Ono sto se stvarno desilo 1.maja...

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Dakle, ja ne bih zeleo da vas ometam u raspravi na drugoj temi koju ste otvorili po ovom pitanju,ali cu da sumiram sve ono sto se desilo danas.Ovde mozete da procitate sve sto vas zanima i da dobijete objektivnu sliku od nekoga ko je licno prisustvovao Prvomajskom protestu.

Protest je poceo oko 12:00 na Trgu Nikole Pasica (ja ga zovem Trg Marksa i Engelsa).Posto je NKPJ odrzala skup ispred spomenika Dimitriju Tucovicu,nas 15 skojevaca smo odlucili da odemo i na glavni protest u 12:00.Uzeli smo povecu kolicinu piva strane proizvodnje i ispijajuci osetili ukus teskog rada radnika (ne kapitalista), koji su se potrudili da to pivo na nesto lici.Tada i sam shvatis zasto treba bes da te oduzme,kada sve zasluge za kvalitetno pivo dobija onaj cija je firma,a taj je kapitalista besposlicar koji po ceo dan cacka nos i vadi sline dok radnici rmbace za njega.

Dolazimo na skup oko 11:50 i pristizu sljakeri.Uglavnom je trg ispunjen clanovima Samostalnog Sindikata,mada primecujem i neke komunisticke zastave pozadi.Nemam nista licno protiv samih radnika koji cine SSSS,ali imam protiv politike tog sindikata.Glavni covek u SSSS-u (zaboravih mu ime) je pre neko vece govorio kako je skup nestranacki,ali da iza svakog sindikata stoji neka partija ili ideologija.Eto...koliko je sve to bilo apoliticno,kada je covek morao da saopsti i to da SSSS stoji na stanovistu socijal-demokratije.Nezavisni Sindikat Nezavisnost je vec rnije sklopio pakt sa Tadicem i DS-om i nije zeleo da ucestvuje u protestu - toliko o sindikalnoj nezavisnosti. :roll: Uz sve to Tadicu je bilo malo da ima jedan sindikat uz sebe,pa je zeleo da privuce i neke radnike iz SSSS-a,koji su vise naklonjeni SRS-u i DSS-u.

Pokusaj je bio neuspesan jer je bio izvizdan pri pjavljivanju,a uz to je na psovke poceo da preti ljudima i da ih doziva pokretom ruke okruzen telohraniteljima. :mrgreen: U takvoj atmosferi i mi smo se osokolili i istakli nasu stranacku zastavu,jer koliko ste mogli i sami da zakljucite iz price skup uopste nije bio apolitican i stranke su itekako umesale svoje prste.

Zauzeli smo poziciju iza SSSS-a,a sa nase leve strane su bili clanovi (raspadi) Partije Rada.Sa desne strane ASI pozeri sa par desetina propalih studenata i Rata Trivunac sa nekom babom od 60 ljeta, za koju sam mislio da mu je devojka. :D Ono sto je bilo interesantno je da Partija Rada angazovala nekog narkomana da slika skup,a taj nimalo nije licio na radnika vec na istrosenog kapitalistickog dzankija, kome je revolucija zabava.To se najbolje moglo videti po tome sto je imao svega 5 zuba u glavi i mozda blizu trideset godina.Malo se smejuljio provocirao clanove (naravno ne direktno) i otisao da se zali nekom drugu iz ASI-ja (oni su u homoseksualnoj vezi) sto ga mladji clanovi NKPJ-a zezaju.Naravno to mu prvo nije bila namera,ali klinci su im adekvatno odgovorili sto znaci da im provokacija nije prosla.Ne bih vise trosio tastaturu na te smesne likove pogotovo na narkomana koji je jednom nogom u grobu - tako da drugovi iz ASI i PR-a mogu da me zovu na sahranu (ako zele) da odam pocast coveku koji je ostavio jak utisak na mene.Ili to ili 40 dana kad bude bilo.

Da ne bude sve tako crno u komunistickom pokretu,nas 15 se slikalo u vise navrata oko fontane sa zastavom.Cak su nam i neki clanovi SSSS odobravali to sto radimo,a pored nas je bio i SKJ,medju njima i poznati antiglobalista Ljubodrag Duci Simonovic koji je drzao YUG zastavu sa petokrakom.

