Koji način je najbolji za upoznati ljude kakvi su zaista?

Maravilloso

Zainteresovan član
Poruka
497
Znači to bi bila tema... pa čisto da ne ponavljam pitanje ajde ja da počnem...
Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....
 
Тешко. Први утисак често вара...

ako posmatrash kroz iskustvo ili umom..mene ne vara,svaki put kad nisam poslushao intuiciju zekio sam se..neki ljudi su pravi kameleoni,sposobni da prevare i rodjenu majku..uostalom,tek kada upadnesh u neku loshu situaciju mozes da vidish kakvi su ljudi oko tebe..
 
Odputuj s njima negde na 10 dana i videces. To je najbolji nacin jer ces s njima biti 24h dnevno pa ces ih videti u svim stanjima. Jer jedno je biti s nekim par sati u toku dana recimo na poslu jer on je takav tu gde je i pripremljen je za odredjeni model ponasanja.
Imao sam recimo nekog drugara koji je bio sasvim ok ispred dragstora, pio bi pivce i zezao bi se, bio bi veseo i slicno tome. Medjutim to je u tih nekoliko sati bilo tako. Jednom prilikom smo bili kod mene na gajbi i ludak nije mogao da se zaustavi do jutra. Dere se kao manijak a ja i jos nas par vec ono koma, lezimo mrtvi smo spava nam se a ovaj znaci nije normalan dere se tu i znaci nije mu dobro...
 
Znači to bi bila tema... pa čisto da ne ponavljam pitanje ajde ja da počnem...
Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....

He, i ja sam ovo praktivala..to jeste dobro, mada se ja nisam prikazivala u jadnom svetlu vec sve svoje negativne osobine odmah izbacim. Logika mi je bila - ako neko proguta moje lose strane, sa dobrim nece imati problema.
To jeste dobro, ali je skupocena igra koja u vecini slucajeva donosi razocarenje. jer su ljudi u sustini goveda. kvalitetni ljudi? to je kao da trzis iglu u plastu sena...svi se loze na yourself markenting..itd ako znas o cemu pricam..
 
mada, sve zavisi o kakvoj se vrsti odnosa radi...

evo, za "emotivne & sl. odnose" ima super forica;
znaci, gledate da budete iskreni, max, ono - koliko mozete...
pustite i njih da pricaju...npr. ono sto ne misle zaista (statistike kazu - u 90 % slucajeva...)
i kad se pokupe i odu s nekim prozirnim "objasnjenjem" (vise manje),
pa...dok ih posmatrate kako bjeze niz ulicu, mozete opusteno upisati x-ic u drugu kolonu pod;
pichkica...preovladavajuca karakterna osobina - povrsna/an...

eto, nadam se da sam nekom pomogla...:mrgreen:
 
Znači to bi bila tema... pa čisto da ne ponavljam pitanje ajde ja da počnem...
Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....

zanimljivo razmisljanje..daj coveq vlast i videces kakav je phe
 
Занимљиво је и посматрање гестикулацију саговорника, има о томе читава наука. Рецимо, ако је човек скрстио руке на грудима, то значи да се ограђује, да заправо не жели да комуницира. Ако човек даје неку изјаву а притом се трља по носу, значи да лаже. Ако жена седи прекрштених ногу, са стопалом обмотаним око другог зглоба, то значи да није ни најмање (сексуално) расположива. И све у том стилу.

Ствар је у томе што људи веома ретко могу да контролишу гестикулацију, па их она одаје чак и када свесно покушавају да глуме нешто друго.
 
Занимљиво је и посматрање гестикулацију саговорника, има о томе читава наука. Рецимо, ако је човек скрстио руке на грудима, то значи да се ограђује, да заправо не жели да комуницира. Ако човек даје неку изјаву а притом се трља по носу, значи да лаже. Ако жена седи прекрштених ногу, са стопалом обмотаним око другог зглоба, то значи да није ни најмање (сексуално) расположива. И све у том стилу.

Ствар је у томе што људи веома ретко могу да контролишу гестикулацију, па их она одаје чак и када свесно покушавају да глуме нешто друго.


Не дај Боже само да саговорник има поленску алергију па да га због тога сврби нос...:lol: Или да жена једноставно има навику да седи тако обмотаних ногу - никад нико не би ни пробао да је стартује ако би гестове тумачио тако буквално и дословце. ;)
 
Znači to bi bila tema... pa čisto da ne ponavljam pitanje ajde ja da počnem...
Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....


То би била чиста манипулација и себични безобразлук: ја ћу да глумим пред тобом, сакрићу ко сам и какав сам да бих открио ко си ти и какав си и да бих те боље упознао!
 
Znači to bi bila tema... pa čisto da ne ponavljam pitanje ajde ja da počnem...
Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....

..Nije losa ideja...Ali najbolji nacin procenjivanja ljudi je posmatrati kako se ponasaju prema drugim ljudima oko sebe...Jednog dana takvi ce biti i prema tebi....
Takodje - reakcija koju jednom pokaze deo je njegove licnosti i to ce ispoljavati prema svima i u svakoj situaciji...
Na primer: ko te jednom slaze - slagace te opet jer je to deo njegovog karaktera. A ta osobina lazljivosti povlaci sa sobom citav niz losih osobina, koje su se formirale kako bi podrzale odredjenu laz (lazi)...Prati njegov (njen) pogled dok razgovara ili radi nesto, pokrete rukama, nacin na koji komunicira sa ljudima oko sebe, kako komentarise druge ljude... I sitnice otkrivaju coveka jer na njih ne obraca paznju...
U sustini iz pogleda se prepoznaje licnost - za one koji umeju da posmatraju...
 
