Prikljucivanje DVD-a?

Aca je car!

Zainteresovan član
Poruka
106
Imam DVD citac (dakle, cita i reze i CD i DVD) ali iz nekog razloga nece da procita CD (mada je to pre radilo). Imam dva pitanja:

1- Zasto ne cita CD vise, da li je u pitanju hardverski ili softverski kvar i da li to moze nekako da se otkloni?


2-Imam i jedan CD citac (dakle samo cita i reze CD) ali nisam siguran da li smem da ga ukljucim tek tako. Vec dugo vremena se predomisljam a masina je jako skupa pa necu da se zajebem i nesto sprzim.

Poz.z.
 
Sto se tice dzumpeta... Ovaj CD citac je nekada bio primaran zato, da li moram da menjam polozaje na oba, ili samo na CD ili ni na jednom.
CD pisač, lepo ti je napisao čovek.

Izvadi oba uređaja i pogledaj kako su podešeni. Ukoliko je jedan master, drugi treba da bude slave što znači da treba da promeniš položaj džampera. Ja bih, lično, svaki od uređaja stavio na posebnu IDE granu (ovo dosta zavisi od toga da li već imaš neki IDE hard disk).
 
Imam ves masinu al nesto u zadnje vreme ne pere ko pre??? Da li to nije mozda zbog toga sto ima 106 godina gore dole 2 minuta il je softwerski problem pls help da ne kupujem drugu iako je dele dzaba uz kutiju cigara...
 
Kupljeno je sve pre nekoliko meseci tako da nema 100 godina i nemoj molim te da seres bez razloga.


Posto imam samo jedan IDE kabal stavio sam, slucajno, DVD na sredinu a CD na kraj i evo sta se desava:

DVD radi bez problema, a CD kaze ovo (nisam dirao dzampere):
NewBitmapImage-1.jpg
 
Posto imam samo jedan IDE kabal stavio sam, slucajno, DVD na sredinu a CD na kraj i evo sta se desava:

DVD radi bez problema, a CD kaze ovo (nisam dirao dzampere):
Izvadi CD uređaj i proveri kako je podešen džamper (moguće je da je stavljen na Cable Select). Ukoliko nije slave, stavi ga da bude. Ukoliko jeste, onda imaš hardverski problem (verovatno u samom uređaju).
 
Ma stavi kako hoces.Bitno je da je jedan master a drugi slave.Ponekad pravi problem ako nije slave uredjaj zakacen na sredinu ide kabla,ali jako retko.Mozes i da probas da zakacis problematicni drive da radi sam kao master recimo.To je mozda i najbolje.
Mislim da ti imas hardverski problem. ;)
 
Probaj samo cd, pa samo DVD. Ako rade normalno ili oba stavi na cableselect ili ih podesi 1-master 2-slave. Ako ne umes IDE kabl je 100din pa kaci sta i gde hoces...

i btw. uredjaj koji pise i cita je "pisac", "rezac" ili slicno i oznacava se sa DVD-rw ili CD-RW...
CD ili DVD citac (cd-rom/dvd-rom) samo cita medije. I treca varijanta je DVD-COMBO koji cita i reze CD ali SAMO cita DVD;)
 
Rešenje je jako jednostavno : ako ti prave probleme međusobno na istoj grani ti isčupaj sa OBA uređaja Jumpere i okači ih tako i nećeš imati problem.
Što se tiče da DVD neće da čita Cd-ove to nije ništa novo , znači da mu je rok trajanja istekao ili da turaš u njega nekvalitetne i nekvalitetno narezane cd-ove , i tu spasa nema!
 
Da, ima polozaj za CS ili nema polozaj za master ili slave....znaci nije kod svih uredjaja isto.

btw ovo me podeti na Maxtor i WD.Svaki put kad sam ih kacio na istu magistralo doslo mi je da ih bacim...Na kraju proradi,ali nekad WD bude master,nekad slave...kao da nema pravila,a opet nece u svakoj kombinaciji da radi.Na oba postoji XP,inace su hardovi iz dva razlicita kompa,samo eto na kratko treba da prorade na istoj magistrali...ali nece...
 

Back
Top