EU : da ili ne ?

Pera zdera

Buduća legenda
Poruka
37.179
Prikljucivanje EU nije samo olaksavajuci vizni rezim [samo 11 % Srba poseduje pasose] vec sa sobom vuce i druge stavke koje niko NE pominje kao npr slanje nase vojske [nase dece] na krizna podrucja zemalja EU, placanje "debele" clanarine itd itd. Vidim da po statistici koju sprovode neke kuce vecina nas je ZA pristup a i nezna :confused: koje obaveze donosi to clanstvo. Nisu samo vizne olaksice.......:oops:
 
Prikljucivanje EU nije samo olaksavajuci vizni rezim [samo 11 % Srba poseduje pasose] vec sa sobom vuce i druge stavke koje niko NE pominje kao npr slanje nase vojske [nase dece] na krizna podrucja zemalja EU, placanje "debele" clanarine itd itd. Vidim da po statistici koju sprovode neke kuce vecina nas je ZA pristup a i nezna :confused: koje obaveze donosi to clanstvo. Nisu samo vizne olaksice.......:oops:

Juče razgovaram sa jednim radikalom i znate kakav je argument dao protiv ulaska u EU. Kaže, pa onda će iz Srbije otići najmanje polovina mladih ljudi. A pitam se zašto iz države želi da ode više od polovine ljudi? Dali zato što se ovde dobro živi i što stalno pobeđujemo sve redom?
 
Tacno je da pobedjujemo sve redom i to je zato sto smo od boga superinteligentan [i lep] narod. A znas li ti mozda sta nam donosi taj potpis o pridruzivanju :confused:. Verujem da neznas kao ni mnogi [kao ni ja delimicno] ?
 
U cemu je problem ako Srbija; bude i odluci:
-teritorijalna neutralnost
-liberalna ekonomija
-vojna neutralnost
-visok nivo politicke saradnje kako sa Eu tako i sa ostatkom sveta????????????
 
jeste..prime te u eu...i onda te drže u kontejneru na granici sa diskrecionim pravom da te vrate matici ........ja sam za moovanje šengenom...kao i sav pošten svet..... i dobrosoosedske odnose sa eu...bez prava maltretiranja...........srbija kao švajcarska.......
 
Prikljucivanje EU nije samo olaksavajuci vizni rezim [samo 11 % Srba poseduje pasose] vec sa sobom vuce i druge stavke koje niko NE pominje kao npr slanje nase vojske [nase dece] na krizna podrucja zemalja EU, placanje "debele" clanarine itd itd. Vidim da po statistici koju sprovode neke kuce vecina nas je ZA pristup a i nezna :confused: koje obaveze donosi to clanstvo. Nisu samo vizne olaksice.......:oops:
Sve ima svoje dobre i loše strane. Nisu samo u pitanju vizne olakšice, to je argument nas klinaca koji bi da vide nešto više od svog sela.
Približavanjem i prodruživanjem sa EU, Srbija bi privukla investicije, kako iz Evrope, tako i sveta, jer je to indikator da nam je tržište stabilno. Zakoni koje bi Srbija trebala da usvoji na putu za EU i kao članica su najbolji i najfunkcionalniji u svetu.
Pomenimo i obrazovanje. Standardi u EU su izuzetno visoki, uslovi fantastični. Srbija na putu za EU bi imala pristup fondovima i znanjem koje nudi EU da bi mogla da reformiše svoj zastareli sistem obrazovanja. Mladi ne bi imali nikakvih problema da idu na usavršavanje u ostale zemlje članice i mogli bi time da razviju tu inteligenciju o kojoj pričaš u idućem postu i da time enormno poguraju zemlju.
Evo, ovih par primera mi sad padoše na pamet. Lista i dobrih i loših strana je prilično duga, ali je duža ona sa dobrim.
Tacno je da pobedjujemo sve redom i to je zato sto smo od boga superinteligentan [i lep] narod. A znas li ti mozda sta nam donosi taj potpis o pridruzivanju :confused:. Verujem da neznas kao ni mnogi [kao ni ja delimicno] ?
Superinteligencija nije ništa ako ostane potencijal.
Ne, stvarno ljudi shta ce vam EU, pogledajte Svicu i Norveshu zemlje po bogatstvu odmah iza Amera a nisu u Eu.Mi treba da budemo svoji!
Švica ima banke, Norveška naftu. Šta ima Srbija?
 
Obaveza ima vise nego olaksica ali se to ne spominje.
Ne odgovara trenutku.;-)

Jel ti nama iz Austrije soliš pamet, misliš mi nemamo pojma? Kad si toliki patrijota, što si otišao u Austriju, što nisi ostao ovde da pobeđuješ neprijatelje, a kad ih pobediš sve, ti izmisliš nove? Možda čezneš za vremenima hiperinflacije, to bi ti najviše odgovaralo?
 
Ja ne volim taj Briselski tim EU, drazi mi je Partizan.

