pitanje za doktora

V

V.P

Gost
Pre mesec dana pronadjena mi je cista-dg.Cistitis arahnoidalis reg temporalis 1 sin.Ponovo sam radila snimanje i ustanovljeno je da mi ona ne pravi nikakve probleme i upucena sam kod neurologa.Po neuroloskom pregledu dr. je napisao dg.Hemiparesis 1 sin.i zakazao mi prijem u bolnicu za mesec dana.Prostim recima mi je objasnio da vizuelno gledajuci snimak misli da imam zadebljanje mozdanica i da zbog toga moram na dodatna ispitivanja.Mnogo sam uplasena i ne znam sta da radim.Zato vas molim ako neko zna nesto vise o mojoj bolesti da mi napise.Unapred vam se zahvaljujem.
 
Ja stvarno se do sad nisam susretala sa ovakvim dijagnozama.Ok cista ali ako postoji hemipareza to znaci slabost jedne strane,nesto pravi tu slabost i moraju se uraditi dodatna ispitivanja,kako bi se videle mogucnosti daljeg lecenja.Hemipareza l.sin.je slabost leve strane i to nije klasicna dijagnoza nego samo stanje,simptom...znaci dijagnoza ce se postaviti tek nakon ispitivanja a na sta neurolog sumnja to stvarno ja bar ne mogu pogadjati.
 
Ovo je vise pitanje za nekog neurologa.Mozda se oni i ne ukljucuju na forum.Zaboravila sam da napisem simptome:trnjenje leve strane tela,glave i lica,lupanje srca,cas mi je hladno cas pretoplo,preznojavanje.Sve u svemu veoma sam uznemirena pa sam se iz tog razloga i javila nadajuci se da ce neko znati da me posavetuje.Inace imam 39god.
 
Ok shvatila sam ja poentu vase price ali bez izvesnih bolnickih ispitivanja nista vam se ne moze reci jer u neurologiji bar 10 stanja ima iste simptome koje vi navodite.
Pozdrav!
 
dr:
Ok shvatila sam ja poentu vase price ali bez izvesnih bolnickih ispitivanja nista vam se ne moze reci jer u neurologiji bar 10 stanja ima iste simptome koje vi navodite.
Pozdrav!
A sta mogu da izazovu zadebljane mozdanice?Moze li da se desi da cista perforira?Molim vas recite mi bar nesto vise...
 
Dobra deo ovoh cista je urodjen,neke su tihe a neke rastu te daju simptomatologiju usled kompresije okolnog mozga .Uglavnom se otkriju slucajno,desi se da neke od njih spontano nestanu same.One koje ne daju simptome ne zahtevaju lecenje,dok ove druge se tretiraju hiruski.Sto se tice meningi...gde je zadebljanje?
Ovo sad samo pretpostavljam,moze biti posledica nekog zapaljenja ili benignog tumora...kazem opet pretpostavljam,nisam upoznata sa tom patologijom,
U svakom slucaju ako lekar zahteva hospitalizaciju onda to mora da se ispita,i u tom slucaju lecenje je uglavnom hirusko jer mozak ne sme da trpi pritisak...
Zaista ne znam nista vise od ovoga,ovako napamet.
 
V.P:
Pre mesec dana pronadjena mi je cista-dg.Cistitis arahnoidalis reg temporalis 1 sin.Ponovo sam radila snimanje i ustanovljeno je da mi ona ne pravi nikakve probleme i upucena sam kod neurologa.Po neuroloskom pregledu dr. je napisao dg.Hemiparesis 1 sin.i zakazao mi prijem u bolnicu za mesec dana.Prostim recima mi je objasnio da vizuelno gledajuci snimak misli da imam zadebljanje mozdanica i da zbog toga moram na dodatna ispitivanja.Mnogo sam uplasena i ne znam sta da radim.Zato vas molim ako neko zna nesto vise o mojoj bolesti da mi napise.Unapred vam se zahvaljujem.
Najverovatnije je da se radi o urodjenoj cisti, koja se slucajno otkriva i obicno ona sama ne daje tegobe. Uzrok hemiparezi je verovatno nesto drugo, sto treba svakako ispitati. Pozdrav.
 

Back
Top