VUKOVI

haha...prvo iskopao si nesto od pre par godina, pa ti hvala sto nasmeja i ti mene...ne znam da li se vise smejem toj provali sto pise tu ili cinjenici da si ti kopao po necemu napisanom 2006...znas kad branis neku svoju teoriju nije potrebno da napadas nekoga ko misli suprotno...jer je to znak slabosti
a drugo...znam, znam lov traje satima...ali CILJ je tih par sekindi zar ne? Sve se ipak svodi na to...i nemoj mi one price o druzenju sa ljudima i prirodom, khm postoji i planinarenje cini mi se...
Uostalom ja te nisam ni prozivala niti bilo sta slicno sto se bavis tako divnim ,,sportom'' , vec sam samo rekla da se ne folirate....zna se sta je lov, nek je i sport, ali iz licne zabave, a ne zbog pomoci seljacima
 
Poslednja izmena:
Ljudi,svadji nikad kraja.Nemam iskustva sa vukovima,mlad sam,ali i zivim na mestu gde se nekada prepricavalo o vukovima koji su dolazili tokom dugih i hladnih zima iz Deliblatske pescare,pravili velike stete...
Sada sve je drugacije,zivotinja je sve manje,kako u Evropi, tako je i u Srbiji,samo sto mi ne zelimo sebi priznati da je tako,vec zivimo u nekoj zabludi.
To sto se poslednjih godina povecala populacija sakala,i u nekim krajevima vukova,to je zato kako i Vi kazete,nema ljudi i zivotinje su prepustene prirodi,mestu gde jaci uvek pobedjuje,e to je pravi lov,bez oruzja.
Mozda Vam je malo cudno sto ovo pisem,jer sam verni zaljubljenik lova,ribolova i prirode,ALI,ja pod lovom podrazumevam setnju,druzenje,dovoljno mi je sto izvedem psa,sto se istrci,markira i podize divljac,zadovoljan ja,pas,a i fazan ili druga divljac sto se spasla,jer svakoj zivotinji je zivot drag,to svi mi znamo,eto ponavljam Vam da sam lovac,ali ipak svako to zna,samo sto neko to ne zeli da prizna.

Sto se tice "zastitara '',upitao bih Vas:Gde ste Vi kad su poplave,pozari,hladne zime?
Nije lepo sedeti iz fotelja,i stiti nesto za sta ne znate ni kako izgleda.Lako je pricati,hajde da se malo
poduhvati posla,cistite,gasite,hranite,pa onda nesto kazite.

Poznajem lovce koji su retko odstreljivali,ne zato sto su bili losi strelci,vec svesni stanja i velike zelje da
iza njih ostanu lepe usmene i bogatije loviste.

P.S. Toplo preporucujem knjigu"Vucji pesak"---Jovana Bradvarevica.

U knjizi detaljno je opisana populacija vukova u Deliblatskoj pescari,osobinama,stanistima,nacinu zivota...

S postovanjem Lovac Dolovac.

Dobar pogled i ziveli.
 
a drugo...znam, znam lov traje satima...ali CILJ je tih par sekindi zar ne? Sve se ipak svodi na to

Ne, ne svodi se sve na to...
a kao drugo, imam obicaj da posetim prvu ,jednu izmedju i poslednju stranicu korisnika ,ostalo preskocim nemoj sebe preuvelicavati, iz svega toga mogu da kazem da je dobro sto si prestala sa pisanjem pesama :D
 
Ma ne ne svodi se na to...svodi se na setnju kucica...to se ne moze bez lova...jaoooooo....nego necu da tupim, vasa stvar - ja tu ne mogu nista:(
Haha...to imas obicaj za svakog od ko zna koliko korisnika krstarice ili kako?:lol: Ma dobro, tvoja stvar, svuda ima opsednutih ljudi:lol: Jedino se oko pesama slazemo, mada ih ja nisam nikada ni pisala....prelistaj jos malo po mom istorijatu (uh, sto sam popularna:lol: ) pa ces provaliti o kakvoj se fori tu radilo...svakako ne o kacenju MOJIH pesama :rotf: Ma pametan si ti decko, a imas i celu noc pred sobom, pa ces shvatiti vec:kiss:
 
