Iz kog ugla se može najbolje sagledati život?

Maravilloso

Zainteresovan član
Poruka
497
Znači... postoji dno, postoji visina i postoji nešto između... a vjerovatno postoje i neke dimenzije koje nijesam nabrojao...
Koji od tih uglova je najbolji za sagledavanje suštine života?

Ja eto mislim da dno ne krije ništa spektakularno... pa eto da kažem čisto da uštedim trud onima koji su nešto mnogo opčinjeni istim... a da budem iskren, i ja sam tako nekad bio...
 
Једна дименсија коју нисте навели јесте време. Мишљења сам да је оно погодно да се живот сагледа из његове перспективе јер најбоље и највише показује да је живот пролазан. Поздрав

On contraire.. Tu se bas i vidi iluzornost (`prolaznost`) doticne kategorije.Svako ostaje sa svojom turom vesha...i jos ponecijom :cool:
 
Znači... postoji dno, postoji visina i postoji nešto između... a vjerovatno postoje i neke dimenzije koje nijesam nabrojao...
Koji od tih uglova je najbolji za sagledavanje suštine života?

Ja eto mislim da dno ne krije ništa spektakularno... pa eto da kažem čisto da uštedim trud onima koji su nešto mnogo opčinjeni istim... a da budem iskren, i ja sam tako nekad bio...

Jel mislis da su sve te stvari zaista `postojane`?....
 
Pa nije dno, a nije ni visina a onda... prosek nas po pravilu najgore ubije u pojam i uglavnom se život vrti oko preživljavanja u tom slučaju..... ustvari svako već sagleda život, ako doživi određene godine, na svoj neki način, a ko je genije koji će da kaže čiji je pogled bio najobjektivniji?
 
Pa nije dno, a nije ni visina a onda... prosek nas po pravilu najgore ubije u pojam i uglavnom se život vrti oko preživljavanja u tom slučaju..... ustvari svako već sagleda život, ako doživi određene godine, na svoj neki način, a ko je genije koji će da kaže čiji je pogled bio najobjektivniji?
Jako pogrešno tretiranje proseka, a onda i onoga što je pozadi, pa i ispred.
 
Хришћанство акценат ставља на личност, а личност се гради кроз друге. Да будем прецизнији-посматравшу друге, стављајући се у њихову позицију и из њихове перспективе гледајући свет заправо га сагледаваш. УГАО, кључна реч, у Хришћанству, јесте други (други као друга личност).
 
Pa kad se ovi što gledaju iz mrtvog ugla ne vraćaju da nam ispričaju.


Vracaju se...


“ Posmatraj sebe kao umrla, govorim samom sebi, pa nećeš ni osetiti dolazak smrti. Utupi žaoku smrti za života, i kad dođe neće te imati čim ubosti.
Posmatraj sebe svako jutro kao novorođeno čudo, i nećeš osetiti starosti.
Ne iščekuj dolazak smrti. Jer gle, smrt je već došla i ne izbija iz tebe. Zubi njeni su neprekidno u tvome mesu. Ono što je živelo pre tvoga rođenja, i što će nadživeti tvoju smrt, ono je i sada živo u tebi. “

Vladika Nikolaj Velimirovic




“ Meditacija je zivot I smrt u jednom. “

Osho




“ Dok si ziv, umri, onda radi sta god pozelis, sve je dobro. “

Zen izreka
 
Ubiti, rasturiti " JA ", svaki mali delic ega, pratiti svaku svoju pojacanu reakciju i onda pokusati da se shvati uzrok te pojacane reakcije - zaroniti duboko u izvore i pocetke stvaranja takvih reakcija, shvatiti kad je to pocelo , zagnjuriti u traumaticne dogadjaje detinjstva, rekapitulirati, odmotati klupko, posmatrati taj pocetni dogadjaj na koji se ostali samo nadovezuju - tako eliminisati natalozene lazi dok ne ostane samo cisto Bice , ono sto jeste - to je taj jedini nepristrasni ugao.
 
Ubiti, rasturiti " JA ", svaki mali delic ega, pratiti svaku svoju pojacanu reakciju i onda pokusati da se shvati uzrok te pojacane reakcije - zaroniti duboko u izvore i pocetke stvaranja takvih reakcija, shvatiti kad je to pocelo , zagnjuriti u traumaticne dogadjaje detinjstva, rekapitulirati, odmotati klupko, posmatrati taj pocetni dogadjaj na koji se ostali samo nadovezuju - tako eliminisati natalozene lazi dok ne ostane samo cisto Bice , ono sto jeste - to je taj jedini nepristrasni ugao.

Слажем се, али мислим да је мало компликовано.
 

Back
Top