Amerikanci su gotovi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
Upravo sam odgledao americki film Lions for lambs sa robert redfordom i tom kruzom u glavnim ulogama i mogu da vam kazem da mi je prvi utisak nakon odgledanog filma bio "amerikanci su gotovi"

film je pokusaj motivacije omladine da ide u rat za ameriku u avganistan i irak i da se dobrovoljno prijavljuje u tu svrhu. pokusaj da ih ubede da ce im zivoti tako biti bolji da ce promeniti stvari kod kuce . snimanje ovakvog filma i angazovanje holivudskih glumaca prve klase dokazuje da amerikanci lagano ostaju bez vojnika i da vise ne mogu voditi ratove kao sto su to mogli u proslosti pogotovo na 2 ili vise frontova.

zakljucak: americki intervencionizam i imperijalizam je na samrti.
 
Pa ono što ti ide u prilog (mislim na Markowca) je jučerašnji prilog u vestima u kome se kaže da je popularnost Džodža Buša pala na najniže moguće grane za poslednjih 70 godina otkad se vodi ta statistika u SAD.
Naime čak 72% građana smatra da je Buš loš predsednik i jedini put u istoriji kada je bio tako nizak rejting nekog američkog predsednika je za vreme mandata Niksona...

Uz sve to SAD se nalaze u jednoj od najvećih recesija u poslednjih 50 godina...

Izgleda da se toliko qrčenje po svetu ipak ne isplati tako kako oni misle...
 
cela prica americke administracije je stavljena u usta toma kruza koji glumi u filmu perspektivnog i ambicioznog mladog senatora, najboljeg diplomca West Pointa u svojoj klasi koji ima "novu taktiku" za pobedu u Avganistanu i trazi od novinara i javnosti da mu veruju . Da veruju u pobedu.
 
Gledao sam film a Toma Kruza cenim samo zato što je odrastao u siromaštvu i izborio se da postane neko i nešto. Inače čovek je član opasne sekte, a film nema nikakve realne veze sa životom.

i zbog cega su oni snimili ovaj film ? koji je po tebi razlog ako nije zelja da motivisu jos americke omladine da posluzi kao topovsko meso za njihove besmislene okupacione i agresorske ratove?
 
Jeste, moram se nekad i složiti sa tobom. Samo, filmski studiji u Americi su privatni. Rade za profit a ne za vladu. A u US Army (u plaćenike) idu najveći i najgori američki šljamovi. I njihov je interes u tome da te šljamove pošalju na frontove da ubijaju talibane (dabogda ih sve potamanili što se mene tiče), a ne da prave gluposti na domaćem terenu. Pored toga real politika je jedno a želje pojedinih ljudi u nekim zemljama sveta nešto sasvim drugo. Amerika je trenutno jedina supersila.
 
Jeste, moram se nekad i složiti sa tobom. Samo, filmski studiji u Americi su privatni. Rade za profit a ne za vladu. A u US Army (u plaćenike) idu najveći i najgori američki šljamovi. I njihov je interes u tome da te šljamove pošalju na frontove da ubijaju talibane (dabogda ih sve potamanili što se mene tiče), a ne da prave gluposti na domaćem terenu. Pored toga real politika je jedno a želje pojedinih ljudi u nekim zemljama sveta nešto sasvim drugo. Amerika je trenutno jedina supersila.



Amerika je jedna obična rupa na saksiji.

A svako ko ih obožava tu istu rupu ima i na glavi
 
Ovo je tema za
shspiderz.gif
.... zato malo...
414.gif
 
Gledao sam nekoliko američkih filmova koji govore o Vijetnamu i prikazali su kako su pojedini američki vojnici bez razloga ubijali civile. Dakle ima ih. Samo ih treba potražiti.


A sta mislis koliko su civila amerikanci ubili samo u Vijetnamu?
Ako neznas 2-4 miliona.
2-4 miliona civilnih zrtava samo u jednoj drzavi.
A samo je jedna osoba odgovarala za ratne zlocine !!!

A sta mislis koliko je civilnih zrtava za ovih nekoliko godina u Iraku?
A sta mislis koliko je civilnih zrtava u Avganistanu?
A sta mislis koliko je civilnih zrtava u Koreji?
........

A to sto ti spominjes to je vise da operu svoju savest.
Ili kako oni kazu to je "kolateralna steta".
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top