naka mi neko objasni par stvari - ja ne razumem

bubobubo

Ističe se
Poruka
2.683
ljudi, sta se to dogadja sa nekim "prosrpskim" politicarima u evropi?

oli ren, rupel, havijar solana, doris pak, sve dokazani borci za nezavisno kosovo, odjednom daju srbiji u ruke SSP, "ultimativno oruzje koje ce srbiju mnoooooogo da ojaca i mnoooogo pomoci srbiji da zadrzi kosovo" kako nasi prijatelji iz DS kazu. bas su nesposobni ti evropski politicari. zar ne znaju oni da radi protiv svojih interesa?

i zanima me, koju stranku podrzavaju oni? ako im se vec dopada nezavisno kosovo, ja ne bih hteo da glasam za stranku koju podrzava havijer solana.

hvala
 
ljudi, sta se to dogadja sa nekim "prosrpskim" politicarima u evropi?

oli ren, rupel, havijar solana, doris pak, sve dokazani borci za nezavisno kosovo, odjednom daju srbiji u ruke SSP, "ultimativno oruzje koje ce srbiju mnoooooogo da ojaca i mnoooogo pomoci srbiji da zadrzi kosovo" kako nasi prijatelji iz DS kazu
ja mislim da im je namera iskrena, jedino sto neki brkaju taj pojam "jaca srbija", za neke to znaci bolji zivot, za neke srbija do tokija
.bas su nesposobni ti evropski politicari. zar ne znaju oni da radi protiv svojih interesa?
verovatno se nadaju da je srbija izvukla neku pouku, znaci, povezi gornje objasnjenje
i zanima me, koju stranku podrzavaju oni? ako im se vec dopada nezavisno kosovo, ja ne bih hteo da glasam za stranku koju podrzava havijer solana.

hvala
bilo koju stranku koja nije protiv svih drugih, vec za saradnju sa svakom za opstu dobrobit
ps. to je moje misljenje, ostavljam mogucnost i da ja gresim ali...
 
ja mislim da im je namera iskrena, jedino sto neki brkaju taj pojam "jaca srbija", za neke to znaci bolji zivot, za neke srbija do tokija
verovatno se nadaju da je srbija izvukla neku pouku, znaci, povezi gornje objasnjenje
bilo koju stranku koja nije protiv svih drugih, vec za saradnju sa svakom za opstu dobrobit
ps. to je moje misljenje, ostavljam mogucnost i da ja gresim ali...

znaci njima je stalo do opste dobrobiti? nezavisnost kosova?
 
Pa ima tu mnogo nerazjašnjenih stvari...

1. Srbija se nikada (bar većina u njoj) neće pomiriti sa nezavisnim Kosovom, a to jasno kažu i skoro sve stranke osim onih okupljenih oko LDP-a, a to je oko 6 % izašlih birača na prošlim izborima ili oko 3% stanovnika Srbije sa pravom glasa.

2. SSP ovakav kakav je sada, ponuđen je Srbiji kao podrška proevropskim snagama u Srbiji tj. koaliciji okupljenoj oko DS-a i LDP-a. U njemu se Kosovo ne spominje eksplicitno tj. sporazum je tako napisan da se (kao i većina stvari u vezi sa pravom) može tumačiti dvojako (ili kako kome odgovara)...

3. Pitanje koje se nameće je sledeće... Zašto je Evropa upravo sada ponudila Srbiji taj sporazum ako joj i nije nešto naročito stalo do Srbije u EU? Verovatno je odgovor taj da joj i nije nešto naročito stalo do problematične Srbije, ali joj je još manje u interesu zbližavanje Srbije i Rusije...

4. Što se Kosova tiče, verovatno je već celom svetu jasno da država koja je priznata od samo 40-ak država sveta (oko 20%) uprkos silnim pritiscima SAD na mnoge države sveta da to učine - očigledno nije perspektivna država već još jedan problem u srcu Evrope.

5. EU gledano sa te strane nastoji da pronađe neko rešenje koje bi takav status Kosova popravilo jer sledi donatorska konferencija za Kosovo, a pitanje je ko će i kako (i zašto) dati još para za tu rupu bez dna...

