strah od dugmadi-kumpunofobija-da li neko ima sličan problem?
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: strah od dugmadi-kumpunofobija-da li neko ima sličan problem?

Nov član
    Učlanjen
    24.04.2008.
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano strah od dugmadi-kumpunofobija-da li neko ima sličan problem?

E sad,mnogima će ovo biti smešno, ili bizarno, ali ja stvarno patim od toga!
    Neki dan sam u novinama pročitala o devojci sa sličnim problemom, i saznala da postoji čak i ime za ovu fobiju-kumpunofobija.Čak i nije toliko retka fobija, već uglavnom oni koji pate od nje se boje da drugi neće misliti da su ludi(pošto stvarno zvuči smešno), pa poriču ili ne pričaju o tome.
    Kod mene je to bilo izraženo posebno u detinjstvu.Naime, nije da se ja bojim dugmadi već ih se jednostavno gadim.Kad sam bila mala nisam smela ni da ih diram ni da ih gledam, čak nisam ni htela da izgovaram reč dugme.Oni metalni na farmericama mi nisu toliko bili ogavni, ali oni drugi sa rupicama su mi bili odvratni!Ako ga slučajno pipnem odmah sam išla da perem ruke.U pubertetu nisam nikome ni govorila o tome, jer sam se plašila da će mi se neko smejati, ili misliti da nisam normalna.
    Sad već mogu da nosim odeću sa dugmadima, ali opet osećam neku manju gadljivost.Svi sajtovi na netu koji govore o tome su na engleskom jeziku, a mene zanima da li ovde ima ljudi koji imaju sličan problem?Da li zbog toga treba posetiti psihologa, i šta mislite koji su razlozi za pojavu ove fobije, jer sam na ovim sajtovima pročitala da je ovo jako neistraženaq oblast u psihologiji.

Buduća legenda dr (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    147

Podrazumevano Re: strah od dugmadi-kumpunofobija-da li neko ima sličan problem?

Vidis li ti onu veliku lepljivu temu PSIHIJATRIJA! I lepljivu temu pre postavljanja pitanja...
    I pravilnik foruma?
    Poslednji put ažurirao/la WithdrawnWater : 25.04.2008. u 11:09

Slične teme

1. potreban sličan sajt
    Autor milisav soskic u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 02.04.2008., 21:32
  2. iz flv u avi ili neki slican format
    Autor yugo 45 u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.08.2007., 13:10
  3. Duhovnost i strah , smrtni strah