"Изолација од света зарад ЕУ"

Poruka
19.903
То сад чујем од Томе на митингу као критику према ДС-овој евроатлантској антинационалној политици.И мислим да је погодио у мету.Заиста смо одсечени и изоловани од Русије,Кине,Индије,Јужне Америке и свих оних делова који нама могу донети економски интерес зарад срамног,личног ДС-овог потписа који за Србију не значи ништа(јер нема никакво правно дејство нити ће икада имати),али значи за политику ДС-а која тиме означава прихватање окупације и сецесије наше покрајине.

Прекинимо изолацију од остатка света и прекинимо окупацију свих пора нашег друштва на изборима 11-ог маја.
 
Jao, ovo je kao mešanje YU u sukob Alžira i Francuske, na strani Alžira :lol:. Kakav potez!
Koga vi još farbate da je Kini, Rusiji, Južnoj Americi i Indiji stalo do naših proizvoda. I gde su te teritoije, a gde smo mi? Ko nas okružuje? Kom kontinentu pripadamo? Šta vama nije jasno?
ljudi nisu svesni koliko je srbija mala i beznacajna zemlja u svetskim razmerama.
sta jednoj kini treba a sto oni vec nemaju onoliki koliki su?a juznoj americi?sta mi njima imamo da ponudimo?
mi smo malo trziste i treba da se usmerimo sto vise na lokalno i evropsko trziste jer nam je tu domen i jer tu mozemo najvise da uradimo...
 
a kako smo to tacno izolovani od ostatka sveta?
С ким имамо економску сарадњу која нам доноси добробит,а да то није "инвестиција" у оквиру пљачкашке приватизације из ЕУ или САД?
Какав нам је стандард живота после завођења евроатлантског система?Јел ми то напредујемо?Да ли смањује незапосленост?Да ли су права људи(и људи као радне снаге) побољшана или погоршана(зашто су сад пред изборе као потписали колективни уговор са синдикатима-после 8 година мучења са тајкунима)?
Дакле,које су о инвестиције,која је то сарадња са ЕУ која нам доноси више користи од штете у коначној резултанти?

А,са друге стране,које су то инвестиције руске привреде у Србији,или индијске,кинеске(која је у револуционарном буму)?Колико ми губимо одсутношћу сарадње са другим деловима света,чак ни не знамо,јер немамо ни шансу да сазнамо због ДС-ове поданичке политике.
Али,томе се ближи крај.Време ради за нас.
 
С ким имамо економску сарадњу која нам доноси добробит,а да то није "инвестиција" у оквиру пљачкашке приватизације из ЕУ или САД?
Какав нам је стандард живота после завођења евроатлантског система?Јел ми то напредујемо?Да ли смањује незапосленост?Да ли су права људи(и људи као радне снаге) побољшана или погоршана(зашто су сад пред изборе као потписали колективни уговор са синдикатима-после 8 година мучења са тајкунима)?
Дакле,које су о инвестиције,која је то сарадња са ЕУ која нам доноси више користи од штете у коначној резултанти?

А,са друге стране,које су то инвестиције руске привреде у Србији,или индијске,кинеске(која је у револуционарном буму)?Колико ми губимо одсутношћу сарадње са другим деловима света,чак ни не знамо,јер немамо ни шансу да сазнамо због ДС-ове поданичке политике.
Али,томе се ближи крај.Време ради за нас.

Znaš, ne moraš sve na koži da osetiš da bi znao da je potrebno ili nepotrebno, dobro ili loše. Možeš i da razmisliš, staviš "na papir" i sagledaš. Stvarno ne znam šta bi nam bliska saradnja sa ostatkom sveta donela, što bi nam nadomestilo ono što možemo dobiti od kontinenta kome pripadamo. Možda da podignemo celu našu teritoriju, pa preselimo u Kinu. Čujem da imaju puno prostora i to nenaseljenog, netaknutog.
 
