jako jako...mi je potrebna pomoc!

Q

qwertyu

Gost
Moze li mi molim vas neko pomoci imam cudan problem. Naime, nijednu internet stranicu ne mogu da zatvorim. Mislim evo na prmjer...udjem u INETRNET EXPOLORER, udjem na SEBIANCAFFE stranicu i kad hocu da je zatvorim ne mogu. Kliknem misom na X nece (a na minimize i da smanjim prozor hoce) pokusam sa ALT+F4 da zatvorim nece ni to, STA DA RADIM? U cemu je problem zna li neko i kako da otklonem ovo?? Precesljala sam cijeli sistem sa NORTON ANTIVIRUSOM i sve je ok, nema virusa nikakvog. Komp (lap top) mi se cudno ponasa u poslednje vrijeme, i sporo radi. U INTERNET EXPLORERU nece da mi se pamte one adrese i to me zajebava. Pokusala bih da reebotujem cijeli sistem ali ni to ne znam, jer kad ubazim CD za reboot on nista ne reaguje.
POMOZITE MI MOLIM VAS IZLUDI ME OVO!
poz i hvala unapred!
 
StORM48:
Formatiraj disk, reistaliraj XP i promeni browser. Instaliraj Operu. Ako ne znaš kako to da uradiš i ne pokušavaj sama. Nađi nekog ko zna.
A pre nego sto formatiras svoj HDD prvo napravi backup svojih licnih datoteka(muzika, slike, tekst, filmovi, crtezi i td.).
Mislim da imas neki virus, a nimalo nije cudno sto ga tvoj AVP ne pronalazi.
Sto se tice OPERE mislim da je to super resenje, mozes je skinuti sa mreze.
U svakom slucaju mozes da iskljucis prozor nekog IE-a
tako sto ces samo jednom da pritisnes: ctrl+alt+del.
Kada ti se pojavi prozor u njemu obelezi dati IE sa sadrzajem koji hoces da zatvoris i ides na EndTask.
Zatim to i potvrdis u sledecem prozoru i gotovo :-)
 
Jedno od resenja je da batalis IE i da koristis neki drugo browser....nisam odavno bio na serbiancaffe-u ali postoji skripta koja kad hoces da izadjes sa nekog sajta ponovo otvara taj sajt tzv. pop-up on exit....da li se to desavalo i na drugim sajtovima....ako jeste probaj neki drugi browser pa ako ne upali ni jedno ni drugo...onda uradi ovo sto su ti rekli format...
 
Formatirati disk ne znam a ako budem zvala nekoga d ami to uradi ima iz dzepa da mi izvuce sve pare koje sam ovamo skupila. Nemam CD sa XP pa ne mogu ni da reinstaliram ga, a moze li mi neko objasniti kako da formatiram disk vrijeme je da se naucim pa makar cijeli lap top sjebala!
 
qwertyu:
Formatirati disk ne znam a ako budem zvala nekoga d ami to uradi ima iz dzepa da mi izvuce sve pare koje sam ovamo skupila. Nemam CD sa XP pa ne mogu ni da reinstaliram ga, a moze li mi neko objasniti kako da formatiram disk vrijeme je da se naucim pa makar cijeli lap top *!
Imas li neku sistemsku diketu....ubacis je ako nije podeseno u BIOS-u podesis da se dize sa diskete i onda udaris forma c: ili kako ti se vec zove particija ili particije....onda sednes uzivas i gledas kako se formatira....a iskreno bez ljutnje treba da ti uzmu pare za to a to se radi veoma brzo....
 
Da zaboravi da kazem....xp-u fali jedna lepa opcija koju ima 98-ica restart in ms-dos....to bi resilo sve probleme formatiranja....a prestpostavljam da ti je disk u NTFS formatu tako da ce ti trebati NTSF za dos imas ga na netu skini snimi na disketu i uradi ovo sto sam iznad napisao....Poz...
 
qwertyu:
Zaboravih reci da sistemsku disketu nikakvu nemam a ja bih reisnatlirala cijeli windows da imam CD za XP ali posto nisam dobila taj CD i nemam ga nista od toga! A posto je za mene to sve spansko selo.... :( :(
Slazem se sa Red(om)_Zmaja po pitanju novog browser-a.
Nemoj da zoves nikoga. Prvo pokusaj sa Operom, Mozillom, Netscape-om. Njih mozes preuzeti sa mreze. potrajace malo duze ako koristis dial-up vezu, ali bolje utrosi malo vremena nego novaca za formatiranje, ako ce ti novi pretrazivac(browser) pomoci. NPR: Mozilla nedozvoljava nikakve upade sa strane tipa POP-UP, onda coocys-a i sl.
Sa srecom i pisi kako si prosla.
 
Red_Zmaja:
qwertyu:
Formatirati disk ne znam a ako budem zvala nekoga d ami to uradi ima iz dzepa da mi izvuce sve pare koje sam ovamo skupila. Nemam CD sa XP pa ne mogu ni da reinstaliram ga, a moze li mi neko objasniti kako da formatiram disk vrijeme je da se naucim pa makar cijeli lap top *!
Imas li neku sistemsku diketu....ubacis je ako nije podeseno u BIOS-u podesis da se dize sa diskete i onda udaris forma c: ili kako ti se vec zove particija ili particije....onda sednes uzivas i gledas kako se formatira....a iskreno bez ljutnje treba da ti uzmu pare za to a to se radi veoma brzo....

