isijas

P

prisoje

Gost
Molim dr, šta je to išijas, išijalgus...Kako i zbog čega nastaje,šta je uzrok, šta treba preduzeti, kako se i čime leči,kako se ponašati mislim na fizikalne terapije,banje...Imam nepodnošljive bolove i ukočnenost duž obe noge,a i specifične bolove u prstima, pa je teško hodati, sedeti,ustati... :cry: Hvala!
 
Vrlo rado bih procitala o isijasu,ali link koji je postavio dr ne radi
Imam strasne bolove,meni inekcije nista ne pomazu.interesuje me dal bi pomogla strucna medicinska masaza?
 
ne bi Smokvo i ne pokušavaj....sve dok je nerv pod upalom ne diraj i ne masiraj jer ćeš napraviti još gore...gledaj da zaštitiš želudac koliko možeš, od svih tih lekova propada sluzokoža pa sem leđa boli i stomak, nabavi Deep Relief gel i maži, to je gel sa brufenom, ublažava bol a ne pije se, mnogo je dobar i možeš da mažeš 4-5 puta u doku dana, ima uputstvo i sve piše...drži se, to tok samo ne popusti nema pomoći..
 
E nedo,srce si,sad cu da posaljem klinca.nista mi ne govori o stomaku,imam dijareju vec danima i zeceve u stomaku,samo da ne povracam,jer bi me to dokrajcilo
 
A pitam ja danas dr,jel treba da mozda grejem ili hladim?kaze on moze.
?pa jel da grejem ili hladim?
On mrtav ladan kaze,pa sta vam vise odgovara
Super:lol:
 
maži tanak sloj i nemoj prstima već nekom gaazoma ili krpom jer će ti se prsti ohladitit skroz....
a i doktor je u pravu, bre Smokvać skroz si neiuskusna...nekome išijas voli toplo a nekome hladno i to sama moraš da provališ...
na šta ti se bol pojačava to nemoj da radiš, ono što opušta bol to primeni....
 
Vrlo rado bih procitala o isijasu,ali link koji je postavio dr ne radi
Imam strasne bolove,meni inekcije nista ne pomazu.interesuje me dal bi pomogla strucna medicinska masaza?

Ne, nikakva masaza tu ne pomaze ( kako je vec Neda rekla), cak dobri lekari i kazu pacijentima da slucano ne idu na neke masaze.
Pre neki dan sam citala ( neki nemacki nedeljnik) savet opet nekog najcuvenijg nemackog fizioterapeuta da te bolove moras da trpis,
da kao "nestaju" sami od sebe posle sest nedelja jer se telo, organizam, sistem, nekako izbori, ali ako su i posle sest nedelja
i dalje nepeodnosljivi ( kod mog muza nikakvi lekovi protiv bolova nisu pomagali) onda je operacija neminovna.
 
Ma da znam da je sest nedelja pa da znam tad ce sigurno proci pa prezivecu dotle.danas mi mamina komsinica rekla da je njena mama dobila 150 injekcija zbog isijasa.to bre kao da su lecili barona minhauzena :lol:
Tata je bio jednom u kanjizi,kaze da su mu pomagale te hidromasaze,al ja ne znam gde bih to ovde mogla da dobijem
 
Ma da znam da je sest nedelja pa da znam tad ce sigurno proci pa prezivecu dotle.danas mi mamina komsinica rekla da je njena mama dobila 150 injekcija zbog isijasa.to bre kao da su lecili barona minhauzena :lol:
Tata je bio jednom u kanjizi,kaze da su mu pomagale te hidromasaze,al ja ne znam gde bih to ovde mogla da dobijem
Te su inekcije protiv bolova, uglavnom sa kortizonom. Vidi, ova hidromasaza je pomogla mom muzu, ali posle operacije. On je hramljao, noga mu je trnula,
neurohirurg koji ga je operisao rekao mu je to zna da traje i godinu dana, nije bilo nista strasno, ali nije mogao brzo da hoda, malo je vukao nogu.
Onda smo ( ali to je bilo nekako slucajno) bili u Srbiji, moj blizak rodjak je lekar u Gamzigradskoj banji pa mu je predlozio da dolazi dve nedelje na plivanje
po 15 minuta i usput na pet minuta te hidromasaze. I zaista je onda proslo sve sa nogom.
Neurohirurg mu to nije savetovao, savetovao mu je samo vezbe koje ocvrscuju misice, ali tek kada potpuno ozdravi.
Pa pitaj bre nekoga ko radi na klinici tu fizikalnu terapiju, ta hidromasaza nesto je je jednostavno, ne moras da ides u Kanjizu.
Da li ti imas nepodnosljive bolove?
 
Pet dana su bili i danju i nocu stravicni.sad danju boli,ali nije da ne mogu da trpim.ali noc je strasna,tu ne pomazu nikakvi lekovi a ni ove injekcije
 
Pet dana su bili i danju i nocu stravicni.sad danju boli,ali nije da ne mogu da trpim.ali noc je strasna,tu ne pomazu nikakvi lekovi a ni ove injekcije

dugo traje oporavak..mogu i godine da prodju. taman zaboravis da te boli sagnes se za pertlu rokne ponovo ,doduse slabije ali opet sve isponova ..Utopljavanje ,vezbe,ucenje pravilnog podizanja, savijanja, kretanja i kontrole kod dr.
 
Srecom, nikad nije ni bio u diskusu :D
Ali da, u pravu si. Najgore sto covek sad moze da uradi je da ode kod “kostolomca”


Moja greška..pogrešno sam se izrazila umesto prtiska upotrebila sam sasvim pogrešnu reč puls da ne spominjem lokaciju pomenutog nam živca :fdlan:pritiskom ili iritacijom išijadikusa u predelu kičmenog stuba.
Nervus išijadikus je najduži i najdeblji živac u telu, a sastavljen je od pet manjih nerava koji izlaze iz lumbosakralnog dela kičme i spuštaju se niz noge gde se granaju u manje živce u natkolenici, predelu kolena, lista, stopala i prstiju.
Elem,počela sam o diskus herniji a završila sa išijasom plus "fatalna" greška iz anatomije i fiziologije-pala na ispitu :lol:.
 
Poslednja izmena:
Pet dana su bili i danju i nocu stravicni.sad danju boli,ali nije da ne mogu da trpim.ali noc je strasna,tu ne pomazu nikakvi lekovi a ni ove injekcije

Sacekaj jos pet-sest dana, stavljaj neki termofor, elektricno jastuce, bilo sta toplo na to mesto, pokusaj da spavas sa savijenim kolenima, podloga bi morala da bude tvrda,
a ako i dalje imas neizdrzljive bolove onda zaista moras na neka snimanja da se tacno zna sta imas i sta te i gde zapravo boli.
Ako mozes da hodas, hodaj brzo, ishijas obicno i prodje (uglavnom) sam od sebe.
 
Da ne ureknem,bolje mi je od jutros,juce sam dobila poslednju injekciju.
Sad mi je muz javio da je uspeo da mi zakaze pregled kod nas u jodnoj banji,to je rehabilitaciona bolnica za sutra.presretna sam,to se ceka nenormalno dugo.
Hvala svima na odgovorima
 
Ma da znam da je sest nedelja pa da znam tad ce sigurno proci pa prezivecu dotle.danas mi mamina komsinica rekla da je njena mama dobila 150 injekcija zbog isijasa.to bre kao da su lecili barona minhauzena :lol:
Tata je bio jednom u kanjizi,kaze da su mu pomagale te hidromasaze,al ja ne znam gde bih to ovde mogla da dobijem

:per:
spa centar neki ja se slepo letos u akvaparku
a inace probaj i akupunkturu ima efekta bez obzira sto ce osuju paljbu na mene al ja sam konzument a ne izvrsitelj

- - - - - - - - - -

Srecom, nikad nije ni bio u diskusu :D
Ali da, u pravu si. Najgore sto covek sad moze da uradi je da ode kod “kostolomca”

najgore je ipak da ode na operaciju i prodje ko pokojni srdjan knezevic koji ostade u kolicima sav ukosten
 
da vam kazem,za isijas je spas rucna masaza ledja i hidromasaza celog tela
fazon je sto ti to lekar ne prepise sam vec moras da pitas,jer se to placa,pa ide kao na licni zahtev
ja sam dobila i galvansku struju koju pocenjem sutra jer nisam stigla na red.ali od ove dve masaze sam kao nova
i jutros sam pocela ponovo reganove vezbe.
nema zezanja
 

Back
Top