Movies That Made Them Famous

Gimnazijalac

Ističe se
Poruka
2.024
Mnogi glumci, reditelji... bili su samo anonimci dok ih neki film nije gurnuo medju najpoznatije i najbogatije...
Ima dosta primera...

Harrison Ford
Covek je bio stolar i odbijao je neke uloge jer je vise zaradjivao kao stolar nego kao glumac... Film koji ga je proslavio je Star Wars.
ap_ford_070521_ssh.jpg


Al Pacino
Uloga u Kumu mu je otvorila vrata...
Al-Pacino---The-Godfather-Photograph-C10031027.jpeg


Clint Eastwood
Po meni najbolji kauboj ikada...
Dovoljno je spomenuti ova tri filma:
"Za saku dolara", "Za dolar vise" i najbolji vestern "Dobar los zao"...
ClintEastwood.JPG


Mel Gibson
Film koji je sklapan u spavacoj sobi jer nisu imali para za studio, a kasnije postao jedan od najboljih. MAD MAX
1800091730p.jpg


I da ne zaboravim Sylvester Stallone
Ako je neki film proslavio nekoga onda je Stalone u ulozi Balboe i Ramba...
Rocky_iii_poster.jpg


Rambo-III-Poster-C10087859.jpeg
 
"Harrison Ford
Covek je bio stolar i odbijao je neke uloge jer je vise zaradjivao kao stolar nego kao glumac... Film koji ga je proslavio je Star Wars."

Jeste on tada postao zvezda ali mislim da ga je tek Indiana Jones stvarno proslavio, tachnije da mu je to bio vrhunac karijere. Jer svima je prva asocijacija za Harisona Forda bash Indiana.

Mnogi glumci su se proslavili tek posle prvih velikih uloga. Kao i Anthony Hopkins. On je imao "Elephant Man" ali je pravu slavu stekao tek nakon "The Silence of the Lambs".
 
Poslednja izmena:
Brilijantin jeste postigao veliki komercijalni uspeh,
ali je Groznica ta koja je odredila njegov put
(jer je on mjuzikl nosio u venama)
i zbog koje je dobio ulogu u Brilijantinu
Mozda se tebi Groznica ne svidja...
Ali ona je obelezila jedno vreme...
 
Leonardo DiCaprio se proslavio u Titanik.
Russell Crowe najvise u Gladijator ali je i ranije imao odlicne filmove,npr. L.A. Confidential ili Insider.
Adrien Brody u Pijanistu.
Javier Bardem u No Country for Old Men.
Jean Reno u Leon.
Kevin Spacey u The Usual Suspects.
Edward Norton u American History X.
Sto se tice Bred Pita on je oduvjek poznat kao sex simbol a proslavio se u Interview with the Vampire,Twelve Monkeys a onda su poceli jos bolji filmovi...
 
Leonardo DiCaprio se proslavio u Titanik.
Russell Crowe najvise u Gladijator ali je i ranije imao odlicne filmove,npr. L.A. Confidential ili Insider.
Adrien Brody u Pijanistu.
Javier Bardem u No Country for Old Men.
Jean Reno u Leon.
Kevin Spacey u The Usual Suspects.
Edward Norton u American History X.
Sto se tice Bred Pita on je oduvjek poznat kao sex simbol a proslavio se u Interview with the Vampire,Twelve Monkeys a onda su poceli jos bolji filmovi...

Citao sam negde da je Bred Pit bio radio u kostimu nekog zutog pileta kod nekog fast fuda...Onda su ga otkrili i njegov prvi film sniman u staroj Jugoslaviji...
 
Leonardo DiCaprio se proslavio u Titanik.
Russell Crowe najvise u Gladijator ali je i ranije imao odlicne filmove,npr. L.A. Confidential ili Insider.
Adrien Brody u Pijanistu.
Javier Bardem u No Country for Old Men.
Jean Reno u Leon.
Kevin Spacey u The Usual Suspects.
Edward Norton u American History X.
Sto se tice Bred Pita on je oduvjek poznat kao sex simbol a proslavio se u Interview with the Vampire,Twelve Monkeys a onda su poceli jos bolji filmovi...
grdno se varaš.
havijer bardem je bio poznat i prije po filmu ''Život je more'' ...mislim da se tako zove.
 
Arnold Svarceneger

Paznju na sebe je skrenuo izvrsnim dokumentarcem o takmicenju za Myster Olympia, "Pumping Iron"

5180JW78RPL._SL500_AA240_.jpg



Uloga koja je lansirala Arnolda u glumacku orbitu, fantastican i neponovljiv :

B0000VD12I.01.LZZZZZZZ.jpg

ne volim njegove filmove ali mu se kao coveku divim koliko ja znam on je prvo bio obican seljak u austriji pa je poceo da se bavi bodybulidingom pa je postao glumac a sad covek guverner kalifornije;) respect
 
Poslednja izmena:
Da, danas...ali cinjenica je da je obelezio jedno vreme
+odlicna muzika
+isturi jednu nogu i podigni ruku u vis...i svi ce da znaju koji je film u pitanju...

@Nekoga i uloga droce digne u visine
zgodnazenanw5.jpg

Ovaj glumac je takodje postao popularan tek kada je zaigrao Prljavi Ples
svejziek1.jpg

Kasnije je sa doticnom damom imao nezaboravne ljubavne scene u filmu Duh
koji je nju lansirao u zvezde
...da se ne lazemo...
Njen najbolji poslovni potez je bio taj
sto se udala za Brusa Vilisa
demidl6.jpg
 

Back
Top