ДС у Суботици "заборавио" Српску заставу на састанку са Хрватима

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Слобода

Primećen član
Banovan
Poruka
733
Пресрећни дсовци са својим пријатељима.
w21507_6.jpg

ДС са политичким удружењу Демократске заједнице Хрвата, који је ове године основан и у Новом Саду, а већ више година ради у Суботици. Имају и гласило Хрватска реч. Забрињава чињеница да им је дозвољен рад са тим обележјем.

Пажљиво погледајте слику. Које заставе примећујете, а која недостаје.
w20851_7.JPG


Наградно питање од милијун куна. Коју су химну слушали....
w20851_11.JPG


skupstina_26.03.06-9.jpg


Захтевати неодложну реакцију. Не верујем да ИКО у том удружењу не зна да се и у РХ званично користи застава са црвеним пољем у углу, и са грбом који је сужен при дну. И тако је регулисано још од 1945. Јер је она варијанта са белим пољем у углу и штитом у облику слова "U" коришћена као симбол кољачке "државе" НДХ. Ако је то случај (да не знају , пунолетни људи, вероватно већином факултетски образовани, сигурно имају и понеког историчара у својим редовима), онда нека ствар промене под хитно. Уз ЈАВНО извињење грађанима Суботице и целе Србије, поготово онима чији су чланови породица страдали у доба фашизма и НДХ. Тражити и од Демократске странке да се ЈАСНО одреди према овом монструозном скандалу са симболима, јер је у коалиционом договору са ДХСВ.

Слика је слика, али је много гори утисак (или бољи?) оставио тв снимак пуне сале румених усташа који машу шаховницама(чини ми се да је то одржано у ХКЦ"Буњевачко коло"), а у првом реду седи председник општинског парламента (додуше он није млатио шаховницом, али се врло задовољно смејуљио). Одвратно. На бини шаховница и застава дс једна до друге, а српске заставе нигде нема. Тужно. Шаховница је шаховница без обзира каква била. Под њом је пуно Срба изгубило главу, пуно је целих породица уништено и нажалост истребљено. Хрватска држава је утемељена на костима побијених Срба и то је чињеница која се неможе оспорити.

Тужно је што се под таквом крвавом заставом (када сви знамо чијом је крвљу натопљена) неко у овој нашој Србији бори за власт, без да се иједног тренутка застиди или запита шта чини. Још тужније је што ће неки људи из исте наше Србије изаћи на биралишта и гласати за те сподобе које (на неки начин) крвницима дају за право и подржавају учињена недела геноцида, мучења, етничког чишћења, истребљења. Јер, ако нешто или неког не подржавам- под његову заставу нећу стати никада. Одвратно, љигаво, грозно. Ово им се не сме заборавити нити опростити!

И то ће трајати докле год ми, Срби са мозгом, будемо верoвали у "демократске методе" и промене до којих ће доћи изборима. Неће никада! Ко је силом дошао на власт само ће силом са власти сићи.
 
Захтевати неодложну реакцију. Не верујем да ИКО у том удружењу не зна да се и у РХ званично користи застава са црвеним пољем у углу, и са грбом који је сужен при дну. И тако је регулисано још од 1945. Јер је она варијанта са белим пољем у углу и штитом у облику слова "U" коришћена као симбол кољачке "државе" НДХ. Ако је то случај (да не знају , пунолетни људи, вероватно већином факултетски образовани, сигурно имају и понеког историчара у својим редовима), онда нека ствар промене под хитно. Уз ЈАВНО извињење грађанима Суботице и целе Србије, поготово онима чији су чланови породица страдали у доба фашизма и НДХ. Тражити и од Демократске странке да се ЈАСНО одреди према овом монструозном скандалу са симболима, јер је у коалиционом договору са ДХСВ.
Zastava je sadashnja hrvatska ... Nije NDH ... Pochinje sa crvenim poljem.
 
pa da bi opravdao glupost svojih idola koji su proverene ustashe
Naravno, naravno ... Idi molim te zakopaj se u neku rupu da ne chuje svet kakve gluposti prichash.

A sad sam malo pogledao o chemu je rech. To je serija javnih skupova, na kome je u subotici gost bio DS. Demokratska zajednica Hrvata ide redom i promovishe se po Vojvodini ... Ne vidim nishta loshe u tome. Naravno da ce biti Hrvatska zastava kad je stranka iskljuchivo Hrvatska tj budi njihovu nacionalnu svest.
 
Ne znam sto uopshte postujem ishta na ovakvim temama.

Stvarno ni meni nije jasno!

Setite se priče o pastiru koji je non stop vikao "vuk, vuk". Postavljač teme, sa gospodom koja se s njim iščuđavaju ovom činu, je isti taj pastir. Svaki dan "izdaja, izdaja". Ta reč je uz vas izgubila na značenju, isto kao i reč patriota.