@ Dolovac...pazi, to ima logike kada tako pricas...moj deda je bio lovac i ja pouzdano znam da je vise brinuo o zivotinjama nego sto ih je odstreljivo...i znam da mu je uvek bilo zao....uvek su ga zezali da nema srce za lovca...znam npr. da zeca i fazana nikada nije mogao da ubije...cuvao je lane koje je ostalo bez majke dok nije odraslo...ali pogledaj sa druge strane...opet je to malo licemerno, zar ne? Sad on kao voli zivotinje bla,bla, ali ipak uziva u tom trenutku kada odstreli nesto..tada proradi taj adrenalin ili sta vec...ipak to jeste cilj...jer,priznaces, i druzenje i setnja psa i setnja po prirodi su moguci i bez lova...i u pravu si, ja ne hranim zivotinje, sedim u svom stanu u gradu, ali pogledaj koliko lovaca polaze hranilice, a potom te iste zivotinje ceka na hranilicama...pogledaj koliko ima krivolova po nasim sumama...mogu ja da kazem da je taj ,,posten'' lov licemeran, ali je barem dostojanstven i tu ja nemam sta da solim pamet...ali koliko ima samo sljama koji sebe nazivaju lvocima, pa jos i pravda sebe nekim glupostima tipa ,,pomazemo seljacima'' ....ma daaaaaaj...
Uostalom, pogledaj na temi ,,krivolov'' ...koliko ih ima u fazonu ,,ma sta te se to tice''' ili onih koji sve to precutno pravdaju...naravno, cast izuzecima...a tebi veliki pozdrav...
 
Očigledno različito mislimo o vukovima. Ajmo da diskusije razvijemo u smeru šta raditi po pitanju vuka danas u Srbiji , imajući u vidu realne okolnosti. Konkretno naučni radnici zastupaju tezu da ga treba staviti u režim lovostaja, neki idu čak dotle da predlažu potpunu zaštitu vuka tj. zabranu svakog odstrela vuka. S druge strane imate čobane u zabitim delovima Srbije koji veoma često potežu i za otrovom. Tokom 50-tih i 60-tih godina prošlog veka vuk i još pored vuka mnogo druge divljači je potamanjeno organizovanim trovanjem od strane države. Situacija je jasna , vuk je u ekspanziji, jedan od razloga je i to što mu je hrana lako dostupna. Da se podsetimo da je jedan primerak odstreljen pre dve, tri godine u okolini nisam baš siguran da li S.Palanke ili V. Plane ali je jedan od ova dva grada bio je u pitanju. Zanimame gde je optimum odnosa čovek-vuk-divljač-domaća stoka, kako to uskladiti.

Pozdrav kolega,
ako cemo da polazimo od realnih cinjenica, za pocetak moramo da govorimo ili pisemo istinu. Da se ne vracamo u 50-te ili 60-te godine, to je bilo nepromisljeno i glupo, ko god da je radio, sistematsko trovanje vukova od cega je potrovana i druga divljac, ptice grabljivice posebno, neke su i nestale potpuno sa nasih prostora.:thumbdown:
i do danas se nisu "stvorile", NEMA IH.....
To nije valjalo a ne valja ni ovo sada, a sada smo u 2008. godini, s tim sto bi trebalo da smo iz prethodnih gresaka naucili ponesto.:rtfm:
Ti naucni radnici, koji su i bili u Zagubici na temu vukova, jednog i licno poznajem, nisu budale i nista ne pricaju napamet: krajnje je vreme da se uzmemo u pamet i to sto jos ima od divljaci, ukljucujuci i vuka, sacuvamo prvo od sebe samih, od ovakvih poziva na linc zbog dve ovce ili bilo cega drugog. Cele zime onaj "nas-vas" profesor poziva na hajke, na mrcinista, na tople ceke pored torova itd....i zanimljivost je da u to doba broj vukova u Srbiji "naraste" na preko 1200, nasiba cak na 1500?????:dash:
A svi znamo da to nije istina....:thumbdown:
Pitanje je veliko i kod tih navodnih klanja stoke, sta su stvarno ucinili vukovi, sta psi lutalice, sta sakali, sta je pokradeno i poklano, a navodno bili vuci itd....ima svashta zaista a jedan od dobrih primera je slucaj u okolini Kursumlije gde su navodno vuci rano ujutru poklali gomilu ovaca (30-40), a ispostavilo se na kraju da je domacin video sta je napalo stoku i kaze: Ne nisu vukovi, bili su psi lutalice, puno njih, razni, veliki mesanci bilo i lovackih pasa medju njima, razbezali se u tom i tom pravcu.....:thumbdown:
Zbog takvih i gomile slicnih slucajeva ukljucujuci i tu gospodju koju "obilaze" , nije razlog da istrebimo vukove i pravimo zveri, krvoloke i slicno od njih.
Oni se uvek ponasaju tacno u skladu sa svojom prirodom i uglavnom ne odstupaju od tih pravila, koja uzgred, ti naucni radnici odlicno poznaju, bolje nego mi, lovci.

