KAKO PREKO ZNA LI NEKO?

  • Začetnik teme ZIIIIIIIII
  • Datum pokretanja
zdravo. prvo ko prvo lepo ti je reko ovaj iz germanije. nije bas posebno(nemoj puno da ocekujes) drugo ako neznas jezik onda nemoj ni da razmisljas o tome a trece ako vec imas nekog ko te ceka vani i ko bi ti pomogo, a jedini ti je problem kako da preskocis granu onda je to sitnica ako imas 1200-1500 € ako je da onda mi se javi pm(prvivate mesanger)
 
daj prestanite da ga obeshrabrujete.decko je samo pitao kako preko a ne kako je tamo.ako mozete da mu pomognete,pomognite a ako ne ne obeshrabujte ga. ja sam dosla bez pomoci nasih ljudi i sada sam jako zadovoljna. imam posao od kojeg mogu pristojno da zivim i uplacujem penziono,za razliku od onih 5.g. rada u Srbiji koje sam morala da radim na crno jer su nasi "VODJE" bili velike lopovcine.
mada posle moga iskustva najbrze dodju oni koji imaju medicinske skole i znaju jezik a posle njih oni koji se ozene ili udaju.
 
0123456789:
Ja idem u medicinsku skolu, a ti gosco 11111111111 u kojoj drzavi zivis, znaci najvise sansi imaju medicinari.
Ja samo da reknem da ovde u Austriji to nije tacno...Mora da se nostrifikuje diploma medicinske skole i kad dobijete dozvolu da radite u bolnici koju cekate tri meseca i platite 300 evra imate da polozite jos 1700 casova prakse jer oni misle da su pametniji od nas da su vise ucili sto je apsurdno naravno...A da biste sve to uspeli morate da se ozenite odnosno udate ovde za nekog ko je njihov drzavljanin...Pa sad vidite a plate jesu dobre u odnosu na onu bedu kod nas...Naravno znanje nemackog je obavezno...
 

Back
Top