boot disc

:lol:
U BIOSu stavi da prvi boot uredjaj bude CD.
Stavis CD i startujes PC.
Bootovace sa CDa i onda mozes da formatiras disk i\ili instaliras Win

Ako je to ono sto si hteo, malo ti je konfuzno pitanje- a ja sam ga shvatio kao sto odgovaram;)
 
Pa kad se nareze preko Nera, udje u dos i pojavi se nesto tipa MS_DOS:\, tako bar kod mene, dok kad se nareze preko MagicIso, radi besprekorno i bootuje se normalno.
 
Ma joook.Imas image fajl (uglavnom ISO,nekad NRG),narezes ga i to je to.Mozes ga ubaciti i u virtual pa copy,a mozes i 'burn iso' ili 'burn image to disc',sa bilo kojim programom za rezanje....Nema tu nikakve matematike. ;) Bar ja ne znam za takve probleme....a da ih ima znao bi verovatno.
 
Znaci ozbiljno ti kazem. Bacio sam 2 diska koja sam narezao preko Nera jer mi jednostavno udje u DOS i ne da mi da podignem sistem, sa druge strane, preko MagicIso-a je odmah krenula instalacija, sad ne znam, a isao sam sve kako treba, make boot disc, burn na najnizoj brzini,ali opet udje u DOS.
 
To sto se tebi desilo kazem ti da nije uobicajeno,sto znaci da je moguce da je bio problem kod tebe...Ok,dobro ti samo iznosis svoja iskustva ;) Ali sta si rezao?Koji je to fajl bio,ekstenzija?
 
Zanimljivo...nisam znao to za narezan disc preko Nero-e???

Sta si ti rezao, celu instalaciju si prekopirao na HD pa onda normalno CD burn?
Ako si tako radio disk ti nije bootabilan...
Zato se kad oces windows da prerezes, a da izbegnes sam da pravis boot, pravis ISO pa onda rezes ili ako kojim slucajem imas 2 ROM-a direktno burn sa jednog na drugi...
 
Ma daj Zlajo nemoj i ti sad komplikovati ;) Neverujem da covek nije znao za to da moze preko nera da odradi...Verujem da je mislio da ni njemu kao ni meni nije jasan problem koji je iVE014 imao.
To sto kazes ISO,to je ono sto sam pomenuo i slazem,to je najjednostavniji moguci naci ;)
 

Back
Top