VUKOVI

13-08-1971

Primećen član
Poruka
682
Danas su vukovi u delu lovista "Homolje" koji se zove Omanje zaklali dva juneta tezine oko 300 kg. Junad su zaklali ispred same bacije. Bice belaja ove godine sa vukovima u Homolju a i u citavoj Srbiji. Sad nek dodju zastitari pa nek objasnjavaju seljacima da treba lepo da zamole vukove da ne papaju stoku. Inace cobani su stoku izgonili juce tj.01.05. na baciju i vukovima je trebalo samo 24 sata da naprave dar mar. Steta je oko 1000 eura. Za seljaka mnogo.
 
Tokom prošle lovne sezone u lovištu ''Homolje'' je odstreljeno 15 vukova . Nešto na čekanju pored torova, nešto na mrciništu a ostatak tokom lova pogonom divljih svinja. I sad će lovci da čekaju vukove pored torova. Uglavnom se vraćaju druge ili treće noći na mesto gde su zaklali stoku. Poenta priče o stradanju stoke je u tome da su čobani uglavnom stariji ljudi preko 70 godina starosti koji ne mogu da svo vreme ispaše stoke da istu drže na oku, torovi su pak slabo obezbeđeni i šta reći, idealno za vuka.
 
Tokom prošle lovne sezone u lovištu ''Homolje'' je odstreljeno 15 vukova . Nešto na čekanju pored torova, nešto na mrciništu a ostatak tokom lova pogonom divljih svinja. I sad će lovci da čekaju vukove pored torova. Uglavnom se vraćaju druge ili treće noći na mesto gde su zaklali stoku. Poenta priče o stradanju stoke je u tome da su čobani uglavnom stariji ljudi preko 70 godina starosti koji ne mogu da svo vreme ispaše stoke da istu drže na oku, torovi su pak slabo obezbeđeni i šta reći, idealno za vuka.

mani zastitare covece, pogledaj sta si napisao....posebno poentu price....:shock:
ocemo zbog toga da smlatimo sve vukove????:thumbdown:

I jesu se vratili druge ili trece noci??? Cisto sumnjam....mada mi malo cudno za goveda, jesi ti siguran u to, da su bas vukovi, jesi video ili je bila neka vest negde???
 
mani zastitare covece, pogledaj sta si napisao....posebno poentu price....:shock:
ocemo zbog toga da smlatimo sve vukove????:thumbdown:

I jesu se vratili druge ili trece noci??? Cisto sumnjam....mada mi malo cudno za goveda, jesi ti siguran u to, da su bas vukovi, jesi video ili je bila neka vest negde???

Nazalost odlicno sam informisan po pitanju tog sto sam napisao, mogu da ti pribavimi telefon od gospodje cija su goveda stradala ako te interesuju detalji. Inace ista tvrdi da je i dalje obilaze i da je pre par dana videla vise komada u blizini bacije. Da li sam za to da se vukovi utamanjuju kad god se pruzi sansa, jesam , svuda i na svakom mestu. Njih puska ne moze da istrebi. Ne volim vukove samo prave probleme, divljac , lovacki kerovi, domaca stoka, uredno ih tamane. Zaista ne volim vukove. Dva vuka su za dve godine pojeli u mom udruzenju oko 80 lovackih kerova sve dok ih jedan kolega nije odstrelio dok su jeli njegovog kera.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da se zestis na mene, uopste nije vazno sta ti ili ja volimo ili ne volimo u ovom konkretnom slucaju. To sto ti ne volis vukove, to je tvoj problem...ali ne bi trebalo da ih tretirate tako, proslog meseca ste imali jedan skup na vise tema iz oblasti lovstva pa i o vukovima, u Zagubici.
Jesi bio???

To sto gospodja tvrdi da je "videla" vise komada (jel to po danu?) i da je obilaze??? je zaista jos sumnjivije od dva goveceta???

