Pitajte pravnika

vipcurlic

Domaćin
Poruka
3.566
Potrebna mi je pomoc...odnosno Primer Ugovora o poklonu zemljista u bilo kom formatu i to sto pre...pored gomile raznih primera Ugovora BAS TAJ nemam koji mi treba...Ima li neko da mi to posalje? Hvala unapred od srca :heart::heart::heart:
 
samo napises ko su ugovorne strane, poklonodavac i poklonoprimac
opises zemljiste bas kao sto je opisano u vlasnickom listu odnosno listu nepokretnosti
i stavis clausulu intabulandi-tj navedes u jednom clanu da poklonoprimac moze uknjiziti(upisati) pravo svojine na nepokretnosti bez dalje saglasnosti i prisustva poklonodavca
eventualno napises ko snosi troskove realizacije ugovora...da poklonoprimac prima poklon sa zahvalnoscu...sve ostalo je fakultativno...bitan su strane, predmet, i clausula
 
samo napises ko su ugovorne strane, poklonodavac i poklonoprimac
opises zemljiste bas kao sto je opisano u vlasnickom listu odnosno listu nepokretnosti
i stavis clausulu intabulandi-tj navedes u jednom clanu da poklonoprimac moze uknjiziti(upisati) pravo svojine na nepokretnosti bez dalje saglasnosti i prisustva poklonodavca
eventualno napises ko snosi troskove realizacije ugovora...da poklonoprimac prima poklon sa zahvalnoscu...sve ostalo je fakultativno...bitan su strane, predmet, i clausula

Tako nesto imam u primeru ugovora za stan, u principu ne bi trebalo da se razlikuje mnogo za parcelu u odnosu na stan, zar ne...Da li znas je li neophodan clan za "obavezuje se da izdrzava poklonodavca.." i slicno...
 
ne, ne, ne...to je za ugovor o dozivotnom izdrzavanju...koji se overava kod sudije...ne treba...
obicno pisu poklonoprimac prima poklon sa zahvalnoscu, ali ne mora...
samo napises precizno ko, sta i kome prenosi i da se poklonoprimac moze knjiziti...ev. sve troskove vezane za ovaj ugovor ukljucujuci i porez na prenos apsolutnih prava snosi taj i taj...i to je ok
pises npr. njivu "gaj" povrsine 5a koja se nalazi na katastarskoj parceli 41/2 ko surcin upisana u zkul 632 k(opisana u a listu kao zk telo II pod rednim brojem 1)
u katastru su nesto drugacije oznake, ali samo prepises
neki pisu vrednost ali ne treba, jer ti je onda taksa za overu manja
neki pisu da su ugovorne strane svesne pravila o uracunavanju poklona u nuzni deo
ali sve to je po zelji...
evo imas za poklon stana na sajtu ugovor, ali je konstituisano pravo plodouzivanja...to naravno ne mora
http://www.projuris.org/primeri_i_obrasci3.htm#4
p.s. izvini sto me nema, ja se nesto zapisala na politici
 
ne, ne, ne...to je za ugovor o dozivotnom izdrzavanju...koji se overava kod sudije...ne treba...
obicno pisu poklonoprimac prima poklon sa zahvalnoscu, ali ne mora...
samo napises precizno ko, sta i kome prenosi i da se poklonoprimac moze knjiziti...ev. sve troskove vezane za ovaj ugovor ukljucujuci i porez na prenos apsolutnih prava snosi taj i taj...i to je ok
pises npr. njivu "gaj" povrsine 5a koja se nalazi na katastarskoj parceli 41/2 ko surcin upisana u zkul 632 k(opisana u a listu kao zk telo II pod rednim brojem 1)
u katastru su nesto drugacije oznake, ali samo prepises
neki pisu vrednost ali ne treba, jer ti je onda taksa za overu manja
neki pisu da su ugovorne strane svesne pravila o uracunavanju poklona u nuzni deo
ali sve to je po zelji...
evo imas za poklon stana na sajtu ugovor, ali je konstituisano pravo plodouzivanja...to naravno ne mora
http://www.projuris.org/primeri_i_obrasci3.htm#4
p.s. izvini sto me nema, ja se nesto zapisala na politici

ma, ok je...jasno mi je u globalu...otac na poklon prepisuje meni parcelu KO..znam, broj parcele znam, imam br posedovnog lista...i povrsinu i granice odredjene tacno vanparnicnim postupkom...i navedem sve to, za porez znam da ne placam jer sam naslednik prvog reda..ok..negde sam procitala, trazeci primer ugovora da zeni ne daju da upise to na sebe jer je u ugovoru o poklonu pisalo da taj ima pravo tog uzivanja...pa kao, ziv je i bez obzira na tacku u ugovoru da ima pravo da sve na sebe prevede bez njegovog prisustva, da mora da ceka da on umre pa to...tek onda da prevodi na sebe...zato sam pitala da li mora i to da se pise..
 
