Prvo skoci pa reci hop!

Alternativac

Obećava
Poruka
58
ili „Razanj je spreman a zec još u gori”.
Nasi evropejci su pokazali da zaista slijede evropski put. Put krsenja zakona i tumacenja svega kako to njima odgovara.
Kao prvo taj Brankovic-Djelic nije imao zakonsko ovlascenje, pa i da je imao na SSP, nije imao ovlascenja da potpise prateci ugovor. Ali ko te pita, oni imaju svoje zakone.
Naravno da je FIAT dobrodosao, ali po trenutku kada je dosao i o tome šta je potpisano vise mi lici na običnu farsu i najvjerovatnije od toga neće biti ništa. Nije to samo zbog politike nego cisto radi ekonomskog pristupa. Visokorobotizovana industrija automobila trazi znatno veca ulaganja od 700 miliona i sasvim nove povrsine jer demontaza zastarjele opreme bi kostala mnogo vise nego instalacija na novom prostoru. To se vidi i po Folksvagenovom pristupu kada su pitali za nove povrsine, za natalitet i tehnicki kadar. Sem toga podrazumijeva i nisko placenu radnu snagu kao sto je to slučaj sa Slovackom, Rumunijom i Ceskom. Dakle prosjecna plata 300 eura. Pojavice se manjak radne snage jer je malo vjerovatno da će srbi raditi za tako male pare. Da uvozimo kineze kao sto to hoće Slovacka? Ništa od FIATA, samo reklamna kampanja. Čim prodju izbori sve ide u zaborav.
Ono najvaznije je da „demokrate” ovoga puta ne postavljaju pitanje tendera i cijene prođe koja je 0 eura. A nije nula nego je minus jer bi u tom slučaju država trebala da placa otpremnine, kao sa duvanskim.
Zašto se sada ne pominju ponizenja koja nudi FIAT sa 30% Srbiji?
Tipicno evropski, tumaci sve kako tebi odgovara. Zakoni ne postoje.
Kako je evropska stampa propratila to potpisivanje? Pa naravno veliki korak za Srbiju, jer se mora kompenzovati gubitak Kosova. Financial Times to jasno kaže.
http://www.ft.com/cms/s/0/7784e324-16e3-11dd-bbfc-0000779fd2ac.html
Dakle svi podrazumijevaju gubitak Kosova jer je ono nezavisno. A nas Tadic još prica i Kosovo i EU? Kome?
UNMIK je oduzeo dio izbornog materijala na Kosovu i izdao potvrdu na engleskom i albanskom! Je li to to Kosovo koje Tadic obecava? Da li je taj postupak direktna posledica potpisvanja ugovora?
A šta piše u tom dodatnom ugovoru to Država Srbija još nije vidjela, a da li će?
Ono sto kažu da piše je da Srbija treba da ispuni sve obaveze sa Hagom, pri cemu se ne precizira šta je sve to. Da li to znači da Tadic treba da i isporuci Koštunicu i Nikolica? Ma bitno je da ih sprovedu u Hag, pa će im 5 godina pisati optuznicu kao Seselju. Za to vrijeme će Tadic imati odrijesene ruke. Možda će morati i Hagu da isporuce 2 miliona srba jer su po Canku fasisti i nacisti. A i ne samo po Canku nego i po Dulicu i po Sutanovcu.
Ako dodju „demokrate” na vlast morace da mjesto Ministra unutrasnjih poslova prepuste CIA. Ionako za Minista odbrane imaju NATO marinca.
Pa lijepo je rekao Ren za ugovor da je za evropu „neutralan”, sto će reci neobavezujuci.
Na sajtu pravda.ru mozete naći zakljucak da je Juzni potok blokiran od strane „radikalnih zapadnih snaga okupljenih oko Tadica”. Jedino se rusi nadaju da će možda preko Grcke moći da uticu na Tadica, jer se grci ne ustrucavaju da saradjuju sa Rusima pa čak i da kupuju oruzje od njih. Kad smo već kod grka samo da se podsjetimo da su oni bili protiv bombardovanja Srbije, pa desavanja u Bukurestu pokazuju da je poigravanje sa Makedonijom i Ukrajinom samo farsa da pojedinacne zemlje mogu da uticu na odluke NATO-a. Prijem u NATO znaci dobar biznis za americku vojnu industriju, jer ako hoćeš u nATO moras da unistis svoje postojece naoruzanje i ukupujes „bolje” od amera. Sve u svemu dodatnih 15-tak milijardi opterecenja i još tri puta toliko na održavanje i to da bi upotri...io to oruzje u Avganistanu ili ko zna gdje.
„Kome je do morala nek ide u crkvu” rece Vodja koji ostade za nama dok smo isli put naših svetinja. Ostade da okrene Sunce da nam dolazi sa zapada umjesto kao i dosad, sa istoka. I gledam ljude kako se ujutru okrecu prema zapadu ocekujuci Sunce. „Nema ga jutros. Sjutra će, rekao Vodja!”. „Ipak dolazi sa Istoka”, mislim u sebi, jer ako kažem na glas mogu zavrsiti na lomaci Haga.
 