Tacno je da ima cobana po zabitim krajevima, tacno je i da ima sporadicnih napada vukova ali tacno je i to da uglavnom u tim krajevima divljaci gotovo i nema i da je ta stoka potpuno neobezbedjena, nema psa cuvara da zalaje barem....

Sa brojnim stanjem vukova nismo nacisto, (statistika je cudo, mozes je okrenuti u kom pravcu hoces i dati nerealnu cifru) sasvim je sigurno da nisu u ekspanziji, jer sakal jeste. Hrana mu nije lako dostupna, ako izuzmemo brojne deponije na rubovima svih naselja gde se baca sve, od bele tehnike do uginule stoke i to je izvoriste hrane i opstanak za pse lutalice i sakale.

Optimum mora da se nadje, tako kako vi iz tog kraja radite sigurno nije dobar nacin da se gazduje nad vukom. Kako rekose naucni radnici : na principima odrzivog razvoja?

Svakako nije nacin da se odstreli ili potruje ceo copor, nije nacin da se tako na osnovu rekla-kazala pozivaju lovci iz cele Srbije da odstreljuju vukove..koje vukove??? Da li je to bas taj??? Price tipa: e to je bas taj, sto je poklao ..e nije tacno, jer ko imalo zna o vukovima zna da to ne ide bas tako.
Uzgred, pravih copora vukova, da imaju brojnost i snagu copora gotovo da i nema vise nigde u Srbiji, postoje kao rastrkani mali copori, s mladima koji su izbegli sve nase, lovacke sacekuse, uglavnom, ono sto se odstreli je neuhranjeno, oprezne zenke i mladi primerci sto opet govori o stanju vuka uopsteno.... i to je to....sushta istina.
Hteli mi da priznamo ili ne, a sto je jos gore, stanje i ostale divljaci je tragicno, (izuzimam delove Vojvodine).

Imamo mi srece sto je ovaj tkzv. zastitarski sektor jako slab i vuka su videli samo na slici ili u zoo-vrtu.:think:
 
Ne, ne svodi se sve na to...
a kao drugo, imam obicaj da posetim prvu ,jednu izmedju i poslednju stranicu korisnika ,ostalo preskocim nemoj sebe preuvelicavati, iz svega toga mogu da kazem da je dobro sto si prestala sa pisanjem pesama :D

kizo, ovo ti je pogresna taktika, ja sam na ovaj forum i dospeo negde s pocetka ove godine, zahvaljujuci mojoj dugogodisnjoj drugarici ciji sam i nik "ulovio" :whistling:

forumi me nisu interesovali, moja greska

samo sam nastavio ali i pogledao sta je pisano pre....:D

P.S. uzgred, nije ovo nacin za diskreditaciju Nevenaa, cudi me da je jos niko nije opljunuo kako vec umemo mi lovci.
 