Bio sam vise puta na takvim "vucjim" mestima i u razgovoru sa seljacima cujem sasvim drugaciju pricu, na zalost...:thumbdown:

Gresis, poslednji vukovi u zapadnoj evropi i jos nekim delovima sveta su pali bas od pusaka i metaka ( do istrebljenja) i sada muku muce i velike novce ulazu da ih vrate na stanista, jer su u medjuvremenu primetili da je priroda u ozbiljnom problemu ako nema vukova.

Vukovi moraju da jedu, sto rece neko gore?? Gde je njihova prirodna hrana u vasem kraju, konkretno??? Opet , Neki seljaci tamo , po zabitim bacijama i salasima pricaju jos kojekave price o ponasanju lovaca u tom kraju...:thumbdown:
(kazu: ne, nisu vuci, nego lovci tako rekli da kazem, prvo mi ubili 2 kera ovde, posle mi neko pokrade ovce???)

Bez ljutnje, kolega, dobar glas se daleko cuje, a los jos dalje....:thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Neverovatno...posto toliko volite seljake onda im dajte malo kinte da zastite torove, a ne pravdajte ubijanje svojom ,,humanoscu'':roll:...mislim ok je sve to, ali sigurno necete pobiti sve vukove(valjda necete:?:)pa onda vise nece biti problema za seljake...
Ne volim da se mesam gde mi nije mesto, ali neko pozva zastitare, pa...:whistling:
 
Neverovatno...posto toliko volite seljake onda im dajte malo kinte da zastite torove, a ne pravdajte ubijanje svojom ,,humanoscu'':roll:...mislim ok je sve to, ali sigurno necete pobiti sve vukove(valjda necete:?:)pa onda vise nece biti problema za seljake...
Ne volim da se mesam gde mi nije mesto, ali neko pozva zastitare, pa...:whistling:

znaš kako... Ukrajinci svoju generaciju vukova, koja je u radioaktivnoj zoni od Černobilja, daju turistima da ubijaju... Kako kad je radioaktivno i zabranjen pristup? Pa lepo. Za 50€ iznajmiš helikopter i za svakog ubijenog vuka platiš 2€...
Kako je ovde krenulo nebulozno i glupo da se organizuje, mislim da nismo daleko od njih..:thumbdown:
Sve gledam kad će mi sve dopizdeti i kad ću jedino biti u LS Republike Srpske. Em je jeftinije em bolja organizacija...
Ove naše stvarno :dontunderstand:
 
Ne razumem ja tebe...sta kazes, sve vukove treba ubiti? Unistiti, ne treba da postoje?

ne... Daleko od toga... Ja obožavam vukove... Ali kažem kako počinju da izgledaju hajke kod nas...
Izgubljeni u prevodu... :lol:
Samo kažem da bi bilo bolje da rade ovako, barem bi znali šta hoće, a ne da govore da je to lov, jer NIJE!
 
Mom dedi u Republici Srpskoj su pre jedno 20 godina vukovi zaklali preko 50 ovaca za jednu noc.Copor je uleteo u tor.To je mnogo veca steta od ona dva juneta.Ali deda nikad nije rekao nista protiv tih vukova posle toga.Morate da shvatite da je to priroda i da svi moraju da jedu.Moje misljenje je taj sto drzi ta junad za klanje nije nista bolji od tih vukova jer kao sto rekoh svi moraju da jedu.
 
@ Milan_ns izvini, pogresno sam te shvatila :)
U pravu si, bolje je tako, bar da ne budu licemerni...znas oni stite seljake, mogu se seljaci zastiti i na drugi nacin...o tome sta je lov kod nas sam se ja uverila poslednjih mesec dana kada sam pokusavala da isteram pravdu...retko se moze ovde naleteti na ,,posten lov'''...
 