Ne, stvarno ljudi shta ce vam EU, pogledajte Svicu i Norveshu zemlje po bogatstvu odmah iza Amera a nisu u Eu.Mi treba da budemo svoji!

jes to sluso na radijo vranje.svica i norveska oma iza ameriku.svasta boze.ajd uporedi plate u norvesku i svici i one u ameriku.leba ti.uporedjujes zemlje koje su blizu savrsenstvo po uredjenost i standard sa jednu propalu zemlju koja broji 30 miliona gladni 50 miliona pred pragom za gladni monstruozni budzetski deficit .
oma da si se ispravio.
 
Jel ti nama iz Austrije soliš pamet, misliš mi nemamo pojma? Kad si toliki patrijota, što si otišao u Austriju, što nisi ostao ovde da pobeđuješ neprijatelje, a kad ih pobediš sve, ti izmisliš nove? Možda čezneš za vremenima hiperinflacije, to bi ti najviše odgovaralo?

Kada sam ja otisao u Austriju ti si jos pisao u pelene.
Ajde malisa setaj pamet na cist vazduh.
 
Zakoni koje bi Srbija trebala da usvoji na putu za EU i kao članica su najbolji i najfunkcionalniji u svetu
Tacno, slazem se.
Srbija na putu za EU bi imala pristup fondovima i znanjem koje nudi EU da bi mogla da reformiše svoj zastareli sistem obrazovanja. Mladi ne bi imali nikakvih problema da idu na usavršavanje u ostale zemlje članice i mogli bi time da razviju tu inteligenciju
Sistem obrazovanja nam je do sada bio dobar i zasto bi ga menjali [tim koji pobedjuje ne treba menjati]. Vec sam rekao da smo mi superinteligentan narod i to ne samo u sportu vec i ostalom...... Nekima koji su u clanstvu EU ne pomazu ni kozne gace da postignu one rezultate koje postizu Srbi tj mislim na hrishcani uopste
Lista i dobrih i loših strana je prilično duga
Duza je 100 % ona sa losim stranama
Švica ima banke, Norveška naftu. Šta ima Srbija?
Ubedjen sam da Srbija ima mozga, za razliku od Svice i Norveske. I neznam gde ti zivis kad postavljas pitanje sta ima Srbija ?
 
Sistem obrazovanja nam je do sada bio dobar i zasto bi ga menjali [tim koji pobedjuje ne treba menjati]. Vec sam rekao da smo mi superinteligentan narod i to ne samo u sportu vec i ostalom......
Sistem obrazovanja je star i nefunkcionalan. Ti imaš golfa keca, dobar je, ali svejedno ćeš kupiti peticu ako budeš imao prilike.
Nekima koji su u clanstvu EU ne pomazu ni kozne gace da postignu one rezultate koje poseduju Srbi tj mislim na hrishcani uopste
Ovo je zaista nerazumljivo.
Duza je 100 % ona sa losim stranama Ubedjen sam da Srbija ima mozga, za razliku od Svice i Norveske. I neznam gde ti zivis kad postavljas pitanje sta ima Srbija ?

Ti želiš da kažeš da zemlje koje su najrazvijenije na svetu nemaju mozga? Brate dragi, ja bih radije onda bio glup.
Od mozga se ne živi ako se od njega ne napravi nešto.
 
Švica ima banke, Norveška naftu. Šta ima Srbija?[/QUOTE]


cuj ovog.pa srbija nema samo naftu i banke al ostalo sve ima .od papriku do sljivovicu.ce dodje vreme kad ce norveska davati bure nafte za kilo kupus.kad ti ja kazem.svi se otimaju za naftu a neznaju da ce doci vreme kad ce lukac i paprika biti resurs oko koji ce se vodu ratovi.
 
Švica ima banke, Norveška naftu. Šta ima Srbija?


cuj ovog.pa srbija nema samo naftu i banke al ostalo sve ima .od papriku do sljivovicu.ce dodje vreme kad ce norveska davati bure nafte za kilo kupus.kad ti ja kazem.svi se otimaju za naftu a neznaju da ce doci vreme kad ce lukac i paprika biti resurs oko koji ce se vodu ratovi.[/QUOTE]

S obzirom da se svetska javnost posvetila problemima sa hranom i njenim cenama, shvatam tvoj argument ozbiljno. U tom slučaju, članstvo u EU bi nam bio samo plus, jer bi imali otvoren pristup na tržiste sa oko pola milijarde mušterija. Nije li tako?
 
Švica ima banke, Norveška naftu. Šta ima Srbija?


cuj ovog.pa srbija nema samo naftu i banke al ostalo sve ima .od papriku do sljivovicu.ce dodje vreme kad ce norveska davati bure nafte za kilo kupus.kad ti ja kazem.svi se otimaju za naftu a neznaju da ce doci vreme kad ce lukac i paprika biti resurs oko koji ce se vodu ratovi.[/QUOTE]

Voda prijatelju,voda.
To je buduci "izvor" ratova.
 

Back
Top