Priština - slike, aktuelni događaji i uspomene

Dajte ljudi, ne obrcite iste teme na svakom blogu. Ja sam ziveo 20 godina u Pristini
i odselio sam se poodavno. interesuje me postoji li jos uvek bioskop "Vllaznimi" i
nekadasnja picerija preko puta. Stanovao sam u Mikro Naselju (Ulpijana) C1,
2. ulaz stan 6.
Ima li ikoga da posalje koju sliku iz Pristine? Dajte slike Gimnazije (ondasnje)
"Ivo Lola Ribar", da pokazem deci gde sam se skolovao...
Dajte slike Pristine.
Hvala jos jednom, ako se neko smiluje da ih okaci negde.
Imao sam već ideju da otvorim jednu ovakvu temu, a evo i postoji interes korisnika. Molim vas da se fokusirate koliko možete na lične priče ili uopštena dešavanja, ako je moguće bez nekih po druge iritirajućih političkih opisa na ovoj temi.
 
007192.jpg


p198530-Pristina_Kosovo-View_of_the_City.jpg
 
malo sam zauzet, ali prvom prilikom kad odem u pristinu donecu vam nekoliko slika, znam da necete verovati da je to pristina, mislim na one koji je nisu posetili zadnju deceniju, ali....

Bila sam pre par dana, poslednji put u Pristini, zaista je lepa i ima pravi gradski stil. Nije to vise Pristina od ranije, pravi evropski gradic...Odusevila sam se.
 

Da "Sahat kula"........., ono sto je tamo iza "ruzicasto" - ta zgrada........

To je nekadasnja prva pristinska gimnazija "Ivo Lola Ribar", sagradio je jedan industrijalac Srbin iz Leskovca pocetkom proslog veka (sada je naravno privatizovana??, kupio neki iz Drenice verovatno), u toj gimnaziji sam isao cetiri godine i tu sam bio kada su ono Srbi pustali otrov :shock:koji samo deluje na Albanske ucenike:shock:........cccccc!!!

A Kula....., e ona je jadna ostala od nekadasnjeg velikog hrama koji se nalazio pored nje a na mestu gde je Sinan - pashina dzamija...., ta dzamija je sagradjena od kamena toga hrama. Hram je sazidao kralj Milutin, tu se sastajao sa drugom vlastelom , u vreme kada je Pristina bila prestonica srednjovekovne Srbije za vreme dok je on bio na celu drzave....

Pored same kule , dakle ispod krosnji drveca u onoj maloj beloj kucici za zelenim prozorima, nalazi se turbe , gde su sahranjena cetiri brata Sinan - pashe , posle samoga Kosovskoga boja..........

Nikada mi nije jasno zasto su svece stalno gorele iznad grobova, a zna se da muslimani to ne rade.........

Misterija?

A bandera.........., e ona je stvarno "evropska".........
 
Poslednja izmena:
Da "Sahat kula"........., ono sto je tamo iza "ruzicasto" - ta zgrada........

To je nekadasnja prva pristinska gimnazija "Ivo Lola Ribar", sagradio je jedan industrijalac Srbin iz Leskovca pocetkom proslog veka (sada je naravno privatizovana??, kupio neki iz Drenice verovatno), u toj gimnaziji sam isao cetiri godine i tu sam bio kada su ono Srbi pustali otrov :shock:koji samo deluje na Albanske ucenike:shock:........cccccc!!!

A Kula....., e ona je jadna ostala od nekadasnjeg velikog hrama koji se nalazio pored nje a na mestu gde je Sinan - pashina dzamija...., ta dzamija je sagradjena od kamena toga hrama. Hram je sazidao kralj Milutin, tu se sastajao sa drugom vlastelom , u vreme kada je Pristina bila prestonica srednjovekovne Srbije za vreme dok je on bio na celu drzave....

Pored same kule , dakle ispod krosnji drveca u onoj maloj beloj kucici za zelenim prozorima, nalazi se turbe , gde su sahranjena cetiri brata Sinan - pashe , posle samoga Kosovskoga boja..........

Nikada mi nije jasno zasto su svece stalno gorele iznad grobova, a zna se da muslimani to ne rade.........

Misterija?

A bandera.........., e ona je stvarno "evropska".........
Dobro, da sve to malo uvećamo. Znači ovo je ono što je prdim glasno tražio.

p198533-Pristina_Kosovo-Clocktowerv-1.jpg
 
Preko puta ove dve debele Albanke nalazi se poslasticarnica "Prolece", sa najboljim kolacima ( tu sam prvu Albanku smuvao....), a malo ispod nje "Shadrvan"............

Uh u ovo vreme kada na sve strane zamirise hleb iz pekara, pa mladi luk i cevapi u obliznjoj "Landovici" ili kod mog dobrog Shabana - cufte............., a ! Pa jos Pecko pivo........, ebem ti zivot...

A ja idem ulicom i delim autograme...
 

Back
Top