Ukinuti veće građana!

Skupština Srbije

  • Dvodoma (veće građana i veće okruga)

  • Samo veće građana

  • Samo veće okruga

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

delirium tremens

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.285
Ja sam za to da se u Srbiji, dok ne sazri Srbija, ukine veće građana i uvedemo veće okruga ili pokrajina.

Svaki okrug po pet poslanika da delegira u parlament Srbije i plus nekoliko poslanika srazmerno broju stanovnika, i onda neka formiraju koncentracionu vladu. Stranke neka ostanu ovakve kakve jesu (LDP, SRS...), ali neka se bore na okružnom nivou.
Najbolje će se ljudi iz Zlatiborskog okruga boriti za zlatiborski okrug, najbolje razumeju materiju.
 
Ja sam za to da se u Srbiji, dok ne sazri Srbija, ukine veće građana i uvedemo veće okruga ili pokrajina.

Svaki okrug po pet poslanika da delegira u parlament i plus nekoliko poslanika srazmerno broju stanovnika, i onda neka formiraju koncentracionu vladu. Stranke neka ostanu ovakve kakve jesu (LDP, SRS...), ali neka se bore na okružnom nivou.
Najbolje će se ljudi iz Zlatiborskog okruga boriti za zlatiborski okrug, najbolje razumeju materiju.

Malo tu gresis,evropa se ujedinjuje a mi cemo da se delimo po okruzima.
Pa cemo da ratujemo jer ovaj u zlatiboru ima prsutu a ovaj na jugu paprike!
 
Ja bi ukinuo i vojvodjanski parlament a ne jos da osnivamo nove i plavamo jos lopova.
I ovaj postojeci bi prepolovio ,smanjio broj ministarstava i ukinuo ona takozvana zvanja ministar bez portfelja..

E zbog toga će da ode Vojvodina. Ja sam za ukidanje APV, ali ne volim kad se za to ne vojvođani zalažu.
Ovde niko nije spominjao nove parlamente, nego ukidanje veća građana i uspostaviti veće okruga. U svim normalnim državama imaš dvodomi sistem. Tako je bilo i u Srbiji i SFRJ. Tako ti je i u Boliviji.
 
Jos da budemo kao hobiti po okruzima, pa ovi autonomasi nisu normalni.

Ti si težak bolesnik. Jadna majka koja te je rodila.
Gde ti tu vidiš autonomije? Ovo ti je samo nacin na koji se biraju poslanici.

P.S. Srbija je nenormalna zemlja i tu gde jeste, zato sto nije regionalizovana. Nema zemlje u Evropi (Osim Andore, Monaka, Vatikana, San Marina, ostalih patuljaka i Crne Gore) koja nije regionalizovana.
Zato Kosovo ide od Srbije.
 
E zbog toga će da ode Vojvodina. Ja sam za ukidanje APV, ali ne volim kad se za to ne vojvođani zalažu.
Ovde niko nije spominjao nove parlamente, nego ukidanje veća građana i uspostaviti veće okruga. U svim normalnim državama imaš dvodomi sistem. Tako je bilo i u Srbiji i SFRJ. Tako ti je i u Boliviji.

Otici ce ali malo sutra. To sto bi trebalo ukinuti skupstinu vojvodine ugrozava samo lopove koji su u istoj a gradjanima bi samo koristilo pa na cuveno pitanje Canka ,Kostresa i ostalih autonomasa....gde su vojvodjanske pare? Pa eno su u skupstini Vojvodine trose ih gomila lopova. Mada u principu Kostres,Canak i ekipa u stvari pitaju gde su njihove pare posto im je malo koliko mogu da zahvate a zele jos vise samo sto glupi narod misli da se oni to kao brinu za njega.
Imas dvodomne sisteme ali u jednoj USA u ta dva doma zajedno ima manje funkcionera nego u ovom nasem jednom a da ne usporedjujemo kolika je USA a kolicna Srbija.
U Srbiji bi maximalno trebalo da bude 100 poslanika,da se ukine vojvodjanski parlament a takodje i broj poslanika u opstinskim parlamentima treba da se prepolovi.

Pa vas u Vojvodini ili ajde da bas lokalizujemo recimo nekog iz Kikinde kradu :
1. Republicke vlasti,ministri i poslanici
2.Pokrainski poslanici i vlasti
3.Opstinski poslanici i vlasti

I onda se cudite zasto nema para.Pa kada bi se malo ovi pod 1 prepolovili,ovi pod 2 ukinuli a i ovi pod 3 prepolovili..mozda bi i bilo para na kraju.Ali dok ti bato platis jedan Audi od 100000 evra nekom republickom lopovu ,pa zatim recimo Kostresu i na kraju i tom nekom u opstini tebi ne ostane nista.
 
