СЛОВЕНИЈА: ПОТПИСИВАЊЕ ССП ЛЕГИТИМИЗАЦИЈА КОСОВА

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
ЉУБЉАНА – ЕУ у односима са Србијом, очигледно, не тражи „тамошње проевропске снаге, већ легитимизацију свог понашања у вези са Косовом”, пише у данашњем броју љубљански лист „Дневник”.

Лист у наставку додаје да су „до сада принципијелне Холандија и Белгија под притиском (хитне) стабилизације западног Балкана, пристале на другачије (поступање) него што је важило за Хрватску (случај Готовине), и нису доследно истрајале на безусловном претходном изручењу 'сребреничког кољача' генерала Младића Хашком трибуналу”.

Другу непринципијалност ЕУ лист види у вези са БиХ и њеним потисивањем ССП-а и каже да је „европска политика придруживања... на западном Балкану још више упитна, јер је Брисел због неспоразума са Србијом из потаје завлачио потписивање споразума са БиХ”, која је пре испунила услове усвојивши законе о полицији, а онда га и одложио наводно због техничких разлога.

„У органима ЕУ је јавна тајна”, каже с тиме у вези „Дневник”, „да је за Брисел за стабилност западног Балкана, одлучујућа Србија”, јер „када би Босна тај неопходни корак учинила пре Београда, по мишљењу унијиних званичника, политички нестабилна Србија би се окренула потпуно од Европе и у њу уградила својеврсну црну рупу”.

За „Дневник” је проблематичан и аргумент ЕУ да је потписивање ССП „доказ подршке проевропским снагама уочи српских парламентарних избора”.

„Чињеница је, наиме”, каже лист, „да управо због свих неспоразума око споразума, противевропско расположење јача међу оним Србима, који су у Унији видели померање садашњих „српских послова” ка транспарентној, савременој политичкој средини”.

„У ствари је очигледно”, сматра на основу реченог „Дневник”, „да ЕУ у односима са Србијом не тражи тамошње проевропске снаге, већ легитимизацију свог понашања у вези са Косовом, које је било корак у страну од њених начела, што на крају крајева доказује са ставовима у вези са Грузијом и Тибетом”.

„Флоскула о јединственом преседану је исувише прозирна, јер не може сакрити да је одлука о косовској државности за ЕУ, која се заклиње на једногласност, прилично неусаглашена”.

Због свега тога лист закључује да остаје „нада да је и вирус српских послова у Бриселу односно јуче у Луксембургу, јединствени преседан”, јер „стабилност гарантују начела, а не непринципијелни компромиси”.


http://www.politika.co.yu/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v40876
 
Slovenci i Poljaci su meni naljigaviji narodi na svetu. okoreli konjusari-sedlari.
Znaci STRASNO kako su ta dva naroda u stanju da sa uzivanjem oblizuju cmar amerikancima i zapadu.

aMerima pogotovo....i ne sprezaju to činiti ne samo na svoju sramotu već i na sramotu cele EU....setimo se nedavnog slovenačkog incidenta u vezi po tom pitanju "oblizivanja":idea:
 
E zato mi Srbi treba da bojkotujemo slovenacku uvoznu robu i slovenacki biznis u Srbiji. U potpunosti. Citao sam jedno istrazivanje u novinama da 58% Srba ce bojkotovati slovenacku robu i biznis i jos nekih 20-30% je "neodlucno", daj boze da Merakatori i Gorenje ostanu bez jedno 65% kupaca u Srbiji, ja bih bio vrlo zadovoljan. ;)

pa evo ja retko kad odem u Merkator... doduše zato jer imamo i druge trgovačke lance koji su kvalitetniji Kaufland, Billa, Lidl...a i naše Konzum koji je još i najbolji

al kad bi recimo Slovenci priznali Istru ili RSK...Hrvati u 90posto slučajeva ne bi išli u Merkator...to sigurno
 
pa evo ja retko kad odem u Merkator... doduše zato jer imamo i druge trgovačke lance koji su kvalitetniji Kaufland, Billa, Lidl...a i naše Konzum koji je još i najbolji

al kad bi recimo Slovenci priznali Istru ili RSK...Hrvati u 90posto slučajeva ne bi išli u Merkator...to sigurno

hvala ti kyo . ti si potvrdio da svaki normalan covek razmislja kao ja a nenormalan kao demokrata. tj niko normalan ne radi u korist svoje stete i ne podrzava one koji mu cine evindentnu stetu.
 
eto slovenci kazu da je SSP legitimizacija Kosova i posredno priznavanje nezavisnosti al to nije tacno, jel tako demokrate :)

ne treba se primati na Rupelove amerolizačke 8ljuvotine... Slovencima je u interesu čim duže da smo mi (zap.Balkan) van EU da nas po nižoj ceni mogu da kupuju...jer da uđemo u skoro vreme u Eu ...Slovenci su "odduvali svoje" po pitanju investicija, kupovine...i sl.

znaju zlovenci šta rade i to jako dobro im za sad ide...jest da Rupel malo visoko leti...al ko visoko leti još jače i udari kad padne...:idea:
 
kad bi neko pažljivo čitao, u komentaru piše da je to legitimizacija slovenačke politike (ponašanje kako to krsti komentator) oko Kosova, ne Kosova samog, ali čovek više ne zna da li ste nepismeni ili namerno čitate ono što bi želeli da pročitate
a komentar nekog dnevnika je vrlo važno i krucijalno u politici...pa ja se sećam da je redovno u našem Dnevniku na Sloboviziji za vreme bombardovanja velika pažnja pridavana i komentarima Figaroa, Korijera dela sera i Komersanta
:lol::lol::lol::lol:
 
pa evo ja retko kad odem u Merkator... doduše zato jer imamo i druge trgovačke lance koji su kvalitetniji Kaufland, Billa, Lidl...a i naše Konzum koji je još i najbolji

al kad bi recimo Slovenci priznali Istru ili RSK...Hrvati u 90posto slučajeva ne bi išli u Merkator...to sigurno

Mi smo ubedljivo najveci mazohisti u okruzenju, i jedini narod u Evropi koji u ovom trenutku ne zna sta mu je nacionalni interes.
 

Back
Top