojavila mi se beli sekret, a 23-ceg dana mucnina u zelucu i to ne samo ujutru vec u toku citavog dana, narocito kad nesto popijem ili pojedem. Citala sam da se mucnina javlja tek za mesec dana, pa me zanima da li se kod mene javila prerano???
Inace, imam 30 godina i ovo mi je prva trudnoca.
 
DP:
Uradila sam test i pozitivan je. Menstruacija mi traje od 28 do 32 dana. Merila sam bazalnu temperaturu, tako da sam sigurna da je ovulacija bila 14 dana. Posle ovulacije 17-tog dana pojavila mi se beli sekret, a 23-ceg dana mucnina u zelucu i to ne samo ujutru vec u toku citavog dana, narocito kad nesto popijem ili pojedem. Citala sam da se mucnina javlja tek za mesec dana, pa me zanima da li se kod mene javila prerano???
Inace, imam 30 godina i ovo mi je prva trudnoca.
A moze biti da ste se malo uziveli u trudnocu :D ,znate onako nesvesno,znate da ste trudni,da trudnice imaju mucnine pa onda i vi imate mucnine.Ljudska psiha je cudo.
Moze biti da imate mucnine ali bas odmah po izostanku menstruacije ,tesko!
Samo polako!
 
Verovatno si u pravu :D .
Ako moze jos jedno pitanje. Posto mi je danas 26 dan, tj, cetvrta nedelja, da li bi u ponedeljak (pocetak pete nedelje) mogla da uradim ultrazvuk da se beba vidi. Ako ne moze u ponedeljak, kada bi onda moglo. Izvini na pitanjima ali ovu bebu zeljno ocekujemo vec dve godine tako da bi da se sto pre uverim da je sve u redu.
Hvala, unapred
 
26. dan cega?
Pitam jer trudnoca se racuna od prvog dana poslednje menstruacije(kada si dobila)+ 7 dana - 2 meseca=termin porodjaja.Pa ako si usla u 6.nedelju trudnoce onda moze.U svakom slucaju moras kod ginekologa na pregled,da se uradi laboratorija,neki testovi pa tek onda ultrazvuk.
Pozdrav!
 
dr:
26. dan cega?
Pitam jer trudnoca se racuna od prvog dana poslednje menstruacije(kada si dobila)+ 7 dana - 2 meseca=termin porodjaja.Pa ako si usla u 6.nedelju trudnoce onda moze.U svakom slucaju moras kod ginekologa na pregled,da se uradi laboratorija,neki testovi pa tek onda ultrazvuk.
Pozdrav!

26. dan od poslednje menstruacije. Znam da se trudnoca racuna od prvog dana poslednje menstruacije. Ja jednostavno nisam mogla da sacekam kraj ciklusa nego sam uradila test iz apoteke pre zavrsetka ciklusa i prvi put u mom zivotu TEST JE POZITIVAN. Tako da u 5. nedelju ulazim sad za dva dana. Kod ginekologa idem sutra ujutru, znam da ce mi raditi laboratoriju, samo sam htela da znam da li moze da mi uradi i ultrazvuk. Koliko vidim to se radi tek od 6. nedelje tako da cu morati da se strpim. :wink:
 
pozzz svima na forumu od nove clanice:)

da li postoje neki sigurni znaci trudnoce jer sam poslednju menstruaciju imala 14.11 a kada sam radila test (tj 2 puta) nista se nije pokazalo. Cula sam da je nekada rano da test pokaze pozitivno, jel mi moze neko pomoci i objasniti koliko nedelja treba da se saceka da bi bila sigurna da ce test biti tacan? Od simptoma imam sledece: odromne natecen bolne grudi, blaga mucnina (pogotovo na neku hranu), ponekad vrtoglavice iz cista mira, tupi bol u donjem stomaku, kao da imam 8 putnika unutra. Kontam da je rano, tek druga nedelja ali nesto mi ne stima. Stalno se nadam da cu dobiti, stomak mi je naduvan ali vec 2 dana nista. Hvala unapred!
 
pozzz svima na forumu od nove clanice:)

da li postoje neki sigurni znaci trudnoce jer sam poslednju menstruaciju imala 14.11 a kada sam radila test (tj 2 puta) nista se nije pokazalo. Cula sam da je nekada rano da test pokaze pozitivno, jel mi moze neko pomoci i objasniti koliko nedelja treba da se saceka da bi bila sigurna da ce test biti tacan? Od simptoma imam sledece: odromne natecen bolne grudi, blaga mucnina (pogotovo na neku hranu), ponekad vrtoglavice iz cista mira, tupi bol u donjem stomaku, kao da imam 8 putnika unutra. Kontam da je rano, tek druga nedelja ali nesto mi ne stima. Stalno se nadam da cu dobiti, stomak mi je naduvan ali vec 2 dana nista. Hvala unapred!

Jos vam je rano za test,sacekajte bar jos 7 dana pa uradite,posto sada i da je trudnoca on vam nece to pokazati.
Simptome koje navodite su moguci znaci trudnoce ali isto tako i mogu biti simptomi pms-a,u svakom slucaju vodite racuna sta uzimate od lekova ukoliko naravno zelite da zadrzite trudnocu sto bi bilo lepo.:)
 

Back
Top