Kosovska Mitrovica - slike, aktuelni događaji i sećanja

Vintage

Iskusan
Banovan
Poruka
5.196
Grad na obali Ibra.

mitrovica11in6.jpg
Sa desne strane je nekada davno bila posta, a sa leve ulaz kod '' bezistena '' stari deo grada put prema gimnaziji.

Severna obala Ibra.

Nekada je tu bila robna kuca Lux. Sada je tu bibilioteka, sa desne strane je oduvek bila i mislim jos je tu pekara Jadran, u tom nizu je frizerski salon, apoteka nekada se zvala Sutjeska..



Stari mlin na severnoj obali Ibra, odavno srusen mislim negde '90-e..

 
za biblioteku,"jadran" i apoteku si u pravu, ali mlin je srusen sigurno oko 15-20 g. ranije. inace sam imao neke zaista stare fotografije mitrovice, ako nekoga interesuje, pronaci cu ih i postovati. pokusacu da nadjem neke moje, novijeg datuma. mislim na grad ne na moje slike
i muzej, nazalost ja ne veruejm da imaju jednog posetioca dnevno
 
Samo jedan post o Mitrovici ?
Secam se Ibra gde sam provodio tri meseca skolskog raspusta, krao kukuruz :)) po njivama u okruzenju, pecao sa priborom kupljenim u ''Lux'' gvozdjari ( tako su se tada zvale te vrste trgovina vise namenske za'' uradi sam '' )..Preko puta malo desno od kafane '' Bosna ''...Tacnije preko puta Mikelj-ove zlatare.

ma ja sam obecao da cu postaviti neke slike, ali trenutno bez aparata, a malo i lenj da ga pozajmim, a vreme prolazi.... obecavam da cu za endelju dve potaviti neke slike... casna pionirska
ps. ne mogu reci partijska,jer nikada nisam bio clan ni jedne partije:roll:
 
za biblioteku,"jadran" i apoteku si u pravu, ali mlin je srusen sigurno oko 15-20 g.

Mlin se zvao "KEKICHEVA VODENICA" - i pod njim sam se (bese to pre
40 godina) prvi puta kupao sa ocem - u doba kada je Ibar imao
dublji "gaz".
Evo i nekoliko slika veselih Mitrovcanaca s kraja pedeseth.
Krajnje desno su dve slike iz II sv.rata, Mitrovica posle Americkog
bombardovanja (oslobadjanja) 1944te, cini mi se.
 
evo vam par slika mitrovice. ovoga puta one stare mitrovice. ovo je taj famozni most, u starom ruhu, desno je dzamija koje vise nema, levo je cuvena dolce vita, tada kafic nije postojao, a mesto zaklanja reklama cuvenog "foto mome". sada je pored reke sredjen lep kej, sa nase strane, levo, je bio stari [jedan od dva bioskopa] "tesla" ako se ne avram, zaboravio sam mu vise i ime. jedan bese tesla a drugi valjda zvezda ili bese balkan. trenutno ne mogu da se setim. a levo sa vase strane je takodje famozna, kekiceva vodenica, mozda je u ovo vreme i postojala, ali se takodje ne vidi

picture023vo1.jpg
 
Mlin se zvao "KEKICHEVA VODENICA" - i pod njim sam se (bese to pre
40 godina) prvi puta kupao sa ocem - u doba kada je Ibar imao
dublji "gaz".
Evo i nekoliko slika veselih Mitrovcanaca s kraja pedeseth.
Krajnje desno su dve slike iz II sv.rata, Mitrovica posle Americkog
bombardovanja (oslobadjanja) 1944te, cini mi se.

Slika br.3 gde je to slikano ?
 
evo vam par slika mitrovice. ovoga puta one stare mitrovice. ovo je taj famozni most, u starom ruhu, desno je dzamija koje vise nema, levo je cuvena dolce vita, tada kafic nije postojao, a mesto zaklanja reklama cuvenog "foto mome". sada je pored reke sredjen lep kej, sa nase strane, levo, je bio stari [jedan od dva bioskopa] "tesla" ako se ne avram, zaboravio sam mu vise i ime. jedan bese tesla a drugi valjda zvezda ili bese balkan. trenutno ne mogu da se setim. a levo sa vase strane je takodje famozna, kekiceva vodenica, mozda je u ovo vreme i postojala, ali se takodje ne vidi
-------------------
Do '' Foto Mome'' bila je jedna poslasticara odavno, a iza je narodno pozoriste, kasnije izgradjen dom kulture i bioskop u istom komleksu.Bioskop Tesla je bio malo nize kod ''Jugobanke'' sad je tu valjda Kosovska policija ? Zvezda se zvao restoran/kafana kod robne kuce.

u1mitrevjeter2ka5-1.jpg


( jos starije izdanje mosta )

mitrovica1-1.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Slika br.3 gde je to slikano ?

sumnjam da je mitrovica u pitanju, sto se tice imena bioskopa, u pravu, ali davno nisam bio tako da sam skoro i imena zaboravio. inace u onome pored novog kulturnog centra su bili do skoro francuski legionari, takodje su koristili i deo novog centra, ulaz iz parka, a u onom kod "jugubanke" je KPS, juzna policijska stanica
 

Back
Top