6. Zaključak... ukoliko Srbija bude bliže EU, moći će još efikasnije da utiče na ostale države da ne priznaju nezavisno Kosovo, a pogotovo ako uđe u EU pre samog Kosova što je najlogičniji put i zaključak...

7. E, onda Kosovu ostaje samo jedna stvar, a to je da moli Srbiju da sednu za pregovarački sto i da se dogovore oko pravdene podele Kosmeta na srpski i albanski deo...
 
Pa ima tu mnogo nerazjašnjenih stvari...


6. Zaključak... ukoliko Srbija bude bliže EU, moći će još efikasnije da utiče na ostale države da ne priznaju nezavisno Kosovo, a pogotovo ako uđe u EU pre samog Kosova što je najlogičniji put i zaključak...

6. a za srbiju u eu nece glasati sve one drzave koje su priznale kosovo dok srbija ne prizna nezavisno kosovo?
 
ljudi, sta se to dogadja sa nekim "prosrpskim" politicarima u evropi?
nisam siguran na koga mislis, koliko ja znam kostunica i toma i ne idu u evropu ako si na njih mislio...
oli ren, rupel, havijar solana, doris pak, sve dokazani borci za nezavisno kosovo, odjednom daju srbiji u ruke SSP, "ultimativno oruzje koje ce srbiju mnoooooogo da ojaca i mnoooogo pomoci srbiji da zadrzi kosovo" kako nasi prijatelji iz DS kazu. bas su nesposobni ti evropski politicari. zar ne znaju oni da radi protiv svojih interesa?
Zasto smatras da su oni neprijatelji Srba i da je Srbija neprijatelj evropi? :roll:

i zanima me, koju stranku podrzavaju oni? ako im se vec dopada nezavisno kosovo, ja ne bih hteo da glasam za stranku koju podrzava havijer solana.
Pa ne znam, pitaj Lavrova za koga da glasas, on ti je brat Rus pa valjda najbolje zna sta je dobro za Srbiju, ne? ;)
 
Pa do sada su uspešno ucenilli samo 40 zemalja sveta da priznaju nezavisno Kosovo. Izgleda da im baš i ne ide sve po planu...
pa naravno da im ne ide. samo je 20% drzava un priznalo kosovo. nisu cak ni sve eu drzave priznale.
npr
sta ti mislis da je lako portugalskom predsedniku da se bori sa ostalim politicarima da ne priznaju kosovo? a u portugalu ameri i inace imaju OGROMAN uticaj.
ni u drugim drzavama nije razlicito.
 
1. Srbija se nikada (bar većina u njoj) neće pomiriti sa nezavisnim Kosovom, a to jasno kažu i skoro sve stranke osim onih okupljenih oko LDP-a, a to je oko 6 % izašlih birača na prošlim izborima ili oko 3% stanovnika Srbije sa pravom glasa.
ja sam bio ubedjen da je izlaznost bila veca od 50% :roll: ili tebi matematika ne ide bas najbolje... I kako znas da oni koji nisu glasali svi zdusno misle kao ti? :roll:
2. SSP ovakav kakav je sada, ponuđen je Srbiji kao podrška proevropskim snagama u Srbiji tj. koaliciji okupljenoj oko DS-a i LDP-a. U njemu se Kosovo ne spominje eksplicitno tj. sporazum je tako napisan da se (kao i većina stvari u vezi sa pravom) može tumačiti dvojako (ili kako kome odgovara)...
Jel i Lavrov takodje podrzava DS i LDP? Pa onda nema dileme za koga cemo glasati ;);)

3. Pitanje koje se nameće je sledeće... Zašto je Evropa upravo sada ponudila Srbiji taj sporazum ako joj i nije nešto naročito stalo do Srbije u EU? Verovatno je odgovor taj da joj i nije nešto naročito stalo do problematične Srbije, ali joj je još manje u interesu zbližavanje Srbije i Rusije...
Mora da su se uplasili Srbije na strani Rusije pa zato...drugog logicnog odgovora nema :lol::lol::lol:... Ja sam opet, bio ubedjen da je taj sporazum malo ranije planiran da se potpise i da je odlagan, a ako cemo logikom sto danas kad nije juce, a moze sutra onda je jasno kakvi su stavovi...
4. Što se Kosova tiče, verovatno je već celom svetu jasno da država koja je priznata od samo 40-ak država sveta (oko 20%) uprkos silnim pritiscima SAD na mnoge države sveta da to učine - očigledno nije perspektivna država već još jedan problem u srcu Evrope.
I to 40tak jadnih i slabih drzava :lol:... Podseti me samo kada smo mi priznali Kipar, mislim posle koliko godina nakon prvih zemalja? A sad ga toliko volimo :roll:

5. EU gledano sa te strane nastoji da pronađe neko rešenje koje bi takav status Kosova popravilo jer sledi donatorska konferencija za Kosovo, a pitanje je ko će i kako (i zašto) dati još para za tu rupu bez dna...
Meni je u interesu da Srbija ne da vise ni dinara za tu rupu bez dna, vec da se pobrine za gradjane na kosovu srpske nacionalnosti...

6. Zaključak... ukoliko Srbija bude bliže EU, moći će još efikasnije da utiče na ostale države da ne priznaju nezavisno Kosovo, a pogotovo ako uđe u EU pre samog Kosova što je najlogičniji put i zaključak...
Aha, sad je to na pameti... Pa sto se toga niko nije setio malo ranije? Recimo kada je Djindjic hteo da se bavi pitanjem kosova a Kostunica mu nije dao :roll:

7. E, onda Kosovu ostaje samo jedna stvar, a to je da moli Srbiju da sednu za pregovarački sto i da se dogovore oko pravdene podele Kosmeta na srpski i albanski deo...
Inace sta ce biti? :mrgreen:
 
Zasto smatras da su oni neprijatelji Srba i da je Srbija neprijatelj evropi? :roll:
zasto je solana neprijatelj srba??????
covek je naredio da se bombarduje srbija. mnogo je mojih sunarodnika zato poginulo. a to su uradili da bi oteli kosovo srbiji, kao sto se vidi. svi podrzavaju nezavisno kosovo. i svi traze da srbija prizna nezavisno kosovo.

i ko kaze da je srbija neprijatelj evropi??? ti si se to nesto zbunio.
 
zasto je solana neprijatelj srba??????
covek je naredio da se bombarduje srbija. mnogo je mojih sunarodnika zato poginulo. a to su uradili da bi oteli kosovo srbiji, kao sto se vidi. svi podrzavaju nezavisno kosovo. i svi traze da srbija prizna nezavisno kosovo.

i ko kaze da je srbija neprijatelj evropi??? ti si se to nesto zbunio.

Covek nije naredio da se bombarduje srbija nego vojni i strateski ciljevi u Srbiji, to nije bio rat izmedju civila i civila nego rat koji je izazvan od strane Slobodana Milosevica, Vojislava Seselja i to su manje vise jedini krivci za to bombardovanje... A za to sto su poginuli ljudi u rts-u direktno ti je kriv Vucic koji je imao dojavu ali ljude nije evakuisao :roll:

Na kosovu zivi samo 5% Srba, a oko 90% Albanaca, ako ti mislis da mi zasluzujemo da nam prva stranka po velicini u Srbiji bude Albanska Partija, da nam Albanci rade na mestima za nase ljude, da EU primi 2.000.000 albanaca i da im sengensku vizu onda imas ozbiljan problem u glavi...

Pa ako je nama evropa neprijatelj logicno je da i mi njima budemo neprijatelji? :shock:
 
I to 40tak jadnih i slabih drzava :lol:... Podseti me samo kada smo mi priznali Kipar, mislim posle koliko godina nakon prvih zemalja? A sad ga toliko volimo :roll:
priznali kipar???? sta ima da se priznaje kipar?
mozda mislis na okupirani deo kipra kojeg priznaje SAMO turska?
ko ce tebe razumeti. pojasni.


kazes od tih 40 sve su jake drzave?
afganistan?
burkina faso?
kostarika?
marsalska ostrva?
nauru?
peru?
senegal?
 
zasto je solana neprijatelj srba??????
covek je naredio da se bombarduje srbija. mnogo je mojih sunarodnika zato poginulo. a to su uradili da bi oteli kosovo srbiji, kao sto se vidi. svi podrzavaju nezavisno kosovo. i svi traze da srbija prizna nezavisno kosovo.

i ko kaze da je srbija neprijatelj evropi??? ti si se to nesto zbunio.

