Šta da radi sa "drugaricom"?

*BabyDoll*

Početnik
Poruka
20
Cao svima!!! E moje dve drugarice i ja imamo problem! Nasa "treca" drugarica, ako bih je mogla tako nazvati jako je neuredna, ne kupa se, sminka se uvek kod jedne od nas tri,jer nema ni jednu sminku t.j. da ne lazem ima jednu, uvek nekog imitira i nikad nema svoje misljenje! Sta da radimo,posto smo joj to vec jednom rekli, i teda je i plakala kada smo joj to rekli ali i posle toga ona je takva ista! Da li treba da je otkacimo ili nesto drugo??? :confused::confused:Please help us
 
Cao svima!!! E moje dve drugarice i ja imamo problem! Nasa "treca" drugarica, ako bih je mogla tako nazvati jako je neuredna, ne kupa se, sminka se uvek kod jedne od nas tri,jer nema ni jednu sminku t.j. da ne lazem ima jednu, uvek nekog imitira i nikad nema svoje misljenje! Sta da radimo,posto smo joj to vec jednom rekli, i teda je i plakala kada smo joj to rekli ali i posle toga ona je takva ista! Da li treba da je otkacimo ili nesto drugo??? :confused::confused:Please help us

to "dete" ima problema ,sigurno ...
 
Ma dajte nije tako... a kako bi bilo vama?
Zar nemate ni trunku osecanja prema nekome j*t... :roll:
Ne znam sad, ne morate da joj pokupujete celu prodavnicu, vec neki sapun, cesalj, ima neki dopar sampon, neku kupku, sta ja znam.... mozda i nesto od sminke.... kao sto je rekla modelsica, samo ne bas sve toliko... ljudi nemaju pare za 'leba, a sad ce da kupuju original Niveine sampone.....
 
***...stwarno ne mogu da werujem kad citam postowe iznad...stwarno tipa *otkaci tu smrdljiwu* dajte ljudi..kako bi bilo wama tako..zamislite sebe....ja se uwek stawim na njihowo mesto i uwek ih branim..zamislite da se NIKO iz odelenja ne druzi s wama,da was proziwaju!umesto da je terate od sebe...pridjite joj,mozda nema nowchane mogucnosti za higijenu,pa se swi skupite,skupite pare i kupite joj neshto...mnogo je bolje od proziwanja i maltretiranja!
 
***...stwarno ne mogu da werujem kad citam postowe iznad...stwarno tipa *otkaci tu smrdljiwu* dajte ljudi..kako bi bilo wama tako..zamislite sebe....ja se uwek stawim na njihowo mesto i uwek ih branim..zamislite da se NIKO iz odelenja ne druzi s wama,da was proziwaju!umesto da je terate od sebe...pridjite joj,mozda nema nowchane mogucnosti za higijenu,pa se swi skupite,skupite pare i kupite joj neshto...mnogo je bolje od proziwanja i maltretiranja!
e ovo sa parama je glup izgovor.
izvini ali kupiti najjeftiniji domaci sapun,neki sampon breza,jabuka,kopriva i dezodorans upste nije trosak koji ne moze da se priusti jednom do dva puta mesecno.niko je ne tera da kupuje najskuplju kozmetiku za odrzavanje licne higijene,ali u prodavnicama ima smesno jeftine domace kozmetike i to bi bilo sasvim dovoljno.

iz iskustva znam da kada strokavim ljudima kazes da se kupaju cesce,uglavnom ne upali jer oni teraju svoju politiku do kraja...imali smo mi u srednjoj takvog :neutral: i onako su se vec privikli na svoj miris tj smrad pa verovatno ne kontaju o cemu pricas.

a sto se tice deljenja kozmetike za sminkanje tu nemam reci,odvratno.
 
***...stwarno ne mogu da werujem kad citam postowe iznad...stwarno tipa *otkaci tu smrdljiwu* dajte ljudi..kako bi bilo wama tako..zamislite sebe....ja se uwek stawim na njihowo mesto i uwek ih branim..zamislite da se NIKO iz odelenja ne druzi s wama,da was proziwaju!umesto da je terate od sebe...pridjite joj,mozda nema nowchane mogucnosti za higijenu,pa se swi skupite,skupite pare i kupite joj neshto...mnogo je bolje od proziwanja i maltretiranja!

Da kao pare za kozmetiku nema a za slatkise i grickalice ima svaki dan.
 
Cao svima!!! E moje dve drugarice i ja imamo problem! Nasa "treca" drugarica, ako bih je mogla tako nazvati jako je neuredna, ne kupa se, sminka se uvek kod jedne od nas tri,jer nema ni jednu sminku t.j. da ne lazem ima jednu, uvek nekog imitira i nikad nema svoje misljenje! Sta da radimo,posto smo joj to vec jednom rekli, i teda je i plakala kada smo joj to rekli ali i posle toga ona je takva ista! Da li treba da je otkacimo ili nesto drugo??? :confused::confused:Please help us

Као прво ниси навела колико ви другарице имате година. То је веома важно за овај проблем, али колико видим ради се о основној школи и контам да би могасо бити 6-7-8 разред па ћу се поставити према томе...

Као прво јако је важно сагледати све аспекте и могуће разлоге зашто је она таква. Мени то лично делује као да је проблем до кућног васпитања тј до родитеља... то уме да буде велики проблем јер деца генерално не знају како треба да се понашају тј формирају се гледајући своје родитеље. Ако родитељи не пазе о њој и ако јој не говоре да треба да се купа, а она то сама не увиђа, то може да буде велики проблем ако неко други покуша да јој стави до знања. Не бих да дужим о овоме јер разлози за такво њено онашање могу бити бројни па је бесмислено развијати теорије овде.

Како решити проблем? Постоје генерално два начина и то она свима позната - бежање од проблема и суочавање са истим. Уколико се одлучите за први онда је јасно шта треба да урадите... послушајте овог шлогера Nixxx-a :mrgreen: Уколико желите да јој помогнете тј да наставите да се дружите с њом размишљајте на следећи начин: као прво немојте покушавати да јој говорите то директно јер колико видим покушале сте и није ишло тј повредиле сте је... многи људи тешко прихватају такву врсту критике па се не треба много ни трудити око тог начина... покушајте индиректном методом која је у највећем броју случајева делотворна... дакле, с времена на време набаците међусобно нешто типа ''јој морам да се истуширам чим дођем кући сва сам се презнојила/усмрдела/надимила...'' али то коментаришите вас три међусобно тако да она то само чује, али не и да буде укључена у разговор. Затим као случајно покрените причу како не можете ујутру да функционишете ако се не истуширате и не можете уваче да легнете у кревет а да се не истуширате и опет наравно то причајте вас три без ње, али да чује. Онда јој неком приликом (рођендан, крај школе, осми март, нека годишњица нечега...) купите неку шминку коју видите да највише користи код вас. Дакле, да не дужим, покажите јој личним примером како би и она требало да се понаша тј помозите јој да сама схвати те неке основне ствари које изгледа није схватила код куће у оквиру кућног тј родитељског васпитања.

Не очекујте моменталне резултате, али ако се добро организујете и осмислите како да то све изведете и ако вам је стварно стало до ње убеђен сам да ћете успети ;)
 

Back
Top