Hiljade evra koje lovci svake godine uludo bacaju na hajke mogu da zastite na stotine seljaka u Homolju i drugde. Nasi stocari su jako neoprezni, nemaju ograde, nemaju pse, a pritom niko u drzavi ne radi da im se pomogne. Ne postoje planovi za uskladjivanje interesa stocara, lovaca i zastite prirode. Sve se svodi na buljuk pijanih lovaca koji "isteruju pravdu".

Pogledajte tekst koji govori o ovoj tematici:

http://www.wild-serbia.com/vivat_lupus.html
 
o neee opet ovaj lik i njegovi piglu linkovi....
do kad je lovostaj?
zasto kada god se pomene pripremanje za loov pojave se niotkuda ovi slucajevi da "protestvuju"...
 
Očigledno različito mislimo o vukovima. Ajmo da diskusije razvijemo u smeru šta raditi po pitanju vuka danas u Srbiji , imajući u vidu realne okolnosti. Konkretno naučni radnici zastupaju tezu da ga treba staviti u režim lovostaja, neki idu čak dotle da predlažu potpunu zaštitu vuka tj. zabranu svakog odstrela vuka. S druge strane imate čobane u zabitim delovima Srbije koji veoma često potežu i za otrovom. Tokom 50-tih i 60-tih godina prošlog veka vuk i još pored vuka mnogo druge divljači je potamanjeno organizovanim trovanjem od strane države. Situacija je jasna , vuk je u ekspanziji, jedan od razloga je i to što mu je hrana lako dostupna. Da se podsetimo da je jedan primerak odstreljen pre dve, tri godine u okolini nisam baš siguran da li S.Palanke ili V. Plane ali je jedan od ova dva grada bio je u pitanju. Zanimame gde je optimum odnosa čovek-vuk-divljač-domaća stoka, kako to uskladiti.
 
Hiljade evra koje lovci svake godine uludo bacaju na hajke mogu da zastite na stotine seljaka u Homolju i drugde. Nasi stocari su jako neoprezni, nemaju ograde, nemaju pse, a pritom niko u drzavi ne radi da im se pomogne. Ne postoje planovi za uskladjivanje interesa stocara, lovaca i zastite prirode. Sve se svodi na buljuk pijanih lovaca koji "isteruju pravdu".

Pogledajte tekst koji govori o ovoj tematici:

http://www.wild-serbia.com/vivat_lupus.html

Jedino u Srbiji raste populacija vuka... Tako da... Ššššš....!
Očigledno različito mislimo o vukovima. Ajmo da diskusije razvijemo u smeru šta raditi po pitanju vuka danas u Srbiji , imajući u vidu realne okolnosti. Konkretno naučni radnici zastupaju tezu da ga treba staviti u režim lovostaja, neki idu čak dotle da predlažu potpunu zaštitu vuka tj. zabranu svakog odstrela vuka. S druge strane imate čobane u zabitim delovima Srbije koji veoma često potežu i za otrovom. Tokom 50-tih i 60-tih godina prošlog veka vuk i još pored vuka mnogo druge divljači je potamanjeno organizovanim trovanjem od strane države. Situacija je jasna , vuk je u ekspanziji, jedan od razloga je i to što mu je hrana lako dostupna. Da se podsetimo da je jedan primerak odstreljen pre dve, tri godine u okolini nisam baš siguran da li S.Palanke ili V. Plane ali je jedan od ova dva grada bio je u pitanju. Zanimame gde je optimum odnosa čovek-vuk-divljač-domaća stoka, kako to uskladiti.

