Hard disk i duzina snimanja

rjovica

Početnik
Poruka
43
Koliko sati video snimka u najboljem kvalitetu (snimano sa tv na dvd rekorder sa hardom, dreambox...), moze da stane na hard disk kapaciteta 300GB?

Zelim da snimim sto je moguce vise sa olimpijskih igara, to je oko dve nedelje. Koliki hard bi mi trebao za oko dve nedelje snimanja?
 
Sta znam u najboljem kvalitetu sat oko 5GB pa ti racunaj... Zavisno od TV karte i mogucnosti kompresije... Al sad pogledah po netu i to varira od 2 - 10 GB... Znaci zavisi od Tv karte... Digitron u ruke pa racunaj...
Pre će biti 25Gb. ;) Nekompresovan materijal zauzima jako mnogo. Ako nećeš odmah obrađivati snimljeni materijal, najbolje je da koristiš MPEG2 kompresiju kojom bi dobio 3-4Gb po satu sa solidnim kvalitetom slike. Ukoliko ćeš imati vremena da radiš dalju obradu (mada čisto sumnjam, pošto je Olimpijada u pitanju) onda koristi Huffyuv kodek za snimanje bez gubitka kvaliteta, pa kasnije taj materijal prebaci u DivX/XviD ili na DVD ili već kako ti volja.
 
Koliko sati video snimka u najboljem kvalitetu (snimano sa tv na dvd rekorder sa hardom, dreambox...), moze da stane na hard disk kapaciteta 300GB?

Zelim da snimim sto je moguce vise sa olimpijskih igara, to je oko dve nedelje. Koliki hard bi mi trebao za oko dve nedelje snimanja?

E dobro pitanje :mrgreen:. Probaj po ovom metodu: snimi nesto za 10 minuta i pogledaj kolko ti zauzima na hardu, to mnozis sa 6 i dobijes za jedan sat ukupni GB kolko treba pa posle ti racunaj kolko sati oces za jedan dan da snimas, puta dve nedelje :mrgreen: i to ti je ukupna kolicina :mrgreen: i prema tome racunaj i hdd koji ce ti trebati. Evo npr kod mene za jedan sat treba oko 2 gigabajta i to puta 12-14 sati dnevno i to mnozi jos za 14 dana i rezultat je
336 Gb sa 14 sati snimanja za svaki dan itd...Mislim da ne gresim sa racunanjem :roll:
 
Ma da ti ces da mi kazes sta da postujem... Koliko ljudi mzoe reci da si im pomogao, a koliko sam ja problema resi :? Ima svoj razlog sto sad postujem ovako (citaj mnogo debila koji ni komp ne znaju da upale...) toliko... Ako si se naso nisam ti kriv...
 

Back
Top