Kondiciona priprema

Crni_Panter

Početnik
Poruka
11
Listajuci teme foruma, video sam da ima dosta otvorenih tema sa pitanjima vezanim za fizicku pripremu u kosarci, medjutim veoma malo odgovora je dato. S tim razlogom i otvaram ovu temu, u kojoj mozete izneti svoje stanoviste o potrebi fizicke pripreme, o tome kako vas treneri pripremaju, kako ste se sami pripremali... da li imate neke nedoumice i slicno. Takodje nesto sto je vezano za kondicionu odnosno fizicku pripremu jeste odgovarajuca ishrana i dodaci u njoj, tako nije zabranjeno ni da se to pomene u ovoj temi :D
Za sve one koji su pak zainteresovani za nesto vise, i mogucu saradnju, mogu mi sa obratiti na pp.
 
Posto ne mogu da napisem u temi za odraz pisem ovde:

Imam 12 godina visok sam 190 cm igram za reprezentaciju regiona 1(Vojvodina) i zanimame da li AA3 utice na rast i koliko?I kod vezbe Squat Hops,zanimame da li svaki 14 put skocis skroz.Inace radim aa3 vec nepunu nedelju!
 
Posto ne mogu da napisem u temi za odraz pisem ovde:

Imam 12 godina visok sam 190 cm igram za reprezentaciju regiona 1(Vojvodina) i zanimame da li AA3 utice na rast i koliko?I kod vezbe Squat Hops,zanimame da li svaki 14 put skocis skroz.Inace radim aa3 vec nepunu nedelju!
Zar nisi vec napisao u temi za odraz:??? Kakve veze sa tvojim pitanjem ima veze to shto igrash za reprezentaciju? To malo ono da se promivisesh jel:??? :mrgreen:
Ne skocish svaki put skroz, ako mislish na vezbu na koju ja mislim, a ja mislim na ovu:arrow:
c1.jpg

Kod ove vezbe samo poslednji put skochish najvishe!

Povedi malo rachuna o pravopisu! ;)
 
Poslednja izmena:
Listajuci teme foruma, video sam da ima dosta otvorenih tema sa pitanjima vezanim za fizicku pripremu u kosarci, medjutim veoma malo odgovora je dato. S tim razlogom i otvaram ovu temu, u kojoj mozete izneti svoje stanoviste o potrebi fizicke pripreme, o tome kako vas treneri pripremaju, kako ste se sami pripremali... da li imate neke nedoumice i slicno. Takodje nesto sto je vezano za kondicionu odnosno fizicku pripremu jeste odgovarajuca ishrana i dodaci u njoj, tako nije zabranjeno ni da se to pomene u ovoj temi
Za sve one koji su pak zainteresovani za nesto vise, i mogucu saradnju, mogu mi sa obratiti na pp.
Imam ja jedno pitanje:
Da li uzimanje proteina moze imate nekakve negativne poslednice po zdravlje? Mnogi prichaju, nemoj uzimat proteine, to ti je loshe i tako neshto u tom fazonu... Da li je to stvatno tako loshe, odnosno ne preporuchljivo, kao dodatak ishrani?
 
Proteini koji imaju da se kupe kod nas su Whey (nisam siguran shta se prodaje po svijetu :lol:). A oni su opet surutka u prahu. A znash li shta je surutka? To ti je nusproizvod sira i potpuno dobar za zdravlje, shta vishe skoro i neophodan za prave atlete. Mislim da ti je malo glupo pitanje da li uzimanje proteina ima loshe posledice, ali dobro to je neinformisanost a forumi su tu, opet, da informishu chovjeka ;)

Proteina ima u skoro svakoj hrani. Okreni bilo koji proizvod i na poledjini pakovanja cjesh vidjeti koliko ima proteina.. Dakle ti svakako stalno unosish protene. Whey je, vecj rekoh, izolovan protein iz surutke i nikako ne moze biti shtetan za zdravlje vecj samo koristan.

A sad malo hemije, biologije ili chega li vecj :P.

Protein je glavni "sastojak" mishicja. Svi proteini koji pojedete odu u izgradnju mishicja. Dakle, za rast mishicja (hipertrofiju) treba jesti visoko proteinsku hranu. Atlete bi svakog dana tebalo da pojedu toliko grama proteina koliko imaju kg tjelesne tezine u razmjeri 1:1. Dakle, ako je neko tezak 84kg, onda treba svaki dan da pojede minimum 84g proteina. To je minimum, a idealno bi bilo 2g ili 3g na prema 1kg tjelesne tezine. Stim, shto ne treba pretjerivati jer je nepotrebno i suvishno. Tijelo moze za jedan obrok, da apsorbuje mislim 34g proteina.

Sa suplementima nemam mnogo kontakta, ali ovaj dio koji sam napisao vezano za njih sam 100% siguran. Dakle, da ne bude zablude, ne preporuchujem steroide, kreatin i ostalu hemiju (mada je kreatin legalan, ali je diskutabilno da li donosi kakvu shtetu), samo chiste proteine.

Mada ni to ne preporuchujem sobzirom na to koliko imash godina (i ja takodje ;)), vecj se posvetiti tome da se unese dovoljno proteina obichnom ishranom, sa shto manje suplementa ;). Najbitnija je ishrana pa trening, potpuno nerazdvojivi pojmovi jer jedno bez drugog ne ide. Kao explozivna snaga i max snaga ;)

P.S. Eto moram ja da odgovorim poshto nash cijenjeni difovac necje da se javi,

P.P.S. Just for the record, da ne bude da nije vidio pitanje. Ti si ga stefke postavio 4.og u21:57 a Panter je zadnji put dolazio 5.og u 09:36. Toliko od mene..

MYTHBUSTEEERS!! :lol::lol::lol:
 
Poslednja izmena:
Proteini koji imaju da se kupe kod nas su Whey (nisam siguran shta se prodaje po svijetu ). A oni su opet surutka u prahu. A znash li shta je surutka? To ti je nusproizvod sira i potpuno dobar za zdravlje, shta vishe skoro i neophodan za prave atlete. Mislim da ti je malo glupo pitanje da li uzimanje proteina ima loshe posledice, ali dobro to je neinformisanost a forumi su tu, opet, da informishu chovjeka

Proteina ima u skoro svakoj hrani. Okreni bilo koji proizvod i na poledjini pakovanja cjesh vidjeti koliko ima proteina.. Dakle ti svakako stalno unosish protene. Whey je, vecj rekoh, izolovan protein iz surutke i nikako ne moze biti shtetan za zdravlje vecj samo koristan.

A sad malo hemije, biologije ili chega li vecj .

Protein je glavni "sastojak" mishicja. Svi proteini koji pojedete odu u izgradnju mishicja. Dakle, za rast mishicja (hipertrofiju) treba jesti visoko proteinsku hranu. Atlete bi svakog dana tebalo da pojedu toliko grama proteina koliko imaju kg tjelesne tezine u razmjeri 1:1. Dakle, ako je neko tezak 84kg, onda treba svaki dan da pojede minimum 84g proteina. To je minimum, a idealno bi bilo 2g ili 3g na prema 1kg tjelesne tezine. Stim, shto ne treba pretjerivati jer je nepotrebno i suvishno. Tijelo moze za jedan obrok, da apsorbuje mislim 34g proteina.

Sa suplementima nemam mnogo kontakta, ali ovaj dio koji sam napisao vezano za njih sam 100% siguran. Dakle, da ne bude zablude, ne preporuchujem steroide, kreatin i ostalu hemiju (mada je kreatin legalan, mada je diskutabilno da li donosi kakvu shtetu), samo chiste proteine.

Mada ni to ne preporuchujem sobzirom na to koliko imamo godina, vecj se posvetiti tome da se unese dovoljno proteina obichnom ishranom, sa shto manje suplementa . Najbitnija je ishrana pa trening, potpuno nerazdvojivi pojmovi jer jedno bez drugog ne ide. Kao explozivna snaga i max snaga

P.S. Eto moram ja da odgovorim poshto nash cijenjeni difovac necje da se javi,

P.P.S. Just for the record, da ne bude da nije vidio pitanje. Ti si ga stefke postavio 4.og u21:57 a Panter je dolazio 5.og u 09:36. Toliko od mene..

MYTHBUSTEEERS!!
Znam ja za to da svaka hrana sadrzi proteine, ali kada sam ovo pitao mislio sam na protenie tipa Whey(kojeg si ti spomenuo) i ostalih koji se kupuju kao dodaci ishrani...
Mada u svakom sluchaju hvala, na opshirnom odgovoru... :mrgreen:
 
Igrao sam proshle godine, na shkolskom celu utakmicu za Risan, al sam neshto jadno odigrao, jer sam dan prije utakmice izvrnuo zglob(ali ono bash sam ga jako izvrnuo((nisam ni trebao da igram)), mozda izgleda kao da se vadim, ali stvarno je tako... :mrgreen:
Dao sam samo 6 poena... :mrgreen:
 
Ja reko da se nismo sreli na ovo regionalno a da nismo ni znali :).
A ja sam ti ove god toliko zeznuo koljeno da sam presjedio sve 4 utakmice :(. Nisam mogao da pomjerim nogu a kamoli da hodam ili ne daj Boze trchim ... za baxuza, sjutraan povreda kao rukom odneshena :lol:

Aj da ne spamujemo chovjeku vishe temu ;)
 

Back
Top