VUKOVI

znam ja kako ljudi odredjuju ko je problematichna zivotinja....
evo primera jednog...krajnje neposteno...
dete shutne lutalicu koja nikad nikog nije diral;a...u pitanju je dete od 10 godina...znachi da bi vec trebala da zna neke stvari...nema tri godine,jel tako
shutne psa iz chista mira.....
pas je u odbrani udari zubom u obraz....znachi nije je ujeo vec se samo okrenuo i udario je i pobegao,uz skichanje.....
i naravno primitivni roditelji koji su svoju cerku uchili da se dzukele shutiraju,proglase psa besnim,kao i shinteri kojima je objashnjeno da je pas bez razloga napao njihovo dete i psa su ubili...
divan pas....uvek je bio dobrica.
eto.......
 
znam ja kako ljudi odredjuju ko je problematichna zivotinja....
evo primera jednog...krajnje neposteno...
dete shutne lutalicu koja nikad nikog nije diral;a...u pitanju je dete od 10 godina...znachi da bi vec trebala da zna neke stvari...nema tri godine,jel tako
shutne psa iz chista mira.....
pas je u odbrani udari zubom u obraz....znachi nije je ujeo vec se samo okrenuo i udario je i pobegao,uz skichanje.....
i naravno primitivni roditelji koji su svoju cerku uchili da se dzukele shutiraju,proglase psa besnim,kao i shinteri kojima je objashnjeno da je pas bez razloga napao njihovo dete i psa su ubili...
divan pas....uvek je bio dobrica.
eto.......

To je problem naseg drustva...
 
@13-08-1971 Kakve se stete desavaju zbog ne pronalazenja ranjene divljaci?

Ranjena divljac u velikom broju slucajeva posle ranjavanja ugiba u velikim mukama, ako se ne pronadje sa obucenim kerom i odstreli. To je jedno a sa druge strane loviste trpi ekonomsku stetu zbog ne mogucnosti naplate divljaci koja je ranjena a nije pronadjena. Konkretno ako bude ranjen jelen cije rogovlje vredi 7.000 eura i ne bude pronadjen lovac turista placa 50% od procenjene vrednosti a ne pun iznos. Sto znaci da je lovistu u interesu da ima obucene kerove za rad na krvnom tragu kako bi se ovakve situacije izbegle.
 
izvini sto nikad nisam bila na selu...
bila sam milion puta i znam kako je na selu...hvala

Bila ili radila i zivela tamo? Razlika je ogromna...

Tako imas i ljudi u gradu koji ne paze svoje imanje, koji truju lutalice itd. Sve u svemu to je problem naseg drustva... Je li zivot psa lutalice manje vredan od zivota vuka?
 
nije manje vredan
zivot je zivot,nije bitno chiji
a na selu sam pokusala da muzem kravu.....uspelo donekle dok me ta zena nije oterala posto sam bila mnogo spora i "prosipala" sam sa strane :lol:
ovce jesam chuvala...i sad cu u septembru ako bog da da odemo tamo...
vukla drva,cepala drva...svashta radila....
chak sam i shtalu chistila lopatom :lol:
nisam ja od onih svilenih curica rodjenih u gradu koje misle da su prevelike dame za zivot na selu...
ja jesam rodjena beogradjanka i moji su isto ali nisam isfolirana i nece mi pasti kruna sa glave ako pokupim balegu u shtali
naravno na selu se radi mnogo vise nego ja sto sam radila...ali svejedno dovoljno sam vremena provela na selu da znam kako se zivi tamo....
Iako nemam nikoga na selu,rado idem u goste
 
nije manje vredan
zivot je zivot,nije bitno chiji
a na selu sam pokusala da muzem kravu.....uspelo donekle dok me ta zena nije oterala posto sam bila mnogo spora i "prosipala" sam sa strane :lol:
ovce jesam chuvala...i sad cu u septembru ako bog da da odemo tamo...
vukla drva,cepala drva...svashta radila....
chak sam i shtalu chistila lopatom :lol:
nisam ja od onih svilenih curica rodjenih u gradu koje misle da su prevelike dame za zivot na selu...
ja jesam rodjena beogradjanka i moji su isto ali nisam isfolirana i nece mi pasti kruna sa glave ako pokupim balegu u shtali
naravno na selu se radi mnogo vise nego ja sto sam radila...ali svejedno dovoljno sam vremena provela na selu da znam kako se zivi tamo....
Iako nemam nikoga na selu,rado idem u goste
RESPEKT!
:super::klap::klap::klap:
Gradske dame uglavnom sve gledaju s visoka i boje se otici na livadu (da ih ne ujede skakavac :hahaha: )...
Ni ja sad ne zivim na selu, ali kad odem znam da radim od 6h do 21h i na selu nema slobodnih vikenda i godisnjih odmora, pa jos kad moram juriti ovce po sumi po nevremenu... Tezi je zivot nego u gradu i naravno da je njima bitniji zivot ovce od koje zive, nego zivot vuka... I nije isto kad seljak ubije zivotinju koja mu ugrozava opstanak (svako zivo bice se bori za zivot) i kad covek iz grada otruje psa bez nekog razloga...


ah da...bolje da ne pominjem na sta je lichilo cepanje drva :hahaha:
kasnije sam kao ushla u shtos

Moj omiljeni posao, za drva sam doktor. :mrgreen: To je iskljucivo muski posao...