I onda poslastica dana koju mediji nisu pomenuli;Dvojica nasih drugova su se probili do bine ispred novinara i svih sindikata i mahali zastavom NKPJ.U tom trenutku dolazi obezbedjenje,a neki anti-komunista urla sa bine : "zaustavljajte komuniste oce ideoloski da preuzmu skup....:mrgreen:

Obezbedjenje je reagovalo i nasa dva druga se posle guranja sa njima vracaju na mesto gde je stajala glavnina.Ne mogavsi da poverujem sta se desilo jedan od govornika SSSS-a je za mikrofonom u anti-komunistickoj histeriji rekao : "Ne dozvolite da neka marginalne partije i grupe pokvare ovaj protest.Nas protest nije ideoloski blizak njihovom..."Verovatno je primetio koliko je to sve ostavilo simpatija na sljakere.

Na protestu smo bili negde mozda oko sat vremena i uputili smo se ka gradu lepeci banere i praveci par fotki na kalisu.Uspeli smo da ubacimo i propagandni materijal medju ljude u Knez Mihajlovoj,a narocito su bili za to zainteresovani omladinci DS-a i PSS-a koji su postavili stand.Susrelli su se prvi put u zivotu sa recju komunizam - toliko o politickoj pismenosti - posto su gledali ko telad u nasa nalepnice koje su savrseno uradjene (bez lazne skromnosti).

Eh da umalo da zaboravim da sam na skupu video forumasa sa krstarice Zox-a, koji je delovao smesno dok je nosio zastavu.Ono nije covek,pre mi je licio na neko burence piva koje se kotrlja....:mrgreen:
 
Ukoliko mene sećanje dobro služi, ti si član NKPJ tj. parije na čijem čelu je penzionisani general Mirković kojeg inače često viđam na Banjici, pošto stanuje u ogromnom stanu (ili vili) poznatoj kao Cvećara... :roll:

E, sada pitanje glasi...

Pošto u Srbiji ima nekoliko pokreta, stranaka, udruženja itd. sa predznakom "komunisitčki", zašto se vi lepo ne ujedinite i pokušate da na izborima dokažete i pokažete koliko vas stvarno ima i koliko ljudi je spremno da glasa za vas?
 
Ukoliko mene sećanje dobro služi, ti si član NKPJ tj. parije na čijem čelu je penzionisani general Mirković kojeg inače često viđam na Banjici, pošto stanuje u ogromnom stanu (ili vili) poznatoj kao Cvećara... :roll:

E, sada pitanje glasi...

Pošto u Srbiji ima nekoliko pokreta, stranaka, udruženja itd. sa predznakom "komunisitčki", zašto se vi lepo ne ujedinite i pokušate da na izborima dokažete i pokažete koliko vas stvarno ima i koliko ljudi je spremno da glasa za vas?

Ne pogresio si druze.Ja tebe Drago postujem kao sagovornika,odmeren si,pomalo i levicar...itd.

NKPJ nema veze sa Mirkovicem,jer je Mirkovic u SKJ-u.Ragovora oko ujedinjenja je bilo,ali i dogovora oko neke sire koalicije.Problem je u tome sto neki nisu uopste spremni da izlaze na izbore (Partija Rada),ASI nikako (jer anarhisti iskljucivo deluju revolucijom,ma sta to za njih znacilo...),a JK i SKJ zele da izvuku korist i kao manje partije vode sve to....

Inace NKPJ je bila prva koja je predlozila da komunisti izadju u koaliciji,a ne da ujedine zbog (anti)revizionistickih principa.
 
Ne pogresio si druze.Ja tebe Drago postujem kao sagovornika,odmeren si,pomalo i levicar...itd.

NKPJ nema veze sa Mirkovicem,jer je Mirkovic u SKJ-u.Ragovora oko ujedinjenja je bilo,ali i dogovora oko neke sire koalicije.Problem je u tome sto neki nisu uopste spremni da izlaze na izbore (Partija Rada),ASI nikako (jer anarhisti iskljucivo deluju revolucijom,ma sta to za njih znacilo...),a JK i SKJ zele da izvuku korist i kao manje partije vode sve to....

Inace NKPJ je bila prva koja je predlozila da komunisti izadju u koaliciji,a ne da ujedine zbog (anti)revizionistickih principa.

O.K. prihvatam da sam pogrešio. Ne pratim baš puno zbivanja u tim vodama. Stvarno sam mislio da je on na čelu NKPJ. Uzgred, na sajtu ne piše ništa o članstvu... :)
Inače generala Mirkovića stvarno viđam često na Banjici (uglavnom ujutro kada ide u prodavnicu).
Hvala ti na lepim rečima, ja poštujem i cenim svakoga ko piše tačno, istinito i objektivno, bez obzira kojoj partiji ili pokretu pripada ili je simpatizer...
 
