VUKOVI

Vukovi su vrsta KOJE IZUMIRE!

Trebalo bi ih HITNO STAVITI POD ZASTITU!

U vecini zmalja u svetu su pod zastitom i odsterljuju se samo primerci koje biolozi ODOBRE lovcima za odstrel!
 
Vukovi su vrsta KOJE IZUMIRE!

Какво црно изумирање. Вукови су врста коју UICN категорише као "least concern" (тј неугрожену) јер на само да их у свету има више од 100.000 него им број задњих деценија непрестано расте а територија им се шири тј поново се појављују у подручјима где су истребљени пре више од једног века. Чак и земље које су га ставиле под заштиту поново уводе контролисани одстрел.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/8436670.stm
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12214397

Trebalo bi ih HITNO STAVITI POD ZASTITU!

То је твоје лично мишљење које би имало много јачу снагу кад би га поткрепио чињеницама, а не дезинформацијама.

U vecini zmalja u svetu su pod zastitom i odsterljuju se samo primerci koje biolozi ODOBRE lovcima za odstrel!

Вукови су под заштитом углавном у земљама у којима су скоро или потпуно истребљени (читај: Западна Европа и део САД) што тешко да је већина света.

И кад се организује одстрел вукова нико не бира примерке за одстрел него се убија сваки вук који "изађе на нишан" док се не достигне задата квота.
Одтрел изабраних примерак се примењује само у случају вукова који нападају стоку или се сматрају претњом за људе.
 
Tokom 2011 u Homolju je odstreljeno oko 15 vukova, inače ovog proleća napravili su opet krvoproliće na obroncima Beljanice. Vukovi su u ekspanziji. Čovek im ne može ništa sa puškom. Konkretno milsim da ih ne može ugroziti kao vrstu.
 
Tokom 2011 u Homolju je odstreljeno oko 15 vukova, inače ovog proleća napravili su opet krvoproliće na obroncima Beljanice. Vukovi su u ekspanziji. Čovek im ne može ništa sa puškom. Konkretno milsim da ih ne može ugroziti kao vrstu.

Trebalo bi nekako da se utvrdi brojno stanje. To što čine krvoproliće, ne mora da znači da su u ekspanziji. Možda je ostala populacija divljači desektovana?
Inače, kao lovac sam jako protiv hajki na bilo koju životinju.
 
Trebalo bi nekako da se utvrdi brojno stanje. To što čine krvoproliće, ne mora da znači da su u ekspanziji. Možda je ostala populacija divljači desektovana?
Inače, kao lovac sam jako protiv hajki na bilo koju životinju.

Te price da su vukovi u ekspanziji i da cine krvoprolica i stete ovcarima IZMISLJAJU LOVCI!

To su takozvane LOVACKE PRICE. (Lovci su, uz ribolovce i golubare, poznati kao NAJVECI LAZOVI! U nekim zemljama im nije dozvoljeno da svedoce na sudu!)

Za odstrel neke vrste treba da se pitaju ISKLJUCIVO BIOLOZI I AGRONOMI.

tada se ne bi desila GLUPOST da se recimo lisica proglasi za stetocinu!

Lisica je NAJKORISNIJA ZIVOTINJA za poljoprivredu jer godisnje pojede na HILJDE GLODARA koji bi naneli neprocenjive stete poljoprivredi!

To sto uz put pojedu i po nekog fazana je POTPUNO IRELEVANTNO naspram koristi koju lisice cine!
 
Какво црно изумирање. Вукови су врста коју UICN категорише као "least concern" (тј неугрожену) јер на само да их у свету има више од 100.000 него им број задњих деценија непрестано расте а територија им се шири тј поново се појављују у подручјима где су истребљени пре више од једног века. Чак и земље које су га ставиле под заштиту поново уводе контролисани одстрел.
http://news.bbc.co.uk/2/hi/8436670.stm
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12214397



То је твоје лично мишљење које би имало много јачу снагу кад би га поткрепио чињеницама, а не дезинформацијама.



