Nezavisna Šumadija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Poruka
5.643
A bre više mi je muka dopala od svih...ceo život neko se otcepljuje! Da ne pričam o ex-yu državicama koje prvi put ugledaše svetlost samostalnosti, poče Srbija da se osipa ko truo prsluk. Crnogorci tripuju da su posebna nacija, ono malo Srba na Kosmetu ćemo da ostavimo Ramušu, tvrdimo pazar, Sandžaklije u našoj Raškoj nešto mumlaju, u južnoj Srbiji šiptari idu u drva opremljeni kalašnjikovima, vlasi merkaju do Požarevca - evo ih sad i u skupštini, vojvođani...šta reći o njima (sve sam Miki iz Kupinova)? Da ne zaboravim BG...gigantski mutant koji ništa ne proizvodi a sve pojede...
A kod nas u Šumadiji - patos...jad, beda, tuga...kao i poslednjih dvesta godina...
Nemamo ništa protiv, neka svako radi svoje, ali to traje..traje...traje..., a nekako uvek Šumadincu koža završi na bubnju...jeste čitali roman "Knjiga o Milutinu" Danka Popovića?
Da skratim, šta mislite svi prisutni Šumadinci, dal je došlo vreme da se prizovemo pameti, da povučemo mi malo tu neke granice, da kažemo BRE DOSTA!!! Da gledamo malo svoj račun, obnovimo Kragujevac-dolinu gladi, mrtvu Karađorđevu Topolu, upropašćeni Knez Mihailov Aranđelovac, bedni Gornji Milanovac, zamrlu varoš Rudnik i Stragare i zatrte dvore Kneza Pavla Bakića na Venčacu koji poslednji, u 16. veku, pade pred Turcima.
Da batalimo više tuđu muku, i da se vratimo svojoj, od koje stalno odvraćamo pogled?
 
Ja licn ne podrzavam Nezavisnost Republike Shumadija.
Do bi bila direktna secesija od Majke Srbije.
Ali dobro, separatisticke snage Oslobodilacke Vojske Shumadije su toliko jake da nece predstavljati neki veci zalogaj za Nashu Vojsku.
 
Meni se cini da je konkurencija velika ali da je ipak Knjaz ispred svih, pa tek onda sve druge vode.Ni jedna druga voda se ne izdvaja na drugom mestu. To bi znacilo da Knjaz dobro posluje, zar ne?

Ma, pusti to, super Knjaz posluje, ali samo SALFORD ima koristi od toga...radnici im ne trebaju, automatika neverovatna, čak ni mineralnu vodu koja kao rudno bogatstvo pripada državi ne plaćaju nikome....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top