Kako da porastem?

Pozdrav, imam 17 godina i visok sam 166-167cm... I imam osecaj da od pre godinu - dve nisam dobio na visini ni milimetar... Jel je to moguce promeniti,i uticati na rast?
:-( :(:
Što si tužan?:D
Ja imam drugara upravo toliko visokog koji nikad nije bez devojke i uopšte se ne oseća loše zbog visine...sve je stvar samopouzdanja...vežbaj taj segment...najvažnije je kako čovek zrači.;)
 
Mnogo zavisi od genetike, kako dr rece. Ako rast nje zavrsen krenuce opet, u adolescenciji dodju te faze kada rast stane pa krene pa opet stane.....Mozes da utices na rast (ako rast kostiju jos nije zavrsen, a to ti moze reci ortoped nakon rtg snimka noge na primer) tako sto ces se baviti nekim sportom u kome se potencira skocnost i istezanje (dakle odbojka, kosarka...). Mozda prvo da proveris sa lekarom da li je zavrsen period rasta....
 
ja imam 15 god i visok sam samo 1 65 a imam i ribe i sve mi je extra...meni je neki covek rekao da moze pomoci ako se uhvatis za neki (npr) stubic i visis koliko mozes dugo...to je zato da bi se kosti malo odvojile...visi sto vise mozes...
 
@ sevilja. .. hvala na lepim recima. ..
Ма ништа. Све ће то бити у реду.
Наполеон је био виско 152 цм.
Медведев- 162 цм.
Путин- 170 цм.
А сви велики људи.:D
Самопоуздање је најважнија ствар, па чак и ако останеш те висине, то није страшно.
 
nebih znala kako da resis taj problem,ali samo da ti kazem da to sto si nizak kod devojaka i nije od velike veznosti
evo ja se na primer plasim mnogo visokih muskaraca,kad me muva neki visoki samo gledam da ga se stopre otarasim....zasto neznam ali tako je
 
Ja imam 17,5 godina...
Nikada naglo nisam rastao..oko 10 cm godisnje..Doduse za poslednje 2 godine 5 cm i dogurao sam do 193...Mozda imam malo vise kg ali ok, idem u teretanu pa nisam debeo.oko 86 kg

a Micomane, ti si moje godiste koliko vidim; '91?
I moj najbolji ortak je oko 168-9 cm, pa nista...Samo da znas, i ako ne rastes mnogo, doguraces sigurno do 170, a to ti je brate prosecna visina za muskarca..preko 180 cm si visok covek..

Samo opusteno, nisi kepec, ne brini se :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top