Занимљиво је и посматрање гестикулацију саговорника, има о томе читава наука. Рецимо, ако је човек скрстио руке на грудима, то значи да се ограђује, да заправо не жели да комуницира. Ако човек даје неку изјаву а притом се трља по носу, значи да лаже. Ако жена седи прекрштених ногу, са стопалом обмотаним око другог зглоба, то значи да није ни најмање (сексуално) расположива. И све у том стилу.

Ствар је у томе што људи веома ретко могу да контролишу гестикулацију, па их она одаје чак и када свесно покушавају да глуме нешто друго.

To je Ok zakljucivanje....Ali treba znati da postoje ljudi kojima su dobro poznate te fore i koji ih koriste kako bi manipulisali drugima....Ne oslanjaj s eu potpunosti na to - to je samo deo mozaika...
 
..Nije losa ideja...Ali najbolji nacin procenjivanja ljudi je posmatrati kako se ponasaju prema drugim ljudima oko sebe...Jednog dana takvi ce biti i prema tebi....
Takodje - reakcija koju jednom pokaze deo je njegove licnosti i to ce ispoljavati prema svima i u svakoj situaciji...
Na primer: ko te jednom slaze - slagace te opet jer je to deo njegovog karaktera. A ta osobina lazljivosti povlaci sa sobom citav niz losih osobina, koje su se formirale kako bi podrzale odredjenu laz (lazi)...Prati njegov (njen) pogled dok razgovara ili radi nesto, pokrete rukama, nacin na koji komunicira sa ljudima oko sebe, kako komentarise druge ljude... I sitnice otkrivaju coveka jer na njih ne obraca paznju...
U sustini iz pogleda se prepoznaje licnost - za one koji umeju da posmatraju...

Не постоје калупи у које можеш да метнеш људе, типа:''Ко је једном слагао - наставиће да лаже, ко се једном напио - постаће алкохоличар, ко је једном нешто украо - наставиће да краде, ко је једном здувао џоинт - наставиће да се дрогира...''
Било би тако једнноставно и досадно када бисмо на основу једног податка могли да доносимо опште закључке који ће важити увек и свугде.


Уосталом, СВИ смо ми понекад нешто слагали Значи ли то да СВИ имамо и те ''пратеће низове лоших особина''?
 
Znači to bi bila tema... pa čisto da ne ponavljam pitanje ajde ja da počnem...
Ne znam koji je najbolji način... ne znam čak ni koji sve načini postoje... ali život me je naučio jednom čini mi se dobrom i provjerenom načinu... a to je da se prvo predstavimo u nekom prilično jadnom svijetlu... što naravno kasnije ne mora stvarati probleme osim ako nijesmo suviše jadni... pa da onda pratimo njihove reakcije... i još, a što je možda čak i isto, da dođemo u situacije, simulirane ili ne svejedno, u kojima zavisimo od njihove milosti....

Iskustvo me je naučilo da je prvi utisak najčešće prava slika o nekoj osobi. Nazovimo to intuicijom.
/Naravno, ne govorim o vizuelnom utisku./
Sve ono što dođe kasnije predstavlja zamagljivanje te prvobitne impresije, zato što postajem sve neobjektivnija i sklonija da projektujem i nadgrađujem nepostojeće (pozitivne) osobine.
A test suštinskog upoznavanja je - vreme.
 
Не дај Боже само да саговорник има поленску алергију па да га због тога сврби нос...:lol: Или да жена једноставно има навику да седи тако обмотаних ногу - никад нико не би ни пробао да је стартује ако би гестове тумачио тако буквално и дословце. ;)

Па добро, поленска алергија је очигледна, и нико ништа неће да закључује ако саговорник има алергију:D. А што се тиче "навике", о томе би "Freud & co." имали шта да кажу. У сваком случају, ово са гестикулацијом су само назнаке, наставиш да провераваш човека. Али заиста је тешко, скоро немогуће, контролисати гестикулацију.

@ Патак, почео си да скрећеш у морбидност, враћај се на "прави пут":D. Нас занимају наши (живи) ближњи.
 
odeš na skijanje ili letovanje sa drooštvom.........mnogo dobra stvar je što sam ja imao prilike da rano odlazim na pootovanja sa droogarima......i tako...po prvi poot vidiš kako neko foonkcioniše zaista...kakve su mu navike....da li je stipsa....to mi je u detinjtvu i kasnije formiralo stav o karakterima određenih ljoodi....mogu reći da sam ih upoznao...........a sada kapiram....da sve što znam o ljoodima.......... je umnogome vrednovanje........ mojim vrednosnim principima..........koji mogu da boodu i sasvim objektivni...ali i sasvim pristrasni.........to je sve iz mog ugla.......a zašto bih osim ljoobavi..i meni najbližih........hteo nešto da znam "zaista".............ne hteo, nego želeo.........
 

Back
Top