Brate, a što da se hajkama istrebljava? Zašto se ne uhvati (znaš i sam da postoje dokazano efikasni sistemi) i ne proda Nemačkoj, Austriji, Francuskoj koje imaju muke sa glodarima zbog istrebljenih vukova... To bi bio večni biznis (Nemci su od nas (ili Republike Srpske, zaboravih) kupili dva medveda pre par godina, i oba su prodata turistima za smešne pare, tj odstreljeni su maltene iste sezone...)
A pare od prodaje da se iskoriste za nešto pametno, pa čak i dizanje zaštitnih ograda... Lovac sam, pa opet znam da nije sve u ubijanju... ;)
 
Bas lepo sto se i Ki-Zo Sat-ro vio-ja da nam ze-ka sta ba-tre da se di-ra :dash:

Dobra konstatacija da vukovi doprinose balansu glodara??? I to bih voleo da vidim. Mozda u nekom filmu.

Salu na stranu, kako to vuk moze da bude u ekspanziji kad je suma sve manje? Mozda ce ziveti oko auto-puteva, oko fabrika, u sred velike njive kukuruza ili secerne repe. Pojedinacni slucajevi ubijanja vukova oko naselja nisu nista drugo nego - pojedinacni slucajevi. Jedan od "vukova" koji je ubijen kod Mladenovca je bio komsijski ovcar. Narod kaze, u strahu su velike oci. Sakal je u ekspanziji i to je ocigledan dokaz da vuk nije. Inace sakala ne bi ni bilo tamo gde ga ima.
 
Bas lepo sto se i Ki-Zo Sat-ro vio-ja da nam ze-ka sta ba-tre da se di-ra :dash:

Dobra konstatacija da vukovi doprinose balansu glodara??? I to bih voleo da vidim. Mozda u nekom filmu.

Salu na stranu, kako to vuk moze da bude u ekspanziji kad je suma sve manje? Mozda ce ziveti oko auto-puteva, oko fabrika, u sred velike njive kukuruza ili secerne repe. Pojedinacni slucajevi ubijanja vukova oko naselja nisu nista drugo nego - pojedinacni slucajevi. Jedan od "vukova" koji je ubijen kod Mladenovca je bio komsijski ovcar. Narod kaze, u strahu su velike oci. Sakal je u ekspanziji i to je ocigledan dokaz da vuk nije. Inace sakala ne bi ni bilo tamo gde ga ima.

sta je bilo mali grinuse? :dash:
nesto losta prebrojavanje oko 12h ,,ee pa nema vise kako su se namestile pre jedno mesecak dana predvece pa piste li piste ,a ja i ortak nismo hteli al ajd bezveze izadjemo ispred kuce i sa 150 metara ih satremo 2 komada sa 4patrona...to se kaze 2/4 ,najbolje je 1/1 al mrak i dobra im kamuflaza samo nedovoljna (:
jes bila sova posle smo videli...*** ne mogu da spavam od njih.
a sela su mnogo zapustela i vukova ima mnogo vise samo se dobro kriju ,hrana dobra zeceva i ostaloga , a ustvari po vecini srbije i ne moraju da se kriju jer ljudi nema.
tako da -....podmažite cevi!
 
ma to sto vi podmazujete cevi je jedna stvar, imate prava na to....ali nemate prava da to pravdate zastitom seljaka ili koje cim....lepo kazes ,,ja sam lovac, uzivam u ubijanju'' i to je to...postujes pravila i opet, to je to....
A o tome koliko ih ima i da li ih ima cemo se brinuti mi ,,zastitari'' , nemojte mi vi pricati kako ih ima puno pa ce te zato da ih ubijete. Nego lepo, ,,ubicu ih, zato sto volim da ubijam'' the end...nije li tako najiskrenije?
 
ubijanje traje par sekundi od okidanja dok metak pogodi zver ,a sam lov traje satima ,to je mnogo mnogo vise od samog ubijanja....ne vredi da ti pricam dok ne odes sama nemas pravo da komentarises.
...mislim opet gresis, jos si ti mala za ovo i verovatno jos drzis mede i mace pored jastuka...
khm ,drz se ti ovoga...:D
http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=2139903#post2139903
ahaha e umro sam od smeha ,hvala ti zasmeja me dobro za danas...
 

Back
Top