Pomoc u vezi PC-a

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

lacky_BN

Zainteresovan član
Poruka
146
Imam problem sa jednim pc-om PIII 900 mhz amd, memorija 256 mb i graficka nvidia 64 mb...
Desava mi se sl.
Kad upalim pc i pocne da ocitava memoriju i graficku tu stane, posle toga ga resetujem i PC kad se upali udje u bios, ja onda idem na F10 i enter, pc se resetuje i udje u sistem bez problema...Tako da onda radi sve ok i mozes ga paliti i gasiti koliko hoces radice i palice sve ok...Kad bude ugasen nekoliko sati ponovo se sve isto desva i ponovo isti postupak pri palenju...Napominjem da sam radio novi sistem i ne resava ovaj problem...
Kako da resim ovaj problem?

Hvala!
 
Ovako....Bio mi je crko hard disk kada mi je ortak oborio sistem,znaci samo je ostalo komp da se upali i da ubacim programe,ali nije uspeo da udje,tj nije hteo da udje skroz,stigao je samo do nekle sa ucitavanjem....Zatim sam uzeo drugi hard disk,od ortaka,i komp nekako radi (ali izgleda da radi na konfiguracije od ortakovog kompa),i opet je ortak probao da mi obori sistem ali nece...
 
Imam problem sa jednim pc-om PIII 900 mhz amd, memorija 256 mb i graficka nvidia 64 mb...
Desava mi se sl.
Kad upalim pc i pocne da ocitava memoriju i graficku tu stane, posle toga ga resetujem i PC kad se upali udje u bios, ja onda idem na F10 i enter, pc se resetuje i udje u sistem bez problema...Tako da onda radi sve ok i mozes ga paliti i gasiti koliko hoces radice i palice sve ok...Kad bude ugasen nekoliko sati ponovo se sve isto desva i ponovo isti postupak pri palenju...Napominjem da sam radio novi sistem i ne resava ovaj problem...
Kako da resim ovaj problem?

Hvala!

Imas malo memorije.500 mb minimum za optimalan rad.Vidi koliko ti memorije ostaje slobodno kada podignes sistem.A mozes ici, u RUN pa MSCONFIG pa decekiraj sve prilikom dizanja sistema.Mislim da je to u "boot ini" sekciji
 
Imas malo memorije.500 mb minimum za optimalan rad.

500 mb minimum? 500 mb je cak i luksuz. . Sistem bi trebao da se podigne bez problema i sa petostruko manje memorije.

A drugo, ja mislim da taj racunaj vise i ne postoji jer je verovatno decko kupio nov mozda jos pre 3 god.

Trece, za jedno 40 godina pojavice se neki lik, opet dici ovu temu iz mrtvih i reci da je 500 Terabajta Ram memorije MINIMUM za optimalan rad prosecnog racunara 2050 god.
 
Poslednja izmena:
Ovako....Bio mi je crko hard disk kada mi je ortak oborio sistem,znaci samo je ostalo komp da se upali i da ubacim programe,ali nije uspeo da udje,tj nije hteo da udje skroz,stigao je samo do nekle sa ucitavanjem....Zatim sam uzeo drugi hard disk,od ortaka,i komp nekako radi (ali izgleda da radi na konfiguracije od ortakovog kompa),i opet je ortak probao da mi obori sistem ali nece...

Da li si siguran da ti je crkao hard disk? Da l;i je on formatirao hard disk pre toga ili ne, tj. da li je on reinstalirao sistem ili je samo uradio repair?

Kako zamisljas da uzmes drugi hard disk i da teras sistem na tvom racunaru koji je prethodno instaliran na drugom, TO JE SULUDO.:eek:

i opet je ortak probao da mi obori sistem ali nece...
Ne pustaj ga vise molim te :worth:
 
Poslednja izmena:
500 mb minimum? 500 mb je cak i luksuz. . Sistem bi trebao da se podigne bez problema i sa petostruko manje memorije.

QUOTE]

Neznam zasto tebi sluzi kom.Meni internet explorer sa dva do tri otvorena prozora i sa dva do tri add-on koji su minimum neophodni uzme 400 mb memorje.Da ne kazem jos neki antivirusni program, neki neophodni programi za odrzavanje sistema i jos sistemska memorija.
 
pokusacu i sa drugom baterijom....

Postavljač teme je najverovatnije ...REŠIO SVOJ PROBLEM....a ako NIJE....SADA JE U ČUDU....:eek:...zato što mu je ...TEMA ....ODLUTALA NA PIJACU....:roll:..

Da bi se izbegle ovakve situacije....predlažem otvaranje kafane...na primer " Ali Baba & 50 Hakera "....pa kada se siti napričaju....OSVEŽENI...počnu da rešavaju ...KONKRETNE PROBLEME PO TEMAMA....:).
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top