Poslednja izmena:
1. Веће грађана
2. Веће синдиката
3. Веће корпорација

или:

1. Сенат
2. Веће грађана

За сенат гласају грађани преко 35 година старости, Сенатор мора да је бар двапут биран за народног посланика, избои се одржавају за САМО 1/3 места у сенату сваке 3 године, Сенат ративикује или одбацује одлуке већа грађана.
 
to nesto ko ustav iz 1974 pa da poslem svaki okrug trazi legitimno odcepljenje od srbiju.ja bi bre zaveo apsolutnu monarhiju.ni parlament ni skupstine ni veca naroda ni gradjana.sve pod cara pa da vis dal ce se neki cepa od srbiju.nece biti ni canak ni kostunica ni tadic ni ceda.bice jedan i taj jedan ako uprska stvar sa ekonomiju i politiku on ce prvi na.ebati.
 
to nesto ko ustav iz 1974 pa da poslem svaki okrug trazi legitimno odcepljenje od srbiju.ja bi bre zaveo apsolutnu monarhiju.ni parlament ni skupstine ni veca naroda ni gradjana.sve pod cara pa da vis dal ce se neki cepa od srbiju.nece biti ni canak ni kostunica ni tadic ni ceda.bice jedan i taj jedan ako uprska stvar sa ekonomiju i politiku on ce prvi na.ebati.
Проблем са уставом из 1974 је био постојање република, у Србнији то не постоји.

Добра ствар у овом систему је што ће синдикат моћи да блокира законе који му се не свиђају, поготову закон о раду, пензијама и слично.
 
Malo tu gresis,evropa se ujedinjuje a mi cemo da se delimo po okruzima.
Pa cemo da ratujemo jer ovaj u zlatiboru ima prsutu a ovaj na jugu paprike!
cela evropa je zasnovana na evropskim regionima, tezi ka regionalizaciji, i sama podrska eu funkcionise na principu regionalnih fondova, i principu decentralizacije...
uopste ne razumem sta vam je to vece gradjana na nivou srbije? nema nikakvog veca kad je parlament jednodomni...:?:
decentralizacija se ne ostvaruje na bazi izbora po okruzima, jer tada ne postoji nacin da poslanici izabrani iz odredjenog okruga bitnije uticu na neku odluku, s obzirom da obrni-okreni cine manjinu...nego na osnovu poveravanja nadleznosti sa nivoa republike na nivo ap, okruga(regiona) i lokalne samouprave...
nacin izbora poslanika po okruzima, iako u jednodomnom parlamentu, je vec vidjen u srbiji(ranije je bilo 9 izbornih jedinica u kojima se birao razlicit broj poslanika)...ali to uopste ije nacin decentralizacije, narocito imajuci u vidu prirodu i podelu nasih okruga...
edit...hahah apsolutna monarhija...ja tek sad videh de sam dosla...:D
 
Poslednja izmena:
cela evropa je zasnovana na evropskim regionima, tezi ka regionalizaciji, i sama podrska eu funkcionise na principu regionalnih fondova, i principu decentralizacije...
uopste ne razumem sta vam je to vece gradjana na nivou srbije? nema nikakvog veca kad je parlament jednodomni...:?:
decentralizacija se ne ostvaruje na bazi izbora po okruzima, jer tada ne postoji nacin da poslanici izabrani iz odredjenog okruga bitnije uticu na neku odluku, s obzirom da obrni-okreni cine manjinu...nego na osnovu poveravanja nadleznosti sa nivoa republike na nivo ap, okruga(regiona) i lokalne samouprave...
nacin izbora poslanika po okruzima, iako u jednodomnom parlamentu, je vec vidjen u srbiji(ranije je bilo 9 izbornih jedinica u kojima se birao razlicit broj poslanika)...ali to uopste ije nacin decentralizacije, narocito imajuci u vidu prirodu i podelu nasih okruga...
edit...hahah apsolutna monarhija...ja tek sad videh de sam dosla...:D

Da ali bogata evropa, sta cemo sa nerazvijenim krajevima!
 
ja imam utisak da su to kao neke super forme medjutim da to u praksi ne funkcionishe, da se mnogo kilavi, ga se gubi vreme i da se ne raspravlja konstruktivno. mozhda bi trebalo sve ukinuti i pet godina da drzavu vodi shaka pametnih ljudi koji bi bili idealni, postavili stvari na svoje mestoi onda kad se malo sve stabilishe, da se pusti skupshtina jer onda nece smetati shto je ovakva kakva jeste. samo nema tih idealnih ljudi. ja ovo nabadam i govorim polunapamet pozdrav junacima
 
Ja sam za to da se u Srbiji, dok ne sazri Srbija, ukine veće građana i uvedemo veće okruga ili pokrajina.

Svaki okrug po pet poslanika da delegira u parlament Srbije i plus nekoliko poslanika srazmerno broju stanovnika, i onda neka formiraju koncentracionu vladu. Stranke neka ostanu ovakve kakve jesu (LDP, SRS...), ali neka se bore na okružnom nivou.
Najbolje će se ljudi iz Zlatiborskog okruga boriti za zlatiborski okrug, najbolje razumeju materiju.
svidja mi se ideja,samo je to komplikovano za objasniti odredjenim strukturama ljudi koje zele jednoumlje:!:
 

Back
Top