@ SSSR_
OK, vi iz NKPJ, ASIevci i još po koji ste se ušlepali na skup koji su organizovali žuti sindikati, šta je tu tako spektakularno da nosi naslov koji ukazuje na neku posebnu "istinu" koju bi trebali znati? osim što si nas zabavio opisom džankija i zoxa. to što svi misle da su na tom skupu bili neki izlapeli Titovci, a ono organizovao ga SSSS?
 
keeper i ja mislim da je to bio zuti sindikat.te vodje sindikata su obicni lazovi i banditi,da je to pravi sindikat u bg i srbiji bi bilo mnooooogo vise strajkova,a ne jednom godisnje za prvi maj eto da se tek tako obelezi dan.cinjenica je i istina da su danas u srbiji radnici prepusteni sami sebi i da nemaju ama nikakva prava.
 
Eto opet... Da li si gledao snimak tog skupa???
Dobio je i zvizduke i aplauze i rukovao se sa gradjanima... I kao predsednik Srbije prihvatio je sve kritike!

Znam da ti je drago zbog zvizduka i da gledas samo jednu stranu, ali pogledaj i malo drugu... U manjini si. On je pobedio Nikolica na izborima sa vecinom(preko 50%).

Tvoja Kumunisticka Partija je proslost.... Sta da ti kazem kada se jos ni sa time nisi pomirio:P A kako da se pomiris i sa time da je ovo buducnost i da je Tadic Predsednik Srbije?

ZA SRBIJU VAN IZOLACIJE... ZA EU....

Ziveo Kralj i Majka Srbija!
 
daj ne lupetaj molim te,uvodni post deluje kao neka prica od pre drugog svetskog rata,jos samo falio drug Tito da se pojavi,a vi ste jos smesniji sto ste se ukljucili u raspravu sve u svemu :rotf::rotf:

hahaha a ja sam pomislio i da pise o parolama Bolje rob nego grob i o 2. svetskom ratu... Hahaha Za malo da mu ispisem ni da ih ustase u Zagrebu nisu tada prihvatili vec samo ovde u Bg...
Sve dok nisam procitao temu :)
 
kao prvo komunizam nije proslost vec proslost postaje kapitalizam.drugo,jesi prebrojavao ti licno clanove NKPJ?trece,da komunizam nije proslost govori cinjenica da pod komunizmom ovog trena,ovog dana zivi skoro dve milijarde ljudi.pre desetak godina preuzeo je vlast u venecueli,nedavno u boliviji,pre mesec dana na celo kipra je dosao covek iz komunisticke partije.toliko o tome koliko je odumro.da je odumro ne bi se o tome toliko pricalo vec bi bio zaboravljen i da li si svestan koliko ljudi je zaista komunista prikrivenih ili stvarnih?
 
ma daj bre ne zavaravaj se,komunizam jeste proslost bar u normalnim zemljama,jeste da zivi dve milijarde ljudi pod komunizmom ali to su 90% Kinezi a i kod njih to vise nije tipican komunizam,a sto se tice clanstva tvoje partije nisam ga prebrojavao ali mi se tako cini,sve u svemu mislim da nemate vise od 10 clanova,a i da ti kazem da mi se ne svidja program tvoje partije zato sto se zalaze za staljinizam bolji je SKJ u Srbiji
 
NKPJ kolko je to smesna stranka :rotf::rotf:

NKPJ ideoloski ne moze da bude smesna stranka,moze samo da bude jaka ili slaba.
S druge strane ja zna sta je tebe i forumasa "Mali Oglasi" povredilo;to sto sam ismevao Tadicevo pojavljivanje na skupu.:lol:

Da,on jeste providan,namazan i zlonameran.Reci cu samo kako je prosle nedelje sa onim tajkunom Djilasom bio na Adi Ciganliji dok sam se ja ljubio sa devojkom na jednoj klupici.On je tada prolazio malim turisticki vozicem i nesto mi kao mahao....:mrgreen:Meni je sve to izgledalo bezveze,posto mi je devojka radikalka,a ja komunista.Jos ako budem bio u njegovom spotu ...kao: "evo to je nasa mladost" sa sve mojom malenkoscu,nece moci ni Sava ni dunav da me opere.

Mali Oglasi:
Eto opet... Da li si gledao snimak tog skupa???
Dobio je i zvizduke i aplauze i rukovao se sa gradjanima... I kao predsednik Srbije prihvatio je sve kritike!