***, sad smo odlutali od teme. :rumenko:
 
Poslednja izmena:
ja nisam gradska dama(umishljena)
vec sam gradska divljakusha(u prevodu prava dama koja se ne folira i koja zna kada treba biti dama a kada divljak) hehehehhehheheh
salim se...
ozbiljno...mrzim ribe koje se prenemazu i koje su svilene
a to za seljake,vikove,gradjane i pse...tu si ipak u pravu....
ali opet i medju seljacima ima idiota.....
 
:super::super::super:

Idiota ima koliko hoces, isto kao i u gradu i isto tako ima i ljudi koji bas paze na zivotinje, ne samo na svoje domace nego i na divlje...
 
Poslednja izmena:
pa eto brano....sta ce ovce van tora bez zashtite i nadzora?
u ovom slucaju je kriv vlasnik ovaca,zar ne?
ali bilo kako bilo,vuka ce ubiti....verovatno...i to neki lovci kojima je bitno samo da upucaju nesto...i koji JEDVA cekaju da neki vuk napravi "pogresan" korak
 
pa eto brano....sta ce ovce van tora bez zashtite i nadzora?
u ovom slucaju je kriv vlasnik ovaca,zar ne?
ali bilo kako bilo,vuka ce ubiti....verovatno...i to neki lovci kojima je bitno samo da upucaju nesto...i koji JEDVA cekaju da neki vuk napravi "pogresan" korak

Ma da ce samo tog jednog, ajde! Nego ce organizovati hajku, pa ko zna sta sve ubiti. Ne samo svakog vuka na kog naidju.
 
Tokom jeseni bi trebao biti štampan zbornik radova sa savetovanja u Žagubici. Što se tiče šakala Hadžija je vršio veoma ozbiljna istraživanja ma koliko se to tebi svidjalo ili ne.Ne osporavam kvalitet D. Ćirovića i njegovih radova. Što se tiče tragača po krvi kada bi domaća lovišta imala više takvih pasa štete koje koje se dešavaju zbog ne pronalaženja ranjene divljači bi bile mnogo manje. Tako da ti besmisleni radovi i tekako imaju smisla ali ti živiš u krugu dvojke i zašto bi to tebe tangiralo, uostalom kada si poslenji put istinski lovio?
I na kraju lovci homoljskog sela Bliznak otpucali su vuka u subotu, dočekom pored tora sa ovcama.Valjda će biti još uspešnog odstrela ove sezone, iskreno se nadam.

Kvalitet Cirovica, kao ni Paunovica, ne moz' da osporis i da hoces....:hahaha:
Sta je Hadzi istrazivao kod sakala i gde, kada i u kom vremenskom periodu? Vrsta naucnog istrazivanja sa rezultatima je.... ( Ovde ocekujem naslov rada)!

Tragaci po krvi...smejurija ...svaki moze biti tragac po krvi.:lol:
Ta Vrsta iz familije Canidae, zavrsava se na Canis domesticus ili Canis familliaris, (domaci pas) nema nikakve podvrste, KRAJ! Sve ostalo je izmislio covek, tkzv. strucnjak kinolog , iako kinologija nije nauka, za svoju zabavu, zaradu, licnu promociju itd...Jer sta bi oni radili, kad i ne znaju nista drugo osim da razvrstavaju pse, da izmisljaju nove nazive, prevrnuo sam se kad sam cuo da "proizvode" novu VRSTU za rad na krvnom tragu , novu VRSTU pasa gonica, ukrstaju VRSTE koje inace ne postoje itd... (inace nauka koja se time bavi zove se genetika, verujem da ti tkzv, strucnjaci ni ne znaju kako se zove nauka kojom se navodno bave)....:whistling:

Zasto uopste dolazi do ranjavanja divljaci? Da li je mozda nekome palo na pamet da proveri i ispita gde je uzrok i kako se to desava, zasto se desava i zasto je toliko ranjene divljaci po sumama sirom Srbije koju sumari, gradjani i drugi prijavljuju, vidjaju pa prijave,
nezavisno od toga gde ja zivim i kad sam lovio, jer to s tim i nema nikakve veze???
I ne desava se zato sto ja zivim ili ne zivim u krugu dvojke, a lovio sam juce ili pre 100 godina!!!:dash:
Hteo bi malo da me vredjas , a kolega???:thumbdown:

I dalje tvrdim da su to potpuno besmisleni radovi jer nikome ne trebaju, osim samim autorima za sticanje poena i jos neki honorarcic i prodavanje magle ljudima koji se u materiju ne razumeju i njih shvatam , ljudi ne znaju i mozes ih ubediti u smislenost takvih radova , ostale ne mozes, svi kapiraju iz mesta o cemu je tu rec? Sta bi jedan takav "strucnjak" radio pored Cirovica, moze samo o psima da prica jel', bar da o njima zna kako treba?

