Introvertnost/Ekstraverntnost

Da, zato sto imam super drugare koji to kapiraju. Bas prosle nedelje bila neka zurka, diskusija, pice itd. ja se u neko doba odjavila i do 5 ujutro citala strip u susednoj sobi... s vremena na vreme me neko obisao, i to je to. Divno sam se provela :)

Sad vidim da i Sevilja voli da zabusava :lol: Ali ja pravim zurke, i vecere za ljude, i volim goste, i to bas. Najvise volim da napravim dosta klope i pozovem prijatelje, muzika, sve po redu... i onda se oni druze , a ja ucestvujem dok se ne umorim i onda odem u drugu sobu i gledam film, ili citam, pa ponovo dodjem kasnije... nema nista lepse nego kad si okruzen prijateljima, a tripujes nesto svoje... ili zaspis, recimo :)

stvarno imas super prijatelje! ja ne mogu da iskocim iz uloge animatora, domacice, uvek nesto vodim racuna da je sve ok, koliko god bliski prijatelji bili...
 
Hvala svima koji su odgovorili na ovu temu.

Sad,nakon citanja vasih postova,cini mi se da sam vise povucena licnost,nego zatvorena.Jer,u drustvu ljudi koji me dobro poznaju,osecam se dobro,sad bih mogla reci cak i otvoreno,imam vise nego dobru komunikaciju.Ali,kao sto neki rekose,ni ja ne volim da provodim mnogo vremena okruzena sa mnogo ljudi.

Volim da se povucem,budem sama ponekad.Ne razumem neciju potrebu da bude non-stop u drustvu mnogo ljudi.Tako nesto mene gusi.Ne osecam se prijatno,kao da dolazi do neke vrste zasicenja guzvom,gomilom.Ako me razumete...

A opet,kad sam sa ljudima koje ne poznajem,takodje se ne osecam lepo.Mislim da se tu vec radi o nekoj nesigurnosti u sebe,ili nedostatku samopouzdanja.Na tome radim vec neko vreme,i mislim da uspevam da prevazidjem to.Ali,jos treba da radim na tome.
 
Posto sam po prirodi vrlo introvertna posoba, najbolje funkcionisem samostalno.
Ta introvertnost je ono sto ljudi koji me dobro poznaju navode kao jednu od mojih losih osobina,kao nesto sto bi trebalo da promenim.U poslednje vreme i sama osecam da me ta zatvorenost gusi,pa i ogranicava,ali opet znam i da ne uzivam kad sam u velikom drustvu,ne osecam se kao ''svoj na svome''.

bitno je samo kako se ti osecas u sopstvenoj kozi.
intra/ extravertnost predstavljaju odnose ka ljudima, okolini.
nije bitno dali imas 1000 ili 2 prijatelja- samo je vazno da si zadovoljna sobom ( ni u americkim filmovima nema 1000 navijacica u srednjoj skoli;)) to ne odredjuje zivotni uspeh i srecu;)
kazes da osecas da te gusi intravertnost- to ti se moze ciniti zbog pritiska okoline ili necijih ocekivanja posto su popularni( narocito u tinejdzerskoj dobi) ekstraverti... to je sve relativno:) .... u tom slucaju mozes da se potrudis da modifikujes ponasanje
 
Pa vidi, nije to nikakva mana shto su ljudi introvertni, meni uvek deluju privlacije osobe koje su onako tajnovite, povucene u sebe i sve analiziraju oko njih od onih koji vode glavnu rec.

Mislim da ne bi trebala da se opterecujesh da budesh otvorena kao drugi.Zapamti da ti ne govorish mnogo, ali zato kada govorish ljudi te ozbiljno slusaju i shto je najvaznije pamte ono shto kazesh; za razliku od onih koji stalno melju.

Dokle god je dobro tebi, a da ne ugrozavash druge takva i ostani.Uostalom, ti si jedna licnost, i ne trebash sve da radish da bi se svidela drugima.Budi originalana!

Pa ja imam slican problem zatvorio sam se u sebe...al mi je sad frka da prosetam knezom pa ti biraj..
 
Kako uopste da od zatvorene licnosti postanem ona kojoj ne smeta da bude u drusvu mnogo ljudi?
Postoji razlika između introvertnosti i fobije. Ovo prvo je karakterna osobina, a ovo drugo se leči. Ako ti smetaju ljudi, "po default-u", tu nešto opasno ne valja.
Introvertni ljudi jednostavno znaju da doziraju društvo i krug prijatelja ograničavaju s obzirom na to koliki im dijametar prija.
 
U periodu sam u kom zelim da izgradim svoj identitet, sto vise radim na svojoj licnosti i razvijam je.

Posto sam po prirodi vrlo introvertna posoba, najbolje funkcionisem samostalno.

Ta introvertnost je ono sto ljudi koji me dobro poznaju navode kao jednu od mojih losih osobina,kao nesto sto bi trebalo da promenim.U poslednje vreme i sama osecam da me ta zatvorenost gusi,pa i ogranicava,ali opet znam i da ne uzivam kad sam u velikom drustvu,ne osecam se kao ''svoj na svome''.

Mene zanima sledece:da li je za coveka najbolje da bude ekstravertna osoba,da ostvaruje sto vise kontakata sa drugim ljudima,da li je ,zapravo, lose ako voli da bude sam,ako nije zavisan od drustva drugih ljudi?

Da li su introverti na gubitku,i zbog cega?:-|

Kako uopste da od zatvorene licnosti postanem ona kojoj ne smeta da bude u drusvu mnogo ljudi?

mlada si...introvertnost je nešto što će te štiti od rizkika, ali ne mora da znači da ćeš stalno biti takva...kad sam bila u tvojim godinama, bila sam baš intro...a sad bi rekli da sam ekstro....mislim da nema pravila. važno je da imaš zdrav razum i dobro okruženje.
enivej, nećeš odjednom moći da se prekanališeš...a mislim da i nema potrebe. u gomili i treba da budeš oprezna, jer gomila ljudi nikad nije komplet po tvojoj volji....
dakle, be cool, bre.
boli te uvce....
 

Back
Top