Veoma brzo :shock: :shock: :shock: Sa tim DOS readerom sam proveo 5 dana dok nisam bekapovo 30GB, bukvalno svaki fajl testira 3 sata.
Nije mi jasno sta radi fajlovima od 10-20KB.

P.S.Nemoj jos zvati servisere ako hoces da ucis. Tek kad ne budes znala sta da radis, tj. kad napravis malo zesce sr*nje onda ih zovi pa ce da ti naplate vise :wink:
 
Кулиража:
Red_Zmaja:
qwertyu:
Formatirati disk ne znam a ako budem zvala nekoga d ami to uradi ima iz dzepa da mi izvuce sve pare koje sam ovamo skupila. Nemam CD sa XP pa ne mogu ni da reinstaliram ga, a moze li mi neko objasniti kako da formatiram disk vrijeme je da se naucim pa makar cijeli lap top *!
Imas li neku sistemsku diketu....ubacis je ako nije podeseno u BIOS-u podesis da se dize sa diskete i onda udaris forma c: ili kako ti se vec zove particija ili particije....onda sednes uzivas i gledas kako se formatira....a iskreno bez ljutnje treba da ti uzmu pare za to a to se radi veoma brzo....

Veoma brzo :shock: :shock: :shock: Sa tim DOS readerom sam proveo 5 dana dok nisam bekapovo 30GB, bukvalno svaki fajl testira 3 sata.
Nije mi jasno sta radi fajlovima od 10-20KB.

P.S.Nemoj jos zvati servisere ako hoces da ucis. Tek kad ne budes znala sta da radis, tj. kad napravis malo zesce sr*nje onda ih zovi pa ce da ti naplate vise :wink:
Nisam govorio o bekapovanju...vec o formatiranju....valjda postoji razlika.... :?
 
E PA JA NE ZNAM STA BIH BEZ VAS :D
Nego da vam kazem. Instalirala sam s mreze Mozilu i Operu. Mozila mi se ne svidja jer nije mogla da otvori mi neke sajtove, dok je Opera vec dosta bolja i brza je.
U ponedeljak trebam da dobijem CD sa XP-em. Ova jedna drugarica mi kaze da mogu samo da ubacim CD i da reinstaliram XP. Ne znam koliko je to sigurno tako, nekako mi previse jednostavno zvuci. Onda me strah da ne zajebem nesto jer ovaj moj XP je na svedskom a taj njen s CD-a je na engleskom sto bi meni bolje odgovaralo. Pa sad htjedoh pitati vas sta mislite o ovome??
Pokusala sam opet sa IE da radim na netu ali nista, te je spor, te se prozori ne mogu zatvoriti, te ne pamti adrese....ma poludio totalno!
Zelim ja sama ovo da sredim i zelim da naucim normalno.
E idem sad da se javim onom zmaju, a vi nastavite da mi pisete sta mislite o ovome gore jel valja tako ili ne!
Jos da kazem da imam neki RECOVERY CD-ROM ali ne znam zasta sluzi pa moze li neko da mi kaze. Jel to za reboot-iranje sistema ili sta....?

pozdrav svima!
 
qwertyu:
E PA JA NE ZNAM STA BIH BEZ VAS :D
Nego da vam kazem. Instalirala sam s mreze Mozilu i Operu. Mozila mi se ne svidja jer nije mogla da otvori mi neke sajtove, dok je Opera vec dosta bolja i brza je.
U ponedeljak trebam da dobijem CD sa XP-em. Ova jedna drugarica mi kaze da mogu samo da ubacim CD i da reinstaliram XP. Ne znam koliko je to sigurno tako, nekako mi previse jednostavno zvuci. Onda me strah da ne * nesto jer ovaj moj XP je na svedskom a taj njen s CD-a je na engleskom sto bi meni bolje odgovaralo. Pa sad htjedoh pitati vas sta mislite o ovome??
Pokusala sam opet sa IE da radim na netu ali nista, te je spor, te se prozori ne mogu zatvoriti, te ne pamti adrese....ma poludio totalno!
Zelim ja sama ovo da sredim i zelim da naucim normalno.
E idem sad da se javim onom zmaju, a vi nastavite da mi pisete sta mislite o ovome gore jel valja tako ili ne!
Jos da kazem da imam neki RECOVERY CD-ROM ali ne znam zasta sluzi pa moze li neko da mi kaze. Jel to za reboot-iranje sistema ili sta....?

pozdrav svima!
MozillaFirefox je zmaj....brz je...i pouzdan....a to sto ja odem na sajt i on mi izbaci da ne podrzava moj browser je njihov propust....
 
Red_Zmaja:
Кулиража:
Red_Zmaja:
Nisam govorio o bekapovanju...vec o formatiranju....valjda postoji razlika.... :?
OK formatiranje ode relativno brzo, opet u zavisnosti od masine....gadni su dani bili kad si morao 95 reinstalirati na 486, sa 25 disketa :P :P .
Saznacu sutra.... :wink: ...pije kaficu instaliras 98-icu uzmes parice i boli te q.... :wink:

He, zivot je takav moraju se novci mlatiti na nekome.
Ako ti treba moralna podrska za sutra (ili u krajnjem slucaju tehnicka) javi mi pa da zajedno pijemo kaficu i radimo "poso"
 

Back
Top