Znam da ti je drago zbog zvizduka i da gledas samo jednu stranu, ali pogledaj i malo drugu... U manjini si. On je pobedio Nikolica na izborima sa vecinom(preko 50%).

Tvoja Kumunisticka Partija je proslost.... Sta da ti kazem kada se jos ni sa time nisi pomirio A kako da se pomiris i sa time da je ovo buducnost i da je Tadic Predsednik Srbije?

ZA SRBIJU VAN IZOLACIJE... ZA EU....

Ziveo Kralj i Majka Srbija!

Dobro de....:mrgreen: Ostavi se tih jeftinih i pateticnih parola :

Napred u EU!

Necemo izolaciju!

Mladi na vama je buducnost,a vi cete putovati kroz Evropu!

...

pa jel to sve sto nudite?!

Young:
ne nemoj pogresno da me shvatas cenim ja sve sto su Komunisti uradili i drug Tito ali komunizam je proslost a smesno je sto se pojavljuju tako neke stranke kao NKPJ koje imaju 3 clana i pripovedaju neke price.

Vidi se da si mlad i da imas neke kontradiktorne stavove.Prvo kazes da cenis to sto su komunisti uradili,a opet drag ti je Tadic i neki tamo desnicari ili liberali,koji nisu nikada nista u zivotu uradili za Srbiju.:mrgreen:

Pa da NKPJ je se promovise u ime proslih vremena.Komunisti su napravili sve sto danas imamo u Srbiji,a DS vraca tako sto AVNOJ-u skida naziv i stavlja naziv "velikog vizionara Zorana djindjica"???Ej bre,pa sta je taj koji ku*ac uradio sem sto je filozofirao celog zivota....ocu rezultate njegove politike da vidim.

Stvar je vrlo jasna - nema ih!;)
 
Poslednja izmena:
ja nisam clan nkpj,clan sam KS ali cu u svakom momentu priteci u pomoc svakom drugu,komunisti,a to sto se NKPJ i KS ne slaze oko nekih pitanja to je nasa stvar.inace opet ti kazem i pitam da li si prebrojao clanstvo?i kina je najmocnija zemlja sveta pa jos komunisticka.otkud ti znas da li je u komunizam u kini bio pravi pod mao ce tungom ili sada pod hu djin taoom?
 
kao prvo komunizam nije proslost vec proslost postaje kapitalizam.drugo,jesi prebrojavao ti licno clanove NKPJ?trece,da komunizam nije proslost govori cinjenica da pod komunizmom ovog trena,ovog dana zivi skoro dve milijarde ljudi.pre desetak godina preuzeo je vlast u venecueli,nedavno u boliviji,pre mesec dana na celo kipra je dosao covek iz komunisticke partije.toliko o tome koliko je odumro.da je odumro ne bi se o tome toliko pricalo vec bi bio zaboravljen i da li si svestan koliko ljudi je zaista komunista prikrivenih ili stvarnih?

Druze,dodao bih samo to da je pre 2 nedelje i Nepal postao komunisticka zemlja,jer su maoisti pobedili na izborima

Cisto ono da forumasi budu u toku,da je jos jedna drzava postala crvena,jasno stavivsi doz znanja USA i kapitalistima da u Aziji nemaju prodju.

Komunisticke drzave u Aziji su trenutno:

Kina
S.Koreja
Vijetnam
Laos
Nepal

Invazija crvenih u Aziji kada se ima u vidu jacina komunisticke partije Japana i Indije...

GOTOVI SU ZUTI REVOLUCIONARI DOLAZE! :lol:
 
Vidi se da si mlad i da imas neke kontradiktorne stavove.Prvo kazes da cenis to sto su komunisti uradili,a opet drag ti je Tadic i neki tamo desnicari ili liberali,koji nisu nikada nista u zivotu uradili za Srbiju.:mrgreen:

Pa da NKPJ je se promovise u ime proslih vremena.Komunisti su napravili sve sto danas imamo u Srbiji,a DS vraca tako sto AVNOJ-u skida naziv i stavlja naziv "velikog vizionara Zorana djindjica"???Ej bre,pa sta je taj koji ku*ac uradio sem sto je filozofirao celog zivota....ocu rezultate njegove politike da vidim.

Stvar je vrlo jasna - nema ih!;)

Nije ni moga dovoljno da uradi zato sto su ga ubili oni koji su hteli da dovedu ovu zemlju u stanje haosa i beznadja,jednom reciju najgori olos i gamad.

a ti moras da prihvatis da je komunizam u ovoj zemlji proslost a Tadic je sadasnjost i buducnost!
 

Back
Top