Letnji kamp/Obrazovni turizam......?

:)...Iksy...(:

Obećava
Poruka
60
Znate ono:
putujes u neku zemlju i mesec dana letujes i ucis jezik.:)

Mene to zanima za Spaniju,konkretno.Grad nije bitan,ako je razlika u ceni znacajna.;)

Naravno,znam i ja da Google-ujem i nasla sam nekoliko ponuda.Uglavnom se sastoje iz Intenzivnih kurseva(20 casova nedeljno).Placa se samo nastava(300-500E) a za ostalo se sam snalazis.

Kada tu uracunas:

-150E nedeljno za nesto kao hotel ili porodicu ili,ne daj Boze,iznajmljivanje stana(sto je skuplje);:evil:
-karte do tamo i nazad(nisam sigurna,ali ne moze biti manje od 300E-u jednom pravcu:confused:)
-barem 500E za troskove(skolski marerijal(koji ne ulazi u cenu),karte od-do aerodroma,ŽIVOT(tj.hrana,izlasci,prevoz ili povremen shopping) itd.)*
-o VIZI da ne govorim(uvek nadju izgovore da te opeljese + vreme i zivci);:mad:
-i jos nekih 50-70E za prijavu za kurs(?!):!:

...to izadje nekih 2000E.:x:cry::x

Ja sam se šlogirala kad sam sracunala.:shock:
A moja drugarica i ja bi stvarno volele da odemo na tako neki put ovog leta.:mrgreen:

*E,da i za sve ovo moras da imas min.17 godina.Koje cu ja imati za 2 godine.


Dakle,ako neko(IKO) zna neku agenciu ili slicno preko koje mozemo da odemo tamo za max.1000E,
pišite ovde....:heart:
 
Moja sestra se sad prijavljuje za neke letnje kampove preko Mladih istrazivaca Srbije. Izadje dosta manje para od ovog sto si navela, ali zavisi dosta i od toga u koju zemlju ides. Znam neke ljude koji su isli i oni su zadovoljni. Obicno ti daju neki glupi posao koji radis (sama biras sta) ali veci deo dana si slobodna.
Pronadji njihov sajt na guglu, pa procitaj konkretno ako te zanima. :)
 
Moja sestra se sad prijavljuje za neke letnje kampove preko Mladih istrazivaca Srbije. Izadje dosta manje para od ovog sto si navela, ali zavisi dosta i od toga u koju zemlju ides. Znam neke ljude koji su isli i oni su zadovoljni. Obicno ti daju neki glupi posao koji radis (sama biras sta) ali veci deo dana si slobodna.
Pronadji njihov sajt na guglu, pa procitaj konkretno ako te zanima. :)

A kakvi sve kampovi postoje, jel ima iz prirodnih nauka?:oops:
 
imas razne kampove ali su najatraktivniji i najzanimljiviji odavno otisli jer je prijavljivanje pocelo jos krajem marta.

sto se tice spanije i kurseva neuporedivo ti je jeftinije da ides u sopstvenom aranzmanu nego preko agencije jer te agencija za svoje usluge odere dodatno jos par stotina eura...za tako nesto moras da odovjis pare,ali nikako nemoj da ides preko agencije,ucini sebi uslugu i ustedi to sto bi njima dala.jeste da sam moras da odvojis vise vremena,cimas se itd ali za te pare i nije greota...
 
imas razne kampove ali su najatraktivniji i najzanimljiviji odavno otisli jer je prijavljivanje pocelo jos krajem marta.

sto se tice spanije i kurseva neuporedivo ti je jeftinije da ides u sopstvenom aranzmanu nego preko agencije jer te agencija za svoje usluge odere dodatno jos par stotina eura...za tako nesto moras da odovjis pare,ali nikako nemoj da ides preko agencije,ucini sebi uslugu i ustedi to sto bi njima dala.jeste da sam moras da odvojis vise vremena,cimas se itd ali za te pare i nije greota...

Ma,ja bi se i cimala kolko god treba,navikla,samo da odem ovog leta...:heart:
Mada nisam sigurna kako da izvedem to "u svojoj režiji"....:rolleyes:
Da odem u Madrid,iznajmim stan/sobu u hotelu na 3 nedelje i idem u školu španskog koju bi već tamo negde iskopala.:?:
 
ti imas 15 godina ako ja dobro razumem.
za pocetak vidi sa svojim roditeljima da li oni to tebi u opste dopustaju.
madrid je jako velik grad i za nekoga ko nema iskustva u putovanju i snalazenju po nepoznatim gradovima,mozda je bolje da izaberes neki manji grad.a spanija je stvarno prelepa zemlja i ima svasta da se vidi...ali tih 15 godinica...iskreno mislim da je bolje da sacekas jos neke dve godine.
drugo moras da vidis koja je minimalna donja granica za godine - mozda si premlada.
trece ne znam koje ti je dosadasnje poznavanje jezika - ako ga znas slabo ili vrlo malo,opet bolje sacekaj i usavrsi ga koliko mozes ovde,a onda idi u spaniju,jer ce tek sa nekim visim nivoom znanja jezika to imati potpuni efekat.