Вукови су под заштитом углавном у земљама у којима су скоро или потпуно истребљени (читај: Западна Европа и део САД) што тешко да је већина света.

И кад се организује одстрел вукова нико не бира примерке за одстрел него се убија сваки вук који "изађе на нишан" док се не достигне задата квота.
Одтрел изабраних примерак се примењује само у случају вукова који нападају стоку или се сматрају претњом за људе.

Prvo pises da NISU UGROZENA VRSTA, a malo posle da SU ISTREBLJENI u zapadnoj Evbropi i u SAD !

Pa da li treba da cekamo da se i kod nas iskorene, pa da onda nesto preduzmemo?

KO odredjuje kvotu za odstrel vukova?

Kopliko su vukovi u zadnji 100 godina rastrgli ljudi pa se smatraju "pretnjom za ljude"? :hahaha:
 
Blajbingeru, pazi na šta i kako pričaš... To je sve što ću ti reći...

Da li me to upozoravas da cinim VERBALNI DELIKT?

Ili da MORAM da pisem samo kako ste ti TEBI (i jos nekima) DOPADA?


Pazi da ti nisi PROTIVUSTAVAN, to je KAZNJIVO!

U CEMU JE PROBLEM?
 
Poslednja izmena:
Blajbi, lov je Zakonom uređen. Tebi ako smeta, podforum "Svet životinja" nije daleko. Ubuduće neću tolerisati. Pravilnik postoji. I nemoj da vičeš (isključi caps lock)
Jevdokan, od kad sam moderator, ovo ti jeste prvi prekršaj, pa ćeš kao i Blajbi da dobiješ usmenu opomenu, ali znaj da si blizu kazne isto koliko i on. Vređanje neću tolerisati.

Priča se nastavlja, vezano za odstrel vukova. Tema zaštite vukova može slobodno da se pokrene u gorepomenutom podforumu Svet Životinja.

SMATRAJTE SE ZVANIČNO UPOZORENIM
 
Blajbi, lov je Zakonom uređen. Tebi ako smeta, podforum "Svet životinja" nije daleko. Ubuduće neću tolerisati. Pravilnik postoji. I nemoj da vičeš (isključi caps lock)
Jevdokan, od kad sam moderator, ovo ti jeste prvi prekršaj, pa ćeš kao i Blajbi da dobiješ usmenu opomenu, ali znaj da si blizu kazne isto koliko i on. Vređanje neću tolerisati.

Priča se nastavlja, vezano za odstrel vukova. Tema zaštite vukova može slobodno da se pokrene u gorepomenutom podforumu Svet Životinja.

SMATRAJTE SE ZVANIČNO UPOZORENIM

Slazem se da je loz Zakonom uredjen.

Ali, Zakonom je uredjena i SLOBODA GOVORA!

Cak i na ovom, tako izgleda, ISKLJUCIVO lovackom mestu na forumu!

Nadam se da ne podleze sankcijama ako neko kaze DA SU VUKOVI UGROZENA VRSTA?

Ili to ovde ne sme da se kaze???

O tome NE SME da se diskutuje na podforumu Lov i ribolov???

Ja sam otvorio temu "Zabraniti lov" na podforumu Ekologija, nisam je otvorio ovde, jer ovde ne pripada.

Ali rasprava o tome da lije neka vrsta ugrozena ili nbije - PRIPADA OVDE!


Sto se tice Pravilnika i upozorenja da ne pisem velikim slovima....

U Pravilniku pise da je velikim slovima i bojama DOZVOLJENO PISANJE kada nesto zeli da se NAGLASI sto ja upravo i radim, tako da ti i ta nije na mestu.

Sto se UPOZORENJA TICE: ja postujem to da si ti ovde moderator, ali bih voleo da i ti postujes mojih 31.787 postova i preko 20.000 reputacija stecenih POSTENO, BEZ PRELIVANJA.... (Koliko ti ono imas postova i reputacija?)

Ovim sam zavrsio diskusiju na ovom podforumu ZA UVEK.
 
Prvo pises da NISU UGROZENA VRSTA, a malo posle da SU ISTREBLJENI u zapadnoj Evbropi i u SAD !

Ништа лично, али да ли ти уопште знаш шта је угрожена врста? Угрожена врста су бенгалски тигрови, јер их у целом свету има мање од 2500 (у природи) и број им се и даље смањује пошто им станиште полако нестаје. Вукова има више од 100 000 и број им расте, као и територија коју настањују. Наравно да нису угрожени само зато што их више нема у центру Париза. На просторима бившег СССР број им се удвостручио од када више нема државно организованог одстрела. У Европи се поново појављују (у мањем броју) у Немачкој, Француској и Швајцарској. У Шведској су морали да организују одстрел јер им се број повећао преко 210 примерака. У САД („Lower 48“) су поново насељени у Јелоустону одакле су се тако успешно раширили по Монтани, Ајдаху и Вајомингу (а почињу да се појављују у Орегону и Вашингтону) да су поново стављени на листу ловне дивљачи (прошле сезоне у Ајдаху и Монтани одстрељено око 400 примерака). У Канади и на Аљасци никад нису ни били угрожени, има их више од 50 000 иако нису заштићени законом. Вуку не треба никаква заштита, треба му животни простор, тј дивљина.

Pa da li treba da cekamo da se i kod nas iskorene, pa da onda nesto preduzmemo?

Зашто да не? У Западној Европи је тај систем одлично функционисао. :mrgreen:
Шалу на страну - вук у Србији никад није био заштићен па не видим да су изумрли (нити би била нека велика трагедија да јесу). А ако баш хоћеш да их „сачуваш за будућност“, онда их треба заштитити само на територији националних паркова (које би требало проширити где год је то могуће), а изван паркова га третирати као и досад.


KO odredjuje kvotu za odstrel vukova?

Где? Код нас нико.


Kopliko su vukovi u zadnji 100 godina rastrgli ljudi pa se smatraju "pretnjom za ljude"? :hahaha:

Више од 200, можда и свих 300. Осим ако можда децу не рачунаш у људе.

За твоју информацију: сваки вук који покаже агресивно понашање према људима се сматра претњом и у нормалним земљама бива одстрељен, не чека се да неко настрада. Зато је, између осталог, број жртава тако мали.
 
Vukovi ubili radnicu u švedskom parku za divlje životinje

Čopor vukova danas je napao i ubio 30-godišnju radnicu jednog od najpoznatijih švedskih parkova za divlje životinje, saopštila je policija.

- Zadobila je toliko teške povrede da je umrla nakon napada - rekao je portparol policije u distriktu Ostergotland, gde se nalazi park Kolmarden.

On je dodao da još nije jasno zašto su vukovi napali.
http://www.blic.rs/Vesti/Svet/328799/Vukovi-ubili-radnicu-u-svedskom-parku-za-divlje-zivotinje
 
Odlican komentar, pravi LOVACKI !

Nadam se da ce i na njega nas mod Milan reagovati? :D
blajbi, ti si stvarno neumoran. Sve ti znas u sve se razumes, o svemu meritorno, kao veliki poznavaoc pises.
Zamislis li se ti ponekad sta se to stobom dogadja pa si tako pametan i sveznajuci. Popusti nas malo sa svojim sveznanjem i pamecu i pusti nas da uzivamo u nasem blazenom neznanju.
 
@Kuki2006

Ako zelis da diskutujemo o tome sto napisao, predji na podforum Ekologija, na temu "Zabraniti lov", pa cemo tamo da se objasnimo.

Ovde nije mesto za to, a i ZAPRECENO MI JE!
 
@Kuki2006

Ako zelis da diskutujemo o tome sto napisao, predji na podforum Ekologija, na temu "Zabraniti lov", pa cemo tamo da se objasnimo.

Ovde nije mesto za to, a i ZAPRECENO MI JE!

Немам ништа против, ако си за аргументовану расправу на тему вукова, докле год не улазимо ни у какве филозофске дискусије на тему моралности лова.
 

Back
Top