Procitao sam to sto si postavio i kopiraj mi deo gde se citira da je EU postavila uslov Srbiji za Kosovo??
Ja nisam nasao... Sem onog uslova za Haske optuzenike... A svi znamo gde Mladic zasluzuje da bude... Ako ne u Hagu onda kod nas u Zabjeli... Koga su videli oni Srpski Vojnici na Topcideru? Ako ne njega...
 
Procitao sam to sto si postavio i kopiraj mi deo gde se citira da je EU postavila uslov Srbiji za Kosovo??
Ja nisam nasao... Sem onog uslova za Haske optuzenike... A svi znamo gde Mladic zasluzuje da bude... Ako ne u Hagu onda kod nas u Zabjeli... Koga su videli oni Srpski Vojnici na Topcideru? Ako ne njega...

mozda su videli kradju oruzja iz vojnih magacina?
ili je i magacin u paracinu "slucajno" odleteo u vazduh ili da se prikriju manjkovi?
ko ce sad znati koliko je oruzja tamo bilo?
i da dobar deo nije zavrsio u npr Somaliji m?
a pare u privatne dzepove?
 
mozda su videli kradju oruzja iz vojnih magacina?
ili je i magacin u paracinu "slucajno" odleteo u vazduh ili da se prikriju manjkovi?
ko ce sad znati koliko je oruzja tamo bilo?
i da dobar deo nije zavrsio u npr Somaliji m?
a pare u privatne dzepove?


Sve je moguce:) Jos tada se pojavila prica da je Mladic bio tamo...
Jedina cinjenica jeste ta da je vojska prikrila cinjenice... Oni su jedini koji znaju istinu i najbolje je njih da pitamo.. Za sada, glavna i jedina prica jeste da su videli Mladica i da odbrana ozaloscenih pokusava to da dokaze...
 
Procitao sam to sto si postavio i kopiraj mi deo gde se citira da je EU postavila uslov Srbiji za Kosovo??
Ja nisam nasao... Sem onog uslova za Haske optuzenike... A svi znamo gde Mladic zasluzuje da bude... Ako ne u Hagu onda kod nas u Zabjeli... Koga su videli oni Srpski Vojnici na Topcideru? Ako ne njega...

Pa naravno da nema uslova jer je nezavisno Kosovo za EU nezavisno Kosovo cinjenica. Shodno tim cinjenicama ona je poslala EULEX. Dakle EU je vec prekrsila taj sporazum.
Ako ti neko siluje zenu i nudi ti ugovor o saradnji a u njemu pise da ti zena nije silovana, a u isto vrijeme salje neke momke tamo da nastave sa silovanjem, ti bi to potpisao?
 
naravno..za sada se krecu u sferi cistih speqlacija..nagadjanja i pretpostavki..
ja se ne bih usudio da nekog poimenice javno optuzim..bez valjanih dokaza..
inace lako je optuziti Mladica za sva zla koja se dese jer covek nema priliq ni da se javno brani..
 
Да, Alternativac, текст је заиста одличан у целости, свака част. Мој једини коментар је да се потпуно слажем са оним што си написао.
 
Свака част за текст. Одличан је. Оно што бих додала је да се апсолутно слажем са овим што си рекао.

Још бих само додала у вези ФИАТА, они обмањују народ, прво фабрика ће бити РОБОТИЗОВАНА, а то значи да ће потребе за људском радном снагом опасти а они који буду радили у фабрици мораће да црнче и раде за неких 200 до евентуално 300 еура. С тим да напоменем што ће моћи да "попију отказ" само тако, и радници неће имати никаква права, они који не буду прихватили услове рада на њихова места доћи ће они који хоће да раде за 200 еура.


Потписивање уговора у овом тренутку је само зато да би се мало "показали" пред народом пред изборе, намерно нису потписали уговор са Русима о нафтоводу зато што би тај ПОЕН ишао Коштуници и Николићу. Као и градња пута Хоргош-Пожега. A и због тога што им није у интересу да се Србија развија, већ да буде зависна од западних земаља.

Потписивање споразума у Луксембургу је штетно по Србију. Прво зато што се тиме губи "правна могућност" деловања наше државе на територији Косова, они говоре "Људи не знају ЕУ значи да нема граница", АЛИ шта онда када се та антихришћанска и неприродна заједница ЕУ која стоји на стакленим ногама, када се за 20 год. распадне ? Хоћемо ли онда да се питамо ГДЕ СУ СРПСКЕ ГРАНИЦЕ ?
 
Hvala na postovima.
Ranije sam vec pisao o izjavi Dulica da je " Mladic gotovo sigurno u Srbiji" koja je samo uctvrstila poziciju Holandije. Ko bi posle takve izjave i pomislio da promijeni stav? Ili je on ocajno glup ili ima planove da dovede strane sluzbe u Srbiju da hvataju Mladica. Naravno racunajuci da ce dobiti izvore.
Nadam se iskreno da je ovo prvo.
 

Back
Top