I hvala..ne rekoh....btv..svakakve moguce primere ugovora imam ali BAS taj nema tamo, pa sam se ubila guglajuci dve noci....misleci da mozda ima nesto posebno vezano za parcelu, kad je u pitanju ona, za razliku od stana kao nepokretnosti...
 
jeste...sve znas...ne placas porez na poklon u I n. redu, ali svakako ces kad se budes knjizila icu u poresku da ti lupe pecat da si oslobodjena, jer bez te poreske klauzule nema uknjizbe
ja mislila ti na drugoj polulopti kad ne spavas..kad ono kraljevo...super je kraljevo...znam i jednu advokaticu iz kraljeva, ako ti zatreba:)
pozz

edit: a cudi me to za taj poklon...ako postoji ug. o dozivotnom prenosi se svojina kad umre...a ako je poklon sa pravom plodouzivanja, trebalo bi da moze da se upise odmah pravo svojine poklonoprimca plus pravo plodouzivanja kao teret...al nebitno...pozzz
 
Poslednja izmena:
jeste...sve znas...ne placas porez na poklon u I n. redu, ali svakako ces kad se budes knjizila icu u poresku da ti lupe pecat da si oslobodjena, jer bez te poreske klauzule nema uknjizbe
ja mislila ti na drugoj polulopti kad ne spavas..kad ono kraljevo...super je kraljevo...znam i jednu advokaticu iz kraljeva, ako ti zatreba:)
pozz

ma znam ih i ja..nego ..neradni smo i sastavili se praznici, sve mi treba koliko za prvi radni dan a znas kako ide to kod nas...papiri i papiri...i svi znaju najbolje i svi ti nadju nesto i vrate te negde kad se nacekas u redu od 2 km pred vratima...ja to sve da spremim i gotov ugovor odnesem pred advokata...jos cu i sve moguce zakone da naucim trazeci sta mi treba.:oops:
 
Postovani,
moze li NN osoba ili grupa gradjana u potpisu da podnese tuzilastvu krivicnu prijavu anonimno to jes bez da se potpisu po imenu i prezimenu ,ako su uplaseni za svoju sigurnost pa tuzlastvo dalje nek radi ....dalje
 
Potrebna mi je pomoc...odnosno Primer Ugovora o poklonu zemljista u bilo kom formatu i to sto pre...pored gomile raznih primera Ugovora BAS TAJ nemam koji mi treba...Ima li neko da mi to posalje? Hvala unapred od srca :heart::heart::heart:



Treba mi pomoc tvoja.Treba mi primer o ugovor o poklonu.Hitno mi je.Naleteo sam na netu na tebe slucajno.Ubedio sam dedu da prepise na mene plac sa kucom.Pa te molim ako mozes i ako zelis da pomognes posalji mi tvoj ugovor o poklonu ili primer neciji kako bi to trebalo da izgleda.Sta treba od dokumenata i slicno.
Evo ti moj mejl kovacevic0@gmail.com
:worth:
 
Potreban mi je savet. Naime, od investitora kome smo ustupili zgradu za nadgradnju, kao stanari smo dobili terasu, naravno uz obavezu da prozor zameni prozor-vratima. Kako je to trokrilni prozor, čovek hoće da mi ugradi vrata-jednokrilni prozor. Sve bi bilo u redu da taj prozor nije širine 120 cm a soba 270cm. Imam li prava da zahtevam dvokrilni prozor kakav je već? On je već kupio svih 12 prozora i sada se vadi na projekat, što je suludo, jer otvoren prozor zahvata pola sobe.
 
Šta se podrazumeva pod pojmom samohrana majka? Moja koleginica me zamolila da pronađem na internetu, ali definicija kao da ne postoji. Naime, ona je razvedena, živi s ćerkom, ne dobija alimentaciju od bivšeg muža. Ovo je interesuje jer samohrane majke ne podležu bodovanju prilikom rangiranja kod pitanja tehnološkog viška (ona je učiteljica, a dve su višak). Hvala unapred.
 
Organizacija samohranih majki je u Zemunu, Cetinjska 18, a telefon je 011 31 61 462.
veliki broj informacija se moze dobiti
alimentaciju moze da dobije podnosenjem zahteva u sudu koji kosta oko 1200 dinara...moram d aproverim...ili u sudu besplatno ako usmeno podnese zahtev za alimentaciju kod sudije...sve ove informacije zainteresovane osobe mogu dobiti u Organizaciji
 
Organizacija samohranih majki je u Zemunu, Cetinjska 18, a telefon je 011 31 61 462.
veliki broj informacija se moze dobiti
alimentaciju moze da dobije podnosenjem zahteva u sudu koji kosta oko 1200 dinara...moram d aproverim...ili u sudu besplatno ako usmeno podnese zahtev za alimentaciju kod sudije...sve ove informacije zainteresovane osobe mogu dobiti u Organizaciji

Nije ovde u pitanju alimentacija, već opstanak na poslu. Najpre nije bodovana, jer su samohrane majke zaštićene, a onda se neko žalio, kao da je samohrana majka samo kad se ne zna otac deteta. Sada hoće da je boduju, i ona strahuje da će biti jedna od dve koje će izgubiti posao. Dakle, ŠTA JE SAMOHRANA MAJKA?
 
Molio bih vas za pravni savjet:

kako se odreci nasljedjivanja ljudi koji su upisani u maticne knjige kao roditelji i njihovih predaka i potomaka? Kako zabraniti njima nasljedjivanje mene i mojih predaka i potomaka?

Hvala unaprijed!
Nenad Zovko
 

Back
Top