Kontrola korisnika?

Boki

Buduća legenda
Poruka
25.948
Naime volio bi da zastitim kompijuter od ostalih korisnika.
Npr. sjednem za racunar nakon nekog vremena i vidim da su mi neke stvari izmjenjane,tj. na kompjuteru su uradjene neke promjene...tipa promjenjena je boja prozora ili ukonjene su neke stvari sa desktopa.

Da li postoji neki program kojim bi mogao to da sprijecim ili bar da znam sta je ta osoba prije mene radila na racunaru???

Unaprijed hvala svima.
 
Pa ako se radi o tvom racunaru,mozes da kreiras account za tog korisnika.Ti si Admin i znas sifru tako da admin nalogu mozes samo ti pristupiti.Ovaj drugi nalog je limited....nema pristup prvo andmin nalogu(documents...),onda ne moze inst. program recimo....kako ti vec podesis.
A ako te zanima sta i kad je radjeno,inst. neki keylogger.KGB (cini mi se) nije los ali nije ni free.Moras ga samo staviti u antivirusu na listu exclusions ;)On pamti svako otkucano slovo,posecen sajt....cak i screenshot pravi.
 
Pokusao sam da pricam ali ne vrijedi :-x..
Da li mogu da u potpunosti osiguram svoje podatke od drugih ako napravim Users particiju.Mislim da li onda moze neko da dodje do mojih podataka i setinga?

Sta da radim sada na kraju...sta mi predlazete?
 
Pa rekoh ti.Sve sto imas bitno stavi u my documents i napravi drugi nalog.Iz tog drugog se ne moze pristupiti prvom.
Mozes da uzmes recimo FolderGuard pa da sakrijes odredjene foldere,zakljucas,ogranicis pristup kako ti hoces... i jos svasta.Dosta funkcionalan program.Mozda bi ti to bas odgovaralo.Nije besplatan.Ako se odlucis za tu varijantu javi se na pp. ;)
A mozes da inst. neki keylogger....to sam ti vec rekao. ;)
 
Pokusao sam da pricam ali ne vrijedi :-x..
Da li mogu da u potpunosti osiguram svoje podatke od drugih ako napravim Users particiju.Mislim da li onda moze neko da dodje do mojih podataka i setinga?

Sta da radim sada na kraju...sta mi predlazete?
Svoje fajlove zaštiti tako što ćeš ih zakopati i sakriti (hidden). Recimo. Osim ako su ogromni, a imaš 40 giga ili manje...
 
Ma ok je to.Hiden files ali je to lako naci...pogotovo nekome ko hoce da se dokaze koliko on zna o kompjuterima pa mi namjerno otvori te fajlove :)...samo da ja to vidim...da su nadjeni.Mislim da je sada kraj sa tim:-):-):-).
 
Ne bih da budem dosadan,ali covek rece da je resio problem.Ako negde zakoci,pitace ;)
Kao da njemu nije palo na pamet da sakrije te fajlove.
A ako sve stavi na flash,morace stalo copy,paste,delete,copy,paste,delete....i stalno da ga nosi sa sobom,cak i u toalet kad krene,da ne bi dosadni mladji brat (predpostavljam) ili tako neko,budno motreci uocio i iskoristio priliku,cisto fore radi ;)
 

Back
Top