Srpska zastava je trebala biti, ali nije smak sveta ako nije bila. Biće idući put.

Hvala vam na pažnji, sledi vremenska prognoza...
 
Zastava je sadashnja hrvatska ... Nije NDH ... Pochinje sa crvenim poljem.

Мршшшшшш!!!!!!! ЗНА СЕ ПРОТОКОЛ У ЈЕДНОЈ ЗЕМЉИ - ЏУКЕЛЕ ЈЕДНЕ ИЗДАЈНИЧКЕ - прво мора да иде гледано с лева на десно

1. ЗАСТАВА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ,
2. ЗАТИМ ЗАСТАВА НАЦИОНАЛНЕ МАЊИНЕ............

па онда страначке или још неке друге заставе.........
 
Stvarno ni meni nije jasno!

Setite se priče o pastiru koji je non stop vikao "vuk, vuk". Postavljač teme, sa gospodom koja se s njim iščuđavaju ovom činu, je isti taj pastir. Svaki dan "izdaja, izdaja". Ta reč je uz vas izgubila na značenju, isto kao i reč patriota.

Srpska zastava je trebala biti, ali nije smak sveta ako nije bila. Biće idući put.

Hvala vam na pažnji, sledi vremenska prognoza...
Upravo ... A josh je to serija skupova na kojima se predstavljaju Hrvati, a ne mi.
 
lol ... Ovakve stvari se uvek izvade iz konteksta ... Nisu samo Srbi chlanovi DS-a..

Hrvati,Siptari,Madjari,Bosnjaci,sve separatisti.


A glavni argument je bio da je zastava NDH, a nije ... .

Nebitno da li je NDH ili ne.U Srbiji su a nema Srpske zastave.Tu je zastava Vojvodine.Kako to da shvatimo?
Sta bi bilo da u Hrvatskoj,srpske snage razapnu zastavu Srbije i RSK?
 
Мршшшшшш!!!!!!! ЗНА СЕ ПРОТОКОЛ У ЈЕДНОЈ ЗЕМЉИ - ЏУКЕЛЕ ЈЕДНЕ ИЗДАЈНИЧКЕ - прво мора да иде гледано с лева на десно

1. ЗАСТАВА ДРЖАВЕ СРБИЈЕ,
2. ЗАТИМ ЗАСТАВА НАЦИОНАЛНЕ МАЊИНЕ............

па онда страначке или још неке друге заставе.........

Ako sam ja zakupio prostor i ako ja hoću da napravim žurku, boli tebe pipa hoću li ja stavljati ustašku zastavu ili ne. Drugačije je na javnim mestima i javnim institucijama.
 
Naravno, naravno ... Idi molim te zakopaj se u neku rupu da ne chuje svet kakve gluposti prichash.
zakopao bih neke druge
A sad sam malo pogledao o chemu je rech. To je serija javnih skupova, na kome je u subotici gost bio DS. Demokratska zajednica Hrvata ide redom i promovishe se po Vojvodini ... Ne vidim nishta loshe u tome. Naravno da ce biti Hrvatska zastava kad je stranka iskljuchivo Hrvatska tj budi njihovu nacionalnu svest.
rec je istom dogadjaju od pre nekoliko meseci u Kikindi i Somboru..kada su Ustashe imale neku promociju sa NDH 1 obelezjima i gosti bili iz DS ....ne balavi mi o DSu ..oni su doveli te Hrvate i Slovence u Srbiju posle 5.oktobra 2000....opcinjenost Hrvatima dolazi iz DS ..i nema veze sa DSS ili NS ili SRS .

mogu o ovome da napisem jos sto redova kako je Tadija hteo neku proizvodnju iz domena namenske industrije sa njima pa je to u zadnjem momentu spreceno..ali znas kako ...pametnom dosta i jednom da se napise ..a onom drugom ne vredi ni hiljadu puta
 
Ako sam ja zakupio prostor i ako ja hoću da napravim žurku, boli tebe pipa hoću li ja stavljati ustašku zastavu ili ne. Drugačije je na javnim mestima i javnim institucijama.

У питању је ЈАВНИ СТРАНАЧКИ СКУП - а не приватна журка! :mad::mad::mad:
 
У питању је ЈАВНИ СТРАНАЧКИ СКУП - а не приватна журка! :mad::mad::mad:

Javni stranački skup određene grupacije ljudi u njihovom prostoru, sa njihovim obeležjima. Da li bi se bunio kada bi ovako nešto bilo i u Hrvatskoj sa Srbima u pitanju. Republiku Srpsku da ne pominjem. Na celim Palama nema niti jedna Bosanska zastava.
Najlakše je biti naivan i ložiti se oko gluposti. Nisi ni ti kriv, sam si naložen preko tačke ključanja i misliš da je izdaja ne isticanje srpske zastave na jednom banketu sa 50-100 duša. Dozovi se sebi i spiusti se na zemlju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top