Sto bi neko rek'o, kuda ide ovaj svet...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

...Rising...

Zainteresovan član
Poruka
478
Ne znam da li je vec bila ova tema, ali...
Ljudi, kad pogledam oko sebe, imam osecaj kao da su svi isti, kao da svako nosi neku svoju masku da bi bio prihvacen u drustvu, i te podele po razredu... Mislim da je to strasno, grupisu se samo oni najsliciniji i odbacuju druge, koji su mozda razliciti, ali jednako zanimljivi... Kad pogledam po skoli, imam utisak kao da se svi foliraju, glume ludilo... Nisam umisljena, jednostavno pokusavam da shvatim STA se to desilo, ali ne ide mi... :confused:
 
Svuda je to tako
Globalizacija
Pogledajte samo Ameriku
Svako ima određenu ulogu u društvu, koje mora strogo da se pridržava
Da ne bi bio odbačen od ostalih
Tamo ljudi ne rade 100 raznih poslova kao ovde
Ne, svako ima svoje zanimanje, i ništa ga drugo ne interesuje
Sve je po automatizmu, ne samo u školama, već u celokupnom životu
Civilizacija počinje da funkcioniše na principu robota
Monotono, jednolično, dosadno
Ali šta ćeš
Ipak je ovo 21. vek...
 
HA a shta cesh. Bash zato ja volim one ljude koji se razlikuju od drugih, ekcentrike, mistike, asktete, te osobe me izuzetno privlace, a odbijaju one pravljene po principu Isto njesra drugo pakovanje.

I meni njihovo drustvo vise prija.. Sa njima ima bas dosta da se prica,ali ih retko ko prihvati i razume.:roll:

Vec smo se ,cini mi se,ti i ja na jednoj temi slozili oko toga;).
 
Nemam ja nista od toga da samu sebe hvalim. To je kod mene vrlo kompleksno sto se tice hvaljenja i dizanja u nebo. Kazem nesto o sebi i to se tako preokrene na nesto o cemu ni slutila nisam, ali uvek, uvek, tako. Ako nad necim nemam kontrolu to je hvaljenje mene. Pohvalim sebe za jednu stvar a dobijem poene za nesto sasvim drugo. Mozda zato sto svi citaju misli.
 
Svuda je to tako
Globalizacija
Pogledajte samo Ameriku
Svako ima određenu ulogu u društvu, koje mora strogo da se pridržava
Da ne bi bio odbačen od ostalih
Tamo ljudi ne rade 100 raznih poslova kao ovde
Ne, svako ima svoje zanimanje, i ništa ga drugo ne interesuje
Sve je po automatizmu, ne samo u školama, već u celokupnom životu
Civilizacija počinje da funkcioniše na principu robota
Monotono, jednolično, dosadno
Ali šta ćeš
Ipak je ovo 21. vek...

pa slazem se sto se tice ove teme ali u drugim segmentima ne jer npr sto su amerikanci najjaca sila u svijetu? pa upravo zato sto oni tako skoluju svoj kadar da svi daju svoj maksimum u tome cime se bave a ne kao kod nas na balkanu svi rade na sve strane i nish ne stignu uraditi kako treba (cast izuzetcima)
ali da se vratim na temu :mrgreen: kako vec rekoh slazem se

ali sta ces jednostavno takvo je drustvo

i mislim da se ovo nije desilo odjednom nego da je drustvo uvijek bio takvo jer ljudi prirodno imaju potrebu da na neki nacin procjenjuju ljude oko njih i naravno da ce se "ujediniti" s onima koji su njima, uistinu ili prividno, slicni
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top