Ukloniti vojne objekte iz centra grada

karpos

Elita
Banovan
Poruka
24.669
Biljana Srbljanović
Ukloniti vojne objekte iz centra grada

“Skandalozno je da devet godina nakon bombardovanja Beograda vojne ruševine na uglu ulica Kneza Miloša i Nemanjine stoje netaknute. Ovi objekti su ruglo za prestonicu ali su ujedno i opasni, jer ugrožavaju sigurnost i bezbednost građana i za sve ove godine niko nije pronašao rešenje za ovaj problem”, rekla je danas Biljana Srbljanović, kandidatkinja LDP-a za gradonačelnicu Beograda ispred zgrade Generalštaba u centru Beograda.

Kandidatkinja LDP-a za gradonačelnicu Beograda je naglasila da vojni objekti u uskom gradskom jezgru ne postoje više nigde, čak ni u bivšim komunističkim zemljama.

"Ovakvo stanje je rezultat velikog uticaja koju nereformisana Vojska ima u našoj zemlji i koja predstavlja državu u državi. Ne pristaju da se za ovu lokaciju raspiše tender i da se od novca dobijenog od prodaje nekih od najekskluzivnijih lokacija u samom centru grada pokriju troškovi izgradnje hiljade stanova za vojna lica, koji inače žive u teškoj materijalnoj situaciji".

Biljana Srbljanović je istakla da je Beogradu Milošević oduzeo pravo da poseduje gradsko zemljište i da grad nije u mogućnosti da Vojsci ponudi neku drugu lokaciju za izmeštanje vojnih objekata.

"Mi se zalažemo za vraćanje gradu vlasništva nad gradskim zemljištem, a na širem planu i totalnu reformu Vojske, apsolutnu civilnu kontrolu, izmeštanje vojnih objekata iz gradskog jezgra i uklanjanje poslednjih tragova jednog tragičnog vremena za prestonicu i za čitavu zemlju", zaključila je Srbljanović.
 
Manje kenj*jte, vise koristite vugla. Nije tu samo za cesljanje, valjda nije

Sve je na mestu sto je rekla i treba o svemu da se prica. Ne treba da zivot stane zbog "velikih" tema kao sto je Kosov koje uopste i nije velika tema. Ti koji propovedaju te"velike teme - svet da stane" pojmanemaju. Stavljanje vojske pod civilnu kontrolu je jedan od vecih izazova demoratske vlasti kada ona bude formirana. Bez RadmilinogKostunice koga toliko voli. Cak bi glasala i za njegovog gradonacelnika :lol:
 
U nedostatku tema ,politicari se bave svacim, BS se prva setila i to je ok, najgore je sto se oni uvek sete vojske pred izbore, kad progu izbori ko sisa vojsku bitno da oni prodaju vojnu imovinu i da podele pare .
Dosmanlije su govorile kako sudije nemogu da sude za 200 evra treba im 1500 evra plata, sta oni misle da ce neko za 300 evra da se bori i da gine, da ostavi porodicu bez icega.
I sta su cekali 8 godina?:dontunderstand:
 
Meni se bas svidja porusen MUP jer podseca na zverstva nasih "budcih prijatelja" u liku EU!

i meni se svideo porushen MUP jer je bio desna ruka rezima i sluzio je za zastrashivanja i hapshenja nevinih ljudi,dok je kriminal procvvetao i pustio korenje..i u politici i odnosima izmedju drzava ne postoje emocije vec interesi..lepo je to shto si emotivna,samo shto svoje emocije troshish na pogreshnom mestu i na poreshan nachin..
 
pa kao sto je bila reklama od coca-cole tako je mislim do sada ceo prekriven sa "podrzi srbiju":mrgreen:

Aaaaaaaa to! Moze. (ko sto rece Ruzica Sokic!):-P

i meni se svideo porushen MUP jer je bio desna ruka rezima i sluzio je za zastrashivanja i hapshenja nevinih ljudi,dok je kriminal procvvetao i pustio korenje..i u politici i odnosima izmedju drzava ne postoje emocije vec interesi..lepo je to shto si emotivna,samo shto svoje emocije troshish na pogreshnom mestu i na poreshan nachin..

Ma ne pricaj bezveze, uopste mi se zato ne svidja MUP, nego rekla sam...!
 
U vojnim neiskoriscenim objektima da se otvore , da izvinete, `javnjaci`. Samo da rade nocu, ima puno prostora za parkiranje, security je 0-24h, al da ne ucestvuju oni na civilnom odsluzenju, diskrecija, inace, zagarantovana.
Za slucaj da se pristupi realizaciji zadrzavam autorska parava.
 

Back
Top