obzirom da dolazis iz zemlje za koju jos uvek treba viza za ulazak u spaniju - postupak je obrnut,prvo kontaktiras skolu,a oni ti obezbede smestaj.spisak priznatih skola uvek mozes naci na cervatesovom sajtu ( http://cervantes.es/ ).

dalje za spansku vizu ti treba malih milion dokumenata - od tvojih licnih,posto si maloletna saglasnost roditelja da te pustaju da ides,preko gomile dokumenata o zaposljenju tvojih roditelja,osiguranje za put,povratna karta ili rezervacija,izvodi iz banke o tome koliko ces imati novca na putu i jos mnogo toga,sto mozes naci na sajtu spanske ambasade. http://www.maec.es/subwebs/embajadas/belgrado/se/home/Paginas/Home.aspx
to je puno ulozenog vremena,truda ali i novca.
zato ti kazem da dobro razmislis o tome,a da kao kriterijum uzmes svoje godine ( ja bih ipak sacekala jos malo jer te to sto si maloletna sputava i tamo da se kreces slobodno - na gomilu mesta ce ti biti zabranjen ulazak a i bices kao stranac pogodna zrtva da te neko opeljesi) i poznavanje jezika ( sto ga vise znas mnogostruko ce ti biti korisnije)....
ako te bude nesto jos zanimalo slobodno pitaj ovde ili na pp...
 
Imaš pravo Banshee,15godina jeste malo za tako veliki put i plan.
Roditelji su se odmah složili,čak i za onaj deo sa novcem...Ja sam se stvarno bila rešila da ove godine idem na taj način u Španiju,jer sam oduvek sanjala tamo odem.Moja drugarica je isto htela da krene.
Jezikom se pristojno sluzim i podosta razumem,iako do sada nisam išla na časove.

Ali,kao i obično,zagrizem više nego sto mogu da progutam.
Danas sam uplatila letovanje u Grčkoj,na Krfu(Kassiopi,mislim da se mesto zove) sa kevom,tetkom i sestrom.Nije nešto posebno,ali...to mi je.
Preko leta ću upisati Servantesov neki intenzivni kurs.To sam odavno mislila da uradim.
A,sledećeg leta,kada se dobro raspitam,pripremim i saznam više stvari o takvom putovanju,(I napunim 16 godina,naravno) otići ću,sigurno.Do tada će mi stići i bugarski pasoš,pa će sa njime lakše biti sve to oko vize,nadam se.

Tako da,vidiš,razdvojiću letovanje i učenje španskog.A Špnija može još malo da pričeka....
 
sa bugarskim pasosem ti nece trebati viza i sve to ce biti mnogo jednostavnije :)

mislim da si napravila pravu odluku,uzmi uci spanski i taj put ce onda u svakom smislu mnogo kvalitetnije iskoristiti,i naravno ne zaboravi da sve zapocnes na vreme da bi sebi olaksala zivot :)
 
Ovde....
http://http://www.toptravel.co.yu/index-upit.cfm?sect=ino_skolovanje&subsect=esp
To je nesto malo sto sam nasla iz nase zemlje.

A,ovo je nesto malo bolje,i da,ovde jeste sve uracunato,ali kad se sabere,ne ispada nista jeftinije.Jos,u program pise da si stalno sa njima.tj,imaju isplaniran program sta ces da radis od 7-21h(kad ides da pajkis) od prvog do poslednjeg dana.
Jasno je valjda zasto ni to ne valja.Skolske ekskurzije su mi preko glave.

inace,sve je na spanskom(na sajtu)ali imas i da biras jezike...
http://http://www.zadorspain.com/Espanol/index.htm
 
pa ovo gore sto si pisala uopste nije tacno,vratio sam se nedavno iz Madrida
na spavanje se ide posle 12h
a i imas nekoliko puta slobodne dane da ides gdje oces,a sa njima imas sve organizovano sto je naravno bolje
a i valjda ti treba neki vodic,ne znam kako si mislila tek tako da odes u Madrid
 
pa pitaj sta te zanima :p
a sigurno ce ti biti super,jel ides u skolu 16+ ili ono za tinejdzere?

Pa,predpostavljam ovo za 16+...Jer uskoro punim 16.
Jel ti izaslo skupo na kraju?
Ova skola je u Salamanki,i cini mi se sasvim ok...Gde si ti bio?
Nisam se jos prijavila,racunam da ima vremena.
Cena je malo manja nego sto sam racunala,mada na kraju ipak izgleda da ce kostati ko 7dana na Kubi.
Btw.ja idem na ono sto traje 3 ili 4 nedelje,nisam jos odlucila.
 

Back
Top