EU "vizne olaksice" na delu

Markowac

Iskusan
Banovan
Poruka
6.213
BEZOBRAZLUK!
Dok čelnici EU „hrabre“ Srbiju, Holandija u praksi pokazuje kako će njihova pomoć izgledati - jednom od najboljih studenata Pravnog fakulteta Aleksandru Radovanoviću odbijen zahtev za vizu!


BEOGRAD - Domaći političari najoštrije su osudili odbijanje Ambasade Holandije da Aleksandru Radovanoviću, studentu Pravnog fakulteta u Kragujevcu, izda vizu s kojom bi otputovao u Mastriht na Svetsko prvenstvo u simulaciji rada Generalne skupštine UN.

„Rampa“ za srpskog studenta još je šokantnija utoliko što je na vreme predao sva dokumenta, pojavio se u zakazanom terminu u holandskoj ambasadi, ali i s obzirom na to da je od 1. januara stupio na snagu Sporazum o viznim olakšicama i readmisiji, koji upravo studentima garantuje lakše dobijanje viza. Kao mogući razlog zbog koga su Holanđani odlučili da Aleksandar ostane kod kuće navodi se i to što je na forumu iz Međunarodnog prava on trebalo da brani tezu o nelegitimnom proglašenju nezavisnosti Kosova i odluci Haškog tribunala o oslobađanju Haradinaja.

Funkcioner DSS Dragan Šormaz smatra da bi Radovanovićeva tema bila logičan izbor svakog srpskog studenta, ali i da je očigledno da Holandija, koja je priznala nezavisno Kosovo, ne želi da se njihova javnost zbunjuje polemikom o Kosovu.

- Pravo i pravda su na našoj strani, a oni koji to krše su ili kriminalci ili siledžije! To kako su se Holanđani poneli prema Aleksandru oslikava i kakav odnos imaju prema čitavoj našoj državi. Time se samo dokazuje tvrdnja DSS da nije sporan odnos Srbije prema EU, već Evropljana prema Srbiji, ali to je i potvrda toga da je priča DS o SSP varanje birača, pošto potpis na tom sporazumu ne znači ništa. On ne znači nijednu donaciju, nijednu investiciju ili pristup bilo kakvom fondu, a sve to treba da ratifikuje 28 parlamenata zemalja EU - upozorava Šormaz.

Šef beogradskih radikala Nemanja Šarović smatra da je upravo ovakvo postupanje s jednim od najboljih srpskih studenata znak da su sva obećanja o povlasticama, koje nam navodno slede iz EU, samo prazne priče.

- To što Aleksandar nije dobio vizu još jedna je u nizu nepravdi prema našem narodu, jer je on tamo trebalo da predstavlja Srbiju i Pravni fakultet u Kragujevcu. Istovremeno, po stoti put čujemo najave da će studenti biti povlašćeni u smislu putovanja u zemlje EU, ali od toga nema ništa. Koji to uslov ovaj momak nije ispunio? Možemo mi da ispunjavamo uslove koje nam zadaju od sada do večnosti, ali je jasno da se njihov odnos prema nama nikada neće promeniti - ističe Šarović i dodaje da bi na pitanje zašto je to tako trebalo da odgovori Boris Tadić, koji stalno naglašava kako su mu partneri iz EU veliki prijatelji.

Nešto radikalniji bio je predsednik socijalista Ivica Dačić, koji smatra da bi naša vlast trebalo da reaguje povodom ovog slučaja, tim pre što je reč o kategoriji studenata na koje se primenjuju olakšice.
- To nije jedini slučaj. Mnogi su, kao i Aleksandar, odbijeni uprkos uredno podnetim dokumentima, i to bez ikakvog objašnjenja, što sigurno ne doprinosi poboljšanju odnosa s EU. Srbija bi trebalo od holandske ambasade da zatraži zvanično objašnjenje - kategoričan je Dačić.

DS: ŽALIMO SLUČAJ

Demokrata Srđan Milivojević, osim što „s velikim žaljenjem konstatuje da Srbija i dalje potpada pod vizni režim EU“, ocenjuje da će se to veoma brzo promeniti.
- Duboko sam uveren da će posle 11. maja biti otklonjene te ponižavajuće prepreke. Nadam se da ubuduće takve stvari neće biti tema, već da ćemo se baviti nekim životnijim stvarima - kaže Milivojević.


http://www.kurir-info.co.yu/clanak/kurir-23-04-2008/bezobrazluk

---------------------

Obecavali su nam ukidanje viza demokrate jos 2000te godine a sada je 2008 godina i od toga jos nista , ne samo da jos nema nista nego i maltretiraju nase gradjane i najbolje studente. Kad tako rade najboljima mozemo misliti sta bagra europejska radi nekim obicnim ljudima?

Eto sad vidite kako te vizne olaksice izgledaju u praksi.
 