Poslednja izmena:
@Capreolus diskreditacija u glavnom uspeva kad urusis necije stavove , a ne neciju licnost...uostalom, zna on zna sta je i kako izvukao iz konteksta...ali nema veze, imponuje mi sto se neko zamajava mojim postovima...:)
 
ja ti kazem da sam se vise puta najbolje proveo u lovu a tada nisam nista ulovio .kako, zasto, je tebi nedokucivo i zato i kazem da ne vredi tebi objasnjavati nego gledam da nisi ranije pisala nesto o lovu... ihh bre sto su ove forumasice nabedjene naravno da sam celu noc bdio nad forumom i tupio se tvojim porukama ko da ne treba da radim sutra :P ,samo se ti tesi.
....nego necu da tupim, vasa stvar -
e ova ti je jedina dobra...
 
Veliki pozdrav iz Valjeva,evo jedne informacije u toku vikenda,na obroncima Maljena u lovu na srndaca pao je i PRVI vuk.
Ostrelio ga je jedan mladi lovac koji je ove godine prvi put poceo da lovi srndaca,
 
Zasto je pao Prvi vuk??? Zenka ili muzjak?

Valjda, kad se ide na srndaca ide se SAMO na srndaca, ciljano, ili se i kod vas lovi (gde inace ima suma srndaca ako se dobro secam a zecevi ste nabavljali u Vojvodini jer ih na domacem terenu nema, i imao si nesto protiv LSV), po sistemu, sta "izleti"???

P.S. @Kukurek, nisi mi odgovorio za americku curku i morku, ko vam je dao dozvolu? Kakve su vam dozole sve bile potrebne? Hteli smo i mi i receno nam je da se to ne moze.
 
Poslednja izmena:
o neee opet ovaj lik i njegovi piglu linkovi....
do kad je lovostaj?
zasto kada god se pomene pripremanje za loov pojave se niotkuda ovi slucajevi da "protestvuju"...

kada bi malo razumnije razmishljao,znao bi zasto...
a link koji je taj lik postavio je za zabrinjavanje i nikako nije glup.
chovek je poslednji dosao,vuk je tu bio pre choveka....a sta radi chovek? tamani vukove kao lud....
razmisli malo....prochitaj text sa linka,mozda se opametish...mada chisto sumnjam
 
Zasto je pao Prvi vuk??? Zenka ili muzjak?

Valjda, kad se ide na srndaca ide se SAMO na srndaca, ciljano, ili se i kod vas lovi (gde inace ima suma srndaca ako se dobro secam a zecevi ste nabavljali u Vojvodini jer ih na domacem terenu nema, i imao si nesto protiv LSV), po sistemu, sta "izleti"???

P.S. @Kukurek, nisi mi odgovorio za americku curku i morku, ko vam je dao dozvolu? Kakve su vam dozole sve bile potrebne? Hteli smo i mi i receno nam je da se to ne moze.

Kolega Capreolus-e,kao prvi da ti odogovorim na tvoje pitanje,ja kao licni gazda svog imanja imam pravo da pustam u svoje imanje sta ocu i kad hocu.Sto znaci da mogu da dovodim GOSTE kad ocu i kad hocu.

Sto se tice dozvola meni to i netreba imam ja svoju TURISTICKU AGENCIJU u Parizu, i zbog gostiju mojih sam odlucio i kupio celo maticno jato AMERICKE CURKE,koje broji preko 200 komada JEDINKI,i celo maticno jato MORKI koje broji preko 500 komada JEDINKI,ALi posto razmislaj da i mojim u maticnom drustvu pomognem oko divljaci odlucio sam da im poklonim od oba maticna jata oko 100 CURKI i oko 200 MORKI.
Gde ce ih oni pustiti i sta ce sa njima raditi ja neznam,samo znam sledece da sam dobio ponudu za dolazak nekih FRANCUZA krajem avgusta u lov na MORKU,i AMERICKE CURKE.
Ako hoces da dodjes u goste da lovis kod mene u komercijali moze nema problemacena je sledeca,ulazak u loviste sa profesionalnim lovocuvarem je 20 evra,lovocuvar dnevno 20 evra,ostrel curke samo muzijaka 60 evra,30 evra MORKA,koricnjenje motornog vozila 50 evra dnevno,koriscenje kerova 10 evra,mozes i svoje kerove onda je cena 15 evra dnevno.saberi pa vidi ako ti se svidi javi se.Inace moje loviste se proteze na nekih 20 hektara u KRUGU.
 
