Zašto izbeglice glasaju za radikale?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vinetu

Zainteresovan član
Poruka
450
Izgubili su rođake, prijatelje, ostali bez kuća zbog Šešeljeve politike a danas glasaju za svoje progonitelje. Oni koji bi najviše trebali da se protive radikalima danas su njihovo najvernije biračko telo. Šta mislite, zašto su izbeglice opsednute politikom radikala koja je direktno prouzrokovala njihovo proterivanje?
 
Izgubili su rođake, prijatelje, ostali bez kuća zbog Šešeljeve politike a danas glasaju za svoje progonitelje. Oni koji bi najviše trebali da se protive radikalima danas su njihovo najvernije biračko telo. Šta mislite, zašto su izbeglice opsednute politikom radikala koja je direktno prouzrokovala njihovo proterivanje?

verovatno jer sve ovo sto je citirano je velika laz servirana od strane DOS-a
 
Izbeglice su onaj deo naroda koji najbolje oseća ideju Velike Srbije. Oni su živeći vekovima kao većina u krajevima koji po AVNOJ-u nisu pripali Srbiji osećali težnju i potrebu da se ta nepravda ispravi.
Izdajom Slobodana Miloševića, a ne radikala, su ostali, ne samo bez srpske državnosti, već i bez zavičaja. Zbog toga SPS nije ni hteo da daje državljanstvo izbeglicama, znajući da bi svako državljanstvo bilo glas protiv njih.

Dalje, ne postoji nijedna porodica, iz zapadnih srpskih teritorija, kojoj neko nije stradao u prethodna dva rata, od ruke Hrvata ili muslimana. Ožiljci na dušama tih ljudi su duboki i bolni. Oni pretvaranje ex Yu republika u nezavisne države doživljavaju kao nagradu zločincima za njihove zločine, kao nepravdu koja vrišti do neba.
U takvoj situaciji doživljavaju da postmiloševićevske vlasti priznaju postojeće stanje, a što je najgore, predsednik Srbije, koji je personifikacija svih demokratski deklarisanih stranaka, je išao i izvinjavao se, narodima čije su vojske zaslužne za sudbinu koja je te izbeglice zadesila, za zločine koje su Srbi izvršili.
Pri tom se nije obazirao na zločine koji su učinjeni nad Srbima, a koji su daleko strašniji.
Izvinjavao se muslimanima u Srebrenici, a nije posetio Bratunac. Izvinjavao se Hrvatima, a nije posetio Jasenovac. Šta ga je sprečilo, