Vratiti Vojvodini njeno istorijsko ime

"Vojvodini" treba da se vrati njen istorijski naziv

  • Srpska Vojvodina (kad su je Srbi osnovali)

  • Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat (kad su je priznali Austougari)

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja sam banaćanin i hoću da se Vojvodini vrati jedan od njenih ostorijskih naziva, ovaj komunistički neka se ukine.

Па треба да се промени, пошто је Чанак рекао да му није битно како се зове Војводина и нек се зове "Шерпица" како је рекао, само да се његових 5 услова испуне, а то да добије све елементе за самостално функционисање што ће бити сасвим довољно за отцепљење.

Њему име није битно, само да се оствари циљ веће аутономије за отцепљење.
 
Koliko ja kontam zvala se srpska Vojvodina kada nije bila u sastavu Srbija i da se za tim nazivom izgubila potreba kada je Vojvodina usla u sastav Srbije. Ne znam da ime nekog mesta u Srbiji pocinje sa "srpski" ili "srpska"...
Srpski Itebej, Srpska Crnja - mesta u Banatu.
Srbobran - mesto u Backoj.

P.S. Ne razumes se u Banat, a govoris o njemu. Stidi se.
 
Srpski Itebej, Srpska Crnja - mesta u Banatu.
Srbobran - mesto u Backoj.

P.S. Ne razumes se u Banat, a govoris o njemu. Stidi se.

Srbobran je nesto drugo. I verujem da ti ne znas mest, sela, u Sremu gde ja zivim. Onda mogu da ti kaze da se stidis.

Svejedno, Vojvodina je u Srbiji i menjanje imena na "srpska Vojvodina" ili slicno mi lici na kera koji zapisava svoju teritoriju. Nema potreba za tim. Ali treba da se pita narod Vojvodine o tome ako vec bude neka inicijativa.
 
Srpski Itebej, Srpska Crnja - mesta u Banatu.
Srbobran - mesto u Backoj.

P.S. Ne razumes se u Banat, a govoris o njemu. Stidi se.

Мој најмлађи ујак рођен 1953. године зове се СРБОБРАН.......... а иначе мислим да Војводина треба да се и даље зове ВОЈВОДИНА... чему промена имена... ово је опште и неутрално, тамо живи милиЈон нација и сви треба да се осећају добро.

Такође мислим да Војводина мора имати већа овлашћења (не државна, заставе и остале глупости Ненада Чанка) - него мора ВЕЋИ ДЕО НОВЦА ДРУШТВЕНОГ ПРОИЗВОДА И УОПШТЕ ДОХОТКА ОСТАТИ У ВОЈВОДИНИ јер су они ипак најнапреднији и у смислу производње и у смислу стандарда - али то не сме ићи дотле да се опет ствара нека нова држава.
 
Svejedno, Vojvodina je u Srbiji i menjanje imena na "srpska Vojvodina" ili slicno mi lici na kera koji zapisava svoju teritoriju. Nema potreba za tim. Ali treba da se pita narod Vojvodine o tome ako vec bude neka inicijativa.

Ima potrebe za tim. I Republika Srbija je srpska, pa onda treba da se ukine naziv Srbija, onda bi se čoveče Srbija zvala samo Republika :roll:.
Vojvodina znači pokrajina na poljskom, a na srpskom znači oblast (u glavnom vojnu) kojom upravlja vojvoda.

Ne može se suština njenog imena odkidati. Ja sam za Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat, kako je ona priznata kao ravnopravan faktor u AU.
 

Back
Top