Kolega Capreolus-e,taj vuk je pao tacno u 8 sati uvece pred sam izlazak srndaca,sto se tice ostrela mi smo zavrsli sa ostrelom jer smo samo za jedan vikend ostreli li 30 komada,ostalih 30 komada je ostalo za ostrle za AVGUST,kolko je to palo kod vas da cujem?
PS i jos samo nesto ako imas sta da me pitas idi na moj meil
veseli_valjevci@yahoo.co.uk,pitaj me ovde do mile volje,i nemoj vise ovako aj pozdrav
 
bicu slobodna pa cu da pitam lovce koje to zadovoljstvo imate u lovu? bash me zivo zanima

Zamolio bih sve koji nemaju ili ne znaju da kazu nista vazno i znacajno, a tice se vrlo vazne i opsirne teme iz oblasti lovstva : Vukovi, da se uzdrze od komentara koje postavljaju u nameri da izazovu negativne komentare i revolt lovaca a s nadom da ce Nitro zatvoriti temu..

Hvala!

P.S. link koji je postavljen je fini tekstic za osnovce, cifre o brojnom stanju i godisnjem odstrelu vukova i nisu bas tacne a licno sam bio na hajci na Zlatiboru kad je taj "protest" bio. Mislim da je preuvelican znacaj tog protesta, (btw. mogli ste barem da nadjete band koji zna jos koji stih osim "konja ja jaha").
O tome koliko su bili "znacajni i orhanizovani" govori najvise to da se nisu pojavili nigde i nikad vise.
 
Poslednja izmena:
Kolega Capreolus-e,kao prvi da ti odogovorim na tvoje pitanje,ja kao licni gazda svog imanja imam pravo da pustam u svoje imanje sta ocu i kad hocu.Sto znaci da mogu da dovodim GOSTE kad ocu i kad hocu.

Sto se tice dozvola meni to i netreba imam ja svoju TURISTICKU AGENCIJU u Parizu, i zbog gostiju mojih sam odlucio i kupio celo maticno jato AMERICKE CURKE,koje broji preko 200 komada JEDINKI,i celo maticno jato MORKI koje broji preko 500 komada JEDINKI,ALi posto razmislaj da i mojim u maticnom drustvu pomognem oko divljaci odlucio sam da im poklonim od oba maticna jata oko 100 CURKI i oko 200 MORKI.
Gde ce ih oni pustiti i sta ce sa njima raditi ja neznam,samo znam sledece da sam dobio ponudu za dolazak nekih FRANCUZA krajem avgusta u lov na MORKU,i AMERICKE CURKE.
Ako hoces da dodjes u goste da lovis kod mene u komercijali moze nema problemacena je sledeca,ulazak u loviste sa profesionalnim lovocuvarem je 20 evra,lovocuvar dnevno 20 evra,ostrel curke samo muzijaka 60 evra,30 evra MORKA,koricnjenje motornog vozila 50 evra dnevno,koriscenje kerova 10 evra,mozes i svoje kerove onda je cena 15 evra dnevno.saberi pa vidi ako ti se svidi javi se.Inace moje loviste se proteze na nekih 20 hektara u KRUGU.

Postovani kolega Kukurek!
uz uvazavanje tvojih godina, moj otac ima 82, lovac od kad zna za sebe, ostavio je puske odavno i kaze da je LSS sada organizacija bandita i kriminalaca a odaaavno govori da ce Srbija ostati bez divljaci, sto se i desava. Cesto cita po novinama i sta pisu lovci iz raznih krajeva Srbije i hvata se za glavu....
Divljac nije obnovljivi resurs.