Jao, ovo je kao mešanje YU u sukob Alžira i Francuske, na strani Alžira :lol:. Kakav potez!
Koga vi još farbate da je Kini, Rusiji, Južnoj Americi i Indiji stalo do naših proizvoda. I gde su te teritoije, a gde smo mi? Ko nas okružuje? Kom kontinentu pripadamo? Šta vama nije jasno?

Ми припадамо Евроазијском континенту и у географском,али још више у политичком смислу.То је наше природно место,а не евроатлантском.
Да те подсетим још нешто,није извоз производа једина могућа привредна сарадња.Али кад си то већ поменула,нашла си се као риба на сувом.:D Који су то наши производи до којих је стало некоме из ЕУ???

Па,шта ти мислиш,овако кад мућнеш мало својом главицом,да ли је лакше извести производ у земље ЕУ или поменуте делове света укључујући и земље тзв. "трећег света"?А?
 
joj... izolovani od nedemokratskih drzava. Da je tacno bilo bi to dobro. Na zalost nismo izolovani ;)

Хахаха...Значи све земље које нису у ЕУ или ако то није САД су аутоматски недемократске?:lol::lol::lol:

Па,чак и да је тако,какве то везе има са економском сарадњом???:confused:
Јел` Америка и западна Европа брину о томе што Кина има другачије политичко уређење од њих кад њихове компаније желе да уђу на енормно велико кинеско тржиште?:D
 
Samo jedna mala ispravka, u tom sukobu pobedio je Alžir, nije sad ni bitno, ali čisto da se zna...;)

Kakve veze ima što je Alžir pobedio? Nisam govorila o sukobu Francuske i Alžira, već našem mešanju u pitanja koja nas se ne tiču, a pritom nismo sila koja može da učestvuje u odlučivanju. I stali smo na stranu, u sukobu koji nas se ne tiče, zemlje od koje nemamo ništa, a protiv zemlje koja može da nam bude od pomoći. Na to sam mislila. :roll:
 
Kakve veze ima što je Alžir pobedio? Nisam govorila o sukobu Francuske i Alžira, već našem mešanju u pitanja koja nas se ne tiču, a pritom nismo sila koja može da učestvuje u odlučivanju. I stali smo na stranu, u sukobu koji nas se ne tiče, zemlje od koje nemamo ništa, a protiv zemlje koja može da nam bude od pomoći. Na to sam mislila. :roll:

Da znaš pozadinu svega, znala bi i zašto je YU stala na stranu Alžira.
Tito i De Gol su bili u velikoj zavadi zbog likvidacije Draže Mihajlovića, a Tito je bio u poziciji da tera uz nos kome hoće, pa je tu poziciju i iskoristio da najedi De Gola.
 
Kakve veze ima što je Alžir pobedio? Nisam govorila o sukobu Francuske i Alžira, već našem mešanju u pitanja koja nas se ne tiču, a pritom nismo sila koja može da učestvuje u odlučivanju. I stali smo na stranu, u sukobu koji nas se ne tiče, zemlje od koje nemamo ništa, a protiv zemlje koja može da nam bude od pomoći. Na to sam mislila. :roll:

A sad procitah da je to bilo pre 100 godina. Pa SFRJ je bila sila.
 
То сад чујем од Томе на митингу као критику према ДС-овој евроатлантској антинационалној политици.И мислим да је погодио у мету.Заиста смо одсечени и изоловани од Русије,Кине,Индије,Јужне Америке и свих оних делова који нама могу донети економски интерес зарад срамног,личног ДС-овог потписа који за Србију не значи ништа(јер нема никакво правно дејство нити ће икада имати),али значи за политику ДС-а која тиме означава прихватање окупације и сецесије наше покрајине.

Прекинимо изолацију од остатка света и прекинимо окупацију свих пора нашег друштва на изборима 11-ог маја.

prosetaj do psihijatra...
 

Back
Top