Da je ovo država (što zbog marioneta na vlasti nije), Srbija bi uvela strog reciprocitet u viznom režimu i svima uvela vize pod identičnim uslovima kao oni nama.
Ovako, Tadić i Dinkić prodaju predizbornu maglu o ulasku u EU i bezviznom režimu, a svaki naš čovek je diskriminisan u odnosu na strance.
Kako naš poslovni čovek da se takmiči sa nekim iz EU, kad taj sedne u avion, mahne pasošem na Surčinu i ušeta u Srbiju, a naš čovek mora danima da prikuplja kojekakve papire, onda danima da čeka na vizu i tek ako je dobije otputuje?
Za Solanine Srbe Tadića i Dinkića to je slobodno kretanje ljudi, robe, kapitala i ideja.
 
I nemora ni da ide ,jaka stvar oni nas nevole i sta god da kaze neista nece to promeniti.

al decko nije isao tamo da se drka vec je isao na svetsko prvenstvo u simulaciji rada skupstine UN, i decko je vec evropski prvak u tom takmicenju i smrdljive holandske kurvestije nisu htele da mu izdaju vizu.

Zamisli sad da evropski prvak u bilo cemu ne ucestvuje na svetskom prvenstvu zato sto zemlja u kojoj se odrzava prvenstvo nije htela da mu izda vizu?


Ja bih holandjanima prvo uveo odmah vizni rezim. Zatim bi im ovo vratio tako sto bi ih drkao za vize sve do poslednjeg dana odrzavanja takmicenja u pesmi Evrovizije i zatim bi im udario ***** i rekao da nema viza za tu pegavu gamad jer se cesljaju na levu stranu mesto na desnu.

Dokle cemo mi bre da dozvoljavamo da svakakva bagra na nama ostri onu stvar i da cutimo i gutamo sva njihova maltretiranja?
 
Čim radikali pobede sa ovakvim vokabularom nećemo dobiti vizne olakšice, već će nas odmah staviti na belu šengen listu, da ih malo duhovno obogatimo...

vas demokrate guze i trte evo vec 8 godina, ponizavaju nas, maltretiraju nas, sta nam sve ne rade a od ukidanja viza nista ni u najavi.

naravoucenije

ako ne cenis sam sebe nece te ni drugi ceniti. ako cenis sebe , cenice te i drugi.

problem sa vama demokratama je sto ne znate sta je cast, nemate obraz, nemate ponos.

vi bi ste se sad svi natrtili ovim holandjanima za 2-3 besplatne vize.

e vidis to je razlika izmedju vas i nas. ja bi im na sve ovo skovao mrtvu majku i rekao da se gone u tri lepe a ti bi im se nasmejao/la i jos vise natrtio.
 
vas demokrate guze i trte evo vec 8 godina, ponizavaju nas, maltretiraju nas, sta nam sve ne rade a od ukidanja viza nista ni u najavi.

naravoucenije

ako ne cenis sam sebe nece te ni drugi ceniti. ako cenis sebe , cenice te i drugi.

problem sa vama demokratama je sto ne znate sta je cast, nemate obraz, nemate ponos.

vi bi ste se sad svi natrtili ovim holandjanima za 2-3 besplatne vize.

e vidis to je razlika izmedju vas i nas. ja bi im na sve ovo skovao mrtvu majku i rekao da se gone u tri lepe a ti bi im se nasmejao/la i jos vise natrtio.

Pardon, ja nisam vama demokratama, a problem jesam ali uglavnom svoj :oops:.
 
stvarno mi je zao momka sto je tako odbijen za vizu,posebno ako je stvarno sve bilo regularno sa dokumentima,ali mi je ova dssovska propaganda,u svakom mogucem incidentu,dogadjaju i ostalom onako krajnje otuzna...

mos misliti svaki student bi izabrao isto...jeste i svi studenti glasaju za dss,dive se voji kostunici itd...
 
al decko nije isao tamo da se drka vec je isao na svetsko prvenstvo u simulaciji rada skupstine UN, i decko je vec evropski prvak u tom takmicenju i smrdljive holandske kurvestije nisu htele da mu izdaju vizu.

Zamisli sad da evropski prvak u bilo cemu ne ucestvuje na svetskom prvenstvu zato sto zemlja u kojoj se odrzava prvenstvo nije htela da mu izda vizu?


Ja bih holandjanima prvo uveo odmah vizni rezim. Zatim bi im ovo vratio tako sto bi ih drkao za vize sve do poslednjeg dana odrzavanja takmicenja u pesmi Evrovizije i zatim bi im udario ***** i rekao da nema viza za tu pegavu gamad jer se cesljaju na levu stranu mesto na desnu.

Dokle cemo mi bre da dozvoljavamo da svakakva bagra na nama ostri onu stvar i da cutimo i gutamo sva njihova maltretiranja?

Pa to je ta jevropa za koju se zalazemo ,sve demokratija .Lece Holandjani komplekse za Srebrenicu zato sto su obecali zrtvama da ce da ih zastite pa pobegli ko """"""e .Sad su jaki da se sile e pa prozreli smo ih.I ako im Kostunjac rekao da vise nisu u poziciji da uslovljavajhu Srbiju.
 

Back
Top