To sto imas turisticku agenciju u Parizu i tamo zivis je bas lepo, valjda i postujes Zakone drzave Francuske. To isto kolega, mora da se postuje i ovde, i drzava Srbija ima svoje Zakone koji kazu: alohtonu vrstu ne moze ubacivati i unositi NIKO bez odobrenja Zavoda za zastitu priode, ministarstva za zastitu zivotne sredine itd... u to su ukljuceni i LSS, LU, odgajivaci raznih zivotinja, gradjani itd...pa i imaoci turistickih agencija u inostanstvu, jer mogu nastati poremecaji i neravnoteza u prirodi u ovoj nasoj i ovako jadnoj ali prelepoj Srbiji.
Ja nemam sta da krijem, niti zasto da ti se obracam na PM, nemam nista ni protiv tebe a ni protiv valjevaca, taman posla. Svako postovanje za to sto imate toliko grla za odstrel!
Mada imam licnu rezervu u tom smislu, I nesto mi se ne uklapa u celoj prici....:think:

A ako se secas, Prvo sam pitao tebe pa posto nisi odgovorio, raspitao sam se dalje o tome i saznao to o americkoj curki i morki sto sam i napisao, obisao sam sve adrese koje su bile potrebne i dobio odgovor da za Unosenje alohtone vrste: americke curke i morke nije izdato nijedno odobrenje pa se pitam kako si ti to doterao ovde?
Tacno je da ti na svom imanju mozes da primas koga hoces, od volje ti i da drzis sta hoces ali u loviste to ne smes da pustis, bez obzira na najavljene Francuze! Oni ce da dodju i da odu a nama moguci problemi i resavanje istih ostaju.....Takodje, po Zakonu ne smes ni da odstreljujes nista iako je uslo na tvoje imanje.
Pre si imao Spance??? Kako su prosli? (btw. kolega, u Spaniji lov na srndaca pocinje tek 15 JULA, i traje samo 2 nedelje, koliko se secam, s razlogom) a kod nas pomeren na 15. april kad je skoro svim mladim a i kod dosta starijih grla rogovlje pod bastom, kad su srne pred okotom itd...itd...(lose odredjen lovni kalendar).:thumbdown:

Ne zvuci mi privlacno lov na 20ha, s kerovima posebno, ali hvala ti u svakom slucaju, kao da sam bio!

Pitao sam za vuka : da li je muzjak ili zenka, a ne u koliko sati? I to sam pitao s razlogom? Jer mi se zgadilo kad sam video lose pogodjenu krmacu iz koje su poceli da izlaze prasici, i to je bilo po sistemu : "izletela", kao sto je i taj vuk "izleteo"...:dash:
Iako se izaslo i bio je planiran odstrel srndaca.:thumbdown:

Ja sam ucen od pocetka, kao klinac, "dok nemas potpuno jasnu metu i pregled NE PUCAS-, pucas samo u ono na sta si krenuo i opremio se, municija itd..itd..."

A uzgred, odavno mi je pun qu.fer..americkih go..., pocev od kanadske topole pa redom....:thumbdown:

P.S. kod nas je planiran i ostvaren odstrel 3 srndaca, stanje je prikazano tacno onako kako jeste. Krivolov imamo i to dosta i veliku povrsinu koju je tesko kontrolisati.
P.P.S. u nomenkalturi za prijavu, kolega, pogledaj...ne postoji vrsta americka curka a ni morka.:think:
 
Poslednja izmena:
Kolega Kukurek,
umalo da zaboravim, na prethodni post, "kad sam uzeo tastaturu u ruke i dobro se zamislio sta tebe da pitam" uticao je i inspirisao me je bas tvoj PM. Inace "obozavam" kad mi se ljudi tako bahato, s visina obracaju i jos dodaju ton pretnje, inace, ne bih napisao ovako.
 
Zamolio bih sve koji nemaju ili ne znaju da kazu nista vazno i znacajno, a tice se vrlo vazne i opsirne teme iz oblasti lovstva : Vukovi, da se uzdrze od komentara koje postavljaju u nameri da izazovu negativne komentare i revolt lovaca a s nadom da ce Nitro zatvoriti temu..

Hvala!

P.S. link koji je postavljen je fini tekstic za osnovce, cifre o brojnom stanju i godisnjem odstrelu vukova i nisu bas tacne a licno sam bio na hajci na Zlatiboru kad je taj "protest" bio. Mislim da je preuvelican znacaj tog protesta, (btw. mogli ste barem da nadjete band koji zna jos koji stih osim "konja ja jaha").
O tome koliko su bili "znacajni i orhanizovani" govori najvise to da se nisu pojavili nigde i nikad vise.

gresis,nije mi namera da se tema zatvori,pitanje sam postavila ozbiljno i bez skrivenih namera
 
ja neznam dal' je to slucaj samo ovde na ovom forumu ili je to problem vas lovaca, kao i nas ribolovaca da jednostavno mora da postoji prepirka pa makar se to radilo i o praznoj cauri.