Samo nastavite sa otpucavanjima "pored torova" gde ste uglavnom postavili mrcinista i ceke za licnu zabavu, zaradu i zezanje, primami pa zvizni, kak'e bre ovce i torovi, poznati ste po tome nadaleko i negativnoj selekciji koju sistematski radite u tom kraju, zajedno sa vasim "profesorom", nadam se da necete jos dugo!!!
znate li bar sta je ubijeno??? jel vuk ili vucica????
 
Poslednja izmena:
E ***, dzaba ti objasnjavati kad neznas kako zive seljaci u Srbiji... Oni zive od tih ovaca i moraju da se bore za opstanak, a drzava im ne pomaze...
Kako zive seljaci u Srbiji?:confused:
Kome jos drzava pomaze u "borbi" za opstanak? Pomaze li tebi ili meni ili bilo kome ko zivi od sopstvenog rada, svako se cuva i obezbedjuje svoj "posao" ma kakav on bio, ne vidim zasto bi ti seljaci bili iz toga izuzeti, imas stado, zastiti ga propisno i kraj price.

Svako zivi gde hoce, neko je izabrao zivot u selu neko u gradu , s tim sto ovaj u gradu nije nista kriv onome na selu a ni obrnuto...
 
Ranjena divljac u velikom broju slucajeva posle ranjavanja ugiba u velikim mukama, ako se ne pronadje sa obucenim kerom i odstreli. To je jedno a sa druge strane loviste trpi ekonomsku stetu zbog ne mogucnosti naplate divljaci koja je ranjena a nije pronadjena. Konkretno ako bude ranjen jelen cije rogovlje vredi 7.000 eura i ne bude pronadjen lovac turista placa 50% od procenjene vrednosti a ne pun iznos. Sto znaci da je lovistu u interesu da ima obucene kerove za rad na krvnom tragu kako bi se ovakve situacije izbegle.

Bravo kolega...
ovim si nas ukopao nacisto......:thumbdown:
 
Ranjena divljac u velikom broju slucajeva posle ranjavanja ugiba u velikim mukama, ako se ne pronadje sa obucenim kerom i odstreli. To je jedno a sa druge strane loviste trpi ekonomsku stetu zbog ne mogucnosti naplate divljaci koja je ranjena a nije pronadjena. Konkretno ako bude ranjen jelen cije rogovlje vredi 7.000 eura i ne bude pronadjen lovac turista placa 50% od procenjene vrednosti a ne pun iznos. Sto znaci da je lovistu u interesu da ima obucene kerove za rad na krvnom tragu kako bi se ovakve situacije izbegle.
Ma idi bre u ..... ........ ja sam pomislila da se desavaju neke stete po dviljac, prirodu, pa mi onda nelogicno, pa razmisljam, pa rekoh da pitam...a ti mi pricas o ekonomskoj steti lovista...e izvini na izrazu, a nek izvine i nitro, ali ovo je jace od mene
TI SI KRETEN !!!
Jel te zanima jos nesto osim koliko hiljada eura ces da dobijes i koliko ces komada da pobijes?
uh, ***, pocela sam i da rimujem :lol:
E ljudi evo o OVAKVIM LOVCIMA mi pricamo na soam temi...barem kad delimo na lose i dobre....e datumu, pogodi koji si....:lol:
 
Ma idi bre u ..... ........ ja sam pomislila da se desavaju neke stete po dviljac, prirodu, pa mi onda nelogicno, pa razmisljam, pa rekoh da pitam...a ti mi pricas o ekonomskoj steti lovista...e izvini na izrazu, a nek izvine i nitro, ali ovo je jace od mene
TI SI KRETEN !!!
Jel te zanima jos nesto osim koliko hiljada eura ces da dobijes i koliko ces komada da pobijes?
uh, ***, pocela sam i da rimujem :lol:
E ljudi evo o OVAKVIM LOVCIMA mi pricamo na soam temi...barem kad delimo na lose i dobre....e datumu, pogodi koji si....:lol:

Kazem ja...ekonomija. Da taj stranac ima svoju divljac, sto bi dolazio ovde da ubija nasu. A sto se tice placanja trofeja. Ako izuzmemo to zasto neko voli da kaci delove zivotinja na zid, po meni definitivno nije normalan onaj koji to i placa. A jos vise hiljada evra!!! :worth:

I kako moze loviste da ima ekonomsku stetu? Pa loviste ne zaradjuje novac, nego ljudi?
 

Back
Top