Potpisivanje sa Rusima ne moze a sa Evropom moze, kako to?

Ma nije stvar u ovoj mojoj temi o tome koji je sporazum dobar ili ne vec je tema princip. Mislim ne komentarisem ja te sporazume nego ako su g17+, LDP, DSS, B92, Canak i ostali dosledni svojim stavovima i principima onda nisu ni oni imali mandat u vladi da potpisuju bilo sta jer pre neku nedelju za njih vlada bila tehnicka i zato nisu dali potpisivanje sporazuma sa Rusima. Neznam da li si me sad razumeo? Izgleda da oni menjaju principe i stavove od danas do sutra. Danas jedno kazu a sutra drugo.
 
Ma nije stvar u tome sta je pametnije. Mislim ne komentarisem ja te sporazume nego ako su g17+, LDP, DSS, B92, Canak i ostali dosledni svojim stavovima onda nisu ni oni imali mandat u vladi da potpisuju bilo sta jer pre neku nedelju za njih e vlada bila tehnicka i zato nisu dali potpisivanje sporazuma sa Rusima. Neznam da li si me sad razumeo?

ma hebes politiku videci tvoj nick sve se ipak svodi na ono:mrgreen:
 
Iz prostog razloga sto bi potpis sa Rusima dao nekoliko izbornih poena DSSu i SRSu, a SSP daje izborni poen DS(bar oni tako misle, ali deluje mi da ce im se obiti o glavu).

Pa cekaj opet mi nije jasno. Princip je princip i on mora da bude stalan. Ako sad kazemo jedno a sutra uradimo drugo onda kako da ista verujemo takvima? Danas ce obecati jedno a sutra uraditi suprotno. Znaci principi moraju da se postuju uvek ili sam ja naivan pa verujem u utopiju?
 
Pa cekaj opet mi nije jasno. Princip je princip i on mora da bude stalan. Ako sad kazemo jedno a sutra uradimo drugo onda kako da ista verujemo takvima? Danas ce obecati jedno a sutra uraditi suprotno. Znaci principi moraju da se postuju uvek ili sam ja naivan pa verujem u utopiju?

Nije valjda da ti verujes politicarima. Rade sta njima odgovara, boli njih qurac za nas interes. Pogotovo je principijalnost DSa postala uzasna! Kostunjavi je za njih izmislio principijalnost!
 
vidim da se javilo par dežurnih tutabana:mrgreen:
jedno je potpisivanje, drugo ratifikacija, jedno je posao Vlade, drugo Parlamenta
a tutaban ostaje tutaban

Navodno ova vlada moze da obavlja samo neodlozne poslove... Ako je SSP, koji nece biti ratifikovan sigurno do 11. a mozda ni posle, i koji stupa na snagu tek kad isporucimo Mladica neodlozan posao onda svaka ti cast, tutabanu...
 
vidim da se javilo par dežurnih tutabana:mrgreen:
jedno je potpisivanje, drugo ratifikacija, jedno je posao Vlade, drugo Parlamenta
a tutaban ostaje tutaban

Pa nisi u pravu. Evo citat iz novina:

"LUKSEMBURG - Na zasedanju Saveta ministara Evropske unije (EU) u Luksemburgu danas potpisan Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju (SSP) sa Srbijom. Sporazum je, u ime EU, potpisao predsedavajući Saveta ministara EU, slovenački šef diplomatije Dimitrij Rupel, u ime Evropske komisije potpisao ga je komesar za proširenje Oli Ren, dok je, u ime Srbije, potpis na SSP stavio potpredsednik Vlade Srbije Božidar Đelić".

Znaci potpisao je Djelic potpresednik vlade a vlada je tehnicka. Znaci i on je tehnicki zamenik ministra i nema pravo da potpise bilo sta.
 
Tema je otrcana i bilo je na 100 mesta. Sporazum o poklanjanju Nis-a rusima je cist lopovski sporazum i nije od drzavnog zanacaja. Evo sad ovaj rus rekao da je taj sporazum trebalo mnogo pre potpisati. Sta kazete na to, pa to je brat rus, ma on je izdajnik

Taj Rus je rekao da je trebalo potpisati SSP ranije, a ne ovako u jeku izbora, gde ocigledno nekome odgovara da se dize tenzija. A ti si verovatno veliki ekspert pa tvrdis da je gasni ugovor lopovluk!?!
 
Tema je otrcana i bilo je na 100 mesta. Sporazum o poklanjanju Nis-a rusima je cist lopovski sporazum i nije od drzavnog zanacaja. Evo sad ovaj rus rekao da je taj sporazum trebalo mnogo pre potpisati. Sta kazete na to, pa to je brat rus, ma on je izdajnik

Jao covece kako ne kapiras, pa ovde ne komentarisemo te sporazume da li su dobri ili ne vec komentarisemo principe. Kontas?
 
Navodno ova vlada moze da obavlja samo neodlozne poslove... Ako je SSP, koji nece biti ratifikovan sigurno do 11. a mozda ni posle, i koji stupa na snagu tek kad isporucimo Mladica neodlozan posao onda svaka ti cast, tutabanu...

Vlada obavlja redovne poslove (kao danas memorandum o Zastavi), a Skupština je ta koja u ovakvim prilikama zaseda samo kad je nešto neodložno i tehnička Vlada ne upućuje predloge zakona i ugovora u Parlament,
tutubane:mrgreen:
 
Vlada obavlja redovne poslove (kao danas memorandum o Zastavi), a Skupština je ta koja u ovakvim prilikama zaseda samo kad je nešto neodložno i tehnička Vlada ne upućuje predloge zakona i ugovora u Parlament,
tutubane:mrgreen:

pa ako obavlja redovne poslove kao i kad nije tehnicka zasto nisu G17+, DS i ostali potpisali i ruski sporazum? Ma vidis i ti da nesto ne stima nego hoces da ih operes ali svako ko ima malo intelekta vidi licemerstvo i ne doslednost..
 
Vlada obavlja redovne poslove (kao danas memorandum o Zastavi), a Skupština je ta koja u ovakvim prilikama zaseda samo kad je nešto neodložno i tehnička Vlada ne upućuje predloge zakona i ugovora u Parlament,
tutubane:mrgreen:


Vlada obavlja tekuce i neodlozne poslove! Neciji cilj je dizanje tenzije uoci izbora, posto je trenutna vrednost Djelicevog sporazuma kao da sam ga ja potpisao(dok ga ne ratifikuje novi parlament i ne isporucimo Mladica). Koja je poenta raditi to 2 nedelje pre izbora! Postala je realnost da DS postane opozicija pa koristi sve nacine da dobije jos koji glas.

Ufff zaboravih,tutubane!
 
Vlada obavlja tekuce i neodlozne poslove! Neciji cilj je dizanje tenzije uoci izbora, posto je trenutna vrednost Djelicevog sporazuma kao da sam ga ja potpisao(dok ga ne ratifikuje novi parlament i ne isporucimo Mladica). Koja je poenta raditi to 2 nedelje pre izbora! Postala je realnost da DS postane opozicija pa koristi sve nacine da dobije jos koji glas.

Ufff zaboravih,tutubane!

nije tema o vrednosti sporazuma kako sam postavljač iste kaže nego o principu
citat "Jao covece kako ne kapiras, pa ovde ne komentarisemo te sporazume da li su dobri ili ne vec komentarisemo principe. Kontas?"
a pričate o principu a da pri tome nemate blage veze da je u slučaju gasa, za to zadužen Parlament, a u slučaju SSP Vlada, kao što je danas potpisan memorandum, dogovoreno mnogo pre, neko ovlašćen da to potpiše kad se steknu uslovi....
i ovde se moja diskusija sa svetom koji malo zna, a mnogo priča završava

P.S. ražalovan si od one titule od malopre:mrgreen:
 
Vlada obavlja redovne poslove (kao danas memorandum o Zastavi), a Skupština je ta koja u ovakvim prilikama zaseda samo kad je nešto neodložno i tehnička Vlada ne upućuje predloge zakona i ugovora u Parlament,
tutubane:mrgreen:

Квази-правниче и тутубанчино - ОКОЛНОСТИ ОД САЧИЊАВАЊА ТЕКСТА ССП ДО ДАНАС СУ СЕ ДРАСТИЧНО ИЗМЕНИЛЕ - нико па ни главати Борис Тадић и онај глодар Ђелић НЕ МОГУ и НИСУ ИМАЛИ ПРАВО да потписују било шта - а у то ћеш се ускоро и сам уверити.
 
nije tema o vrednosti sporazuma kako sam postavljač iste kaže nego o principu
citat "Jao covece kako ne kapiras, pa ovde ne komentarisemo te sporazume da li su dobri ili ne vec komentarisemo principe. Kontas?"
a pričate o principu a da pri tome nemate blage veze da je u slučaju gasa, za to zadužen Parlament, a u slučaju SSP Vlada, kao što je danas potpisan memorandum, dogovoreno mnogo pre, neko ovlašćen da to potpiše kad se steknu uslovi....
i ovde se moja diskusija sa svetom koji malo zna, a mnogo priča završava

P.S. ražalovan si od one titule od malopre:mrgreen:

Aj posto nista ne kapiras pitanje: Da li je potpisivanje SSP neodlozan i tekuci posao?
 
vidim da se javilo par dežurnih tutabana:mrgreen:
jedno je potpisivanje, drugo ratifikacija, jedno je posao Vlade, drugo Parlamenta
a tutaban ostaje tutaban

kako sam ja sve dosada razumijela Narodna Skupstina Srbije je fakticno vec ratificirala ovaj sporazum, parafiranjem prvoga (kao prethodnika) i ovlastila i cak imenovala onoga tko smije ili treba da ga potpise...mislim da ponovna ratifikacija uopce nije potrebna...
sad, druga je stvar, dali je poslovnikom rada Skupstine predvidena institucija ( i procedura)ukidanja nekog sporazuma
 
nije tema o vrednosti sporazuma kako sam postavljač iste kaže nego o principu
citat "Jao covece kako ne kapiras, pa ovde ne komentarisemo te sporazume da li su dobri ili ne vec komentarisemo principe. Kontas?"
a pričate o principu a da pri tome nemate blage veze da je u slučaju gasa, za to zadužen Parlament, a u slučaju SSP Vlada, kao što je danas potpisan memorandum, dogovoreno mnogo pre, neko ovlašćen da to potpiše kad se steknu uslovi....
i ovde se moja diskusija sa svetom koji malo zna, a mnogo priča završava

P.S. ražalovan si od one titule od malopre:mrgreen:


Hoces reci da je parlament tehnicki a vlada nije tehnicka? Ha ha epa vidis kako ili neznas ili namerno lazes. Parlament je iznad vlade i vlada se rapsala zato sto nije imala vecinu u parlamentu. Znaci ako je parlament raspusten to znaci da je vlada tehnicka. A posto je vlada tehnicka ona nema prava ni njen zamenik ministra bilo sta da potpisuje od drzavnog znacaja. Pa kako to da je potpresednik potpisao? Valjda je logicno da takav sporazum potpise predsednik vlade a? Ha ha pa i ti nisi bas neki strucnjak.
 

Back
Top