Gledam bre ljudi dolaze sa strane prvi put se vide u zivotu, pa se pije klopa, druzi tu muzika tu prica pa i ako se pogresi i neko nekom nesto doda ili dobaci, niko ne poteze noz ili pusku, vec se lepo recima izvine i idemo dalje. Vi ovde da ste u mogucnosti povadili bi oci.

Ne radi se o godinama, ovoje forum za siroke mase sto podrazumeva i razlike u godinama, to ko ima loviste i ko nema ne treba da se time pnosi i da ponizava druge iako do toga nije doslo, napominjem da je prijateljski poziv od strane kukureka bio upucen u najboljoj meri, kao i pitanje Cepreolusa. Samo se vas dvojica nasli pametni da se raspravljate i niko da popusti.

Tema je bila zanimljiva i ostavicu je otvorenu da se izmirite i da zakopate te ratne sekire ako ste ih uopste i potezali, ali mislim da smo ovde svi da podelimo sve ono sto nas cini srecnim u lovu, ribolovu, prirodi itd. Ajmo ljudi da ostavljamo lep primerak na potomce, na tek one koji su taze zakoracili u svet lova i ribolova, necemovise da se svadjamo, a vi imate dve mogucnosti koje ja nudim u najboljoj meri. prva je da se lepo izmirite i da nastavimo polemiku u drugom smeru i druga je da zbog vakvih poruka dobijete po neki negativan poen i zatvorimo temu.

Mislim da cete odabrati onu pravu jer niko ne zeli da nijedan od vas ode sa foruma, iskusni lovci i ljudi koji se razumeju u lov su ovde uvek dobrodosli !

Hvala !
 
moj poziv i dalje vazi,ako nece da dodje da lovi mozemo i da orgaznizujemo neki foto safari po mom lovistu,volja je na njemu ili bilo kom drugom kolegi lovcu.
puno pozdrav od HAZDI NIKOLE CENICA
 
Dr.Nitro citira LOVCA DOLOVCA u nadi da ce resiti problem !!
Ovo nije zamajavanje, kako Vi kazete, vec veliki problem koji se vremenom mora resiti.

Samo kada bi se nasao zajednicki jezik.


Ja sam mislio da ce ono sto sam napisao nesto znaciti,ali ne vredi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav svima !!
Novi sam clan ovog foruma.Kolega i ja sam lovac.Licno iskustvo mi pokazuje da "zastitari" menjaju svoje stavove posle provedenog dana sa lovcima.Ja lovim u Smederevu i izuzetno sam zadovoljan ucinkom same organizacije kao i stavom velike vecine lovaca prema zastiti divljaci i sportskom pucanju.Nekoliko mojih kolega iz SD-a je bilo na hajkama i nisu bas imali prilike da zapucaju na vuka.Dok ovo pisem cujem fazna da se javlja ispod prozora moje kancelarije u industrijskoj zoni !! Za mene nista novo.Moj kolega lovac, inace portir kod mene u firmi je pre neki dan pustio ovde koku da mu pravi drustvo.Problem nam je sa psima lutalicama(kao i vecini LU)."Zastitari", podjite sa nama na akcije koje vodimo, kao i u lov pa cete drugacije razmisljati.Neko je rekao da Vi svoje stavove promovisete iz fotelje.Verujem da je tako.Podjite sa nama.Ja Vas pozivam u SD.Pomozite i sebi i nama.Mozda i Vi i mi ne vidimo ono sto treba.
Ako se vec toliko brinete oko odstrela vukova onda prduzmite nesto.Mi smo svoje zapoceli(odstrelom).Vi nas ispravite i to sprecite ali ne zabranama, vec ogradama, plasilicama i ostalim sredstvima protiv klanja stoke(vazi i za pse lutalice i sakale).Nadjite pare da to obavite pa se busajte u grudi, a dotle "savijte usi".
Pozdrav svima i bez ljutnje.
 

Back
Top