A gde si to procitao da neko trazi od Srbije da prizna Kosovo, rekao ti Mlohavi, Selja ili Toma? Procitaj sta kazu npr. Ameri ili Nemci na "izdajnickom'' Glasu Amerike, na direktno pitanje, dali se zahteva od Srbije priznanje Kosova.

Lazu te bratac, mnooogo te lazu!
 
priznali kipar???? sta ima da se priznaje kipar?
mozda mislis na okupirani deo kipra kojeg priznaje SAMO turska?
ko ce tebe razumeti. pojasni.


kazes od tih 40 sve su jake drzave?
afganistan?
burkina faso?
kostarika?
marsalska ostrva?
nauru?
peru?
senegal?
Kipar nije oduvek bio slobodan [ako ga tako i danas mozemo nazvati]. Kada se odvojio i postigao nezavisnost Srbija ga nije priznala jos mnogo godina posle toga, mnooogo godina posle toga... A sada su nam "braca" i vole nas...;);)

Nazalost sve drzave koje si naborjao su mnogo jace od Srbije, a bogami i od vecine koja nije priznala Kosovo... Uostalom videces i sam sta se postiglo time sto ih je priznalo samo 40 zemalja, kao SAD, Nemacka, V.Britanija, ali i mnoge druge koje su ekonomski u samom vrhu sveta ;)
 
Covek nije naredio da se bombarduje srbija nego vojni i strateski ciljevi u Srbiji,...

:shock:

Zgrada RTS
Varvarinski most
Novosadski most
Ostružnički most
Voz u grdeličkoj klisuri
Pijaca u Nišu
Bolnica na Dedinju
Privatne kuće na Zvezdari i u Batajnici
Aleksinac (najbliži vojni objekat ili vojna jedinica u trenutku bombardovanja bila udaljena 70 km)...

Čoveče sa tobom zaista ne vredi razgovarati...
 
Kipar nije oduvek bio slobodan [ako ga tako i danas mozemo nazvati]. Kada se odvojio i postigao nezavisnost Srbija ga nije priznala jos mnogo godina posle toga, mnooogo godina posle toga... A sada su nam "braca" i vole nas...;);)

Nazalost sve drzave koje si naborjao su mnogo jace od Srbije, a bogami i od vecine koja nije priznala Kosovo... Uostalom videces i sam sta se postiglo time sto ih je priznalo samo 40 zemalja, kao SAD, Nemacka, V.Britanija, ali i mnoge druge koje su ekonomski u samom vrhu sveta ;)

A nisu priznale KiM sve neke mizerne i bedne države:
Kina
Rusija
Indija
Brazil
Argentina
Španija
.
.
.
.
 
Hteo sam da ti odgovaram redom, ali sam zastao već kod prvog tvog "pitanja" ili "odgovora" i shvatio da si ti nešto gadno pobrkao i još mene prozivaš... tako da sam odustao od daljeg truda...

cekaj, ti ne glasas za ldp. A pritom mislis da ostatak ovih koji nisu izasli ne bi glasali za ldp... sta tu nije jasno?

Ja znam da ti verovatno imas problema da shvatis sta ja pisem, ali trudicu se da uprostim recenice ;);)
 
:shock:

Zgrada RTS
Varvarinski most
Novosadski most
Ostružnički most
Voz u grdeličkoj klisuri
Pijaca u Nišu
Bolnica na Dedinju
Privatne kuće na Zvezdari i u Batajnici
Aleksinac (najbliži vojni objekat ili vojna jedinica u trenutku bombardovanja bila udaljena 70 km)...

Čoveče sa tobom zaista ne vredi razgovarati...

ja ti kazem sta je bilo naredjeno, ti to shvati ili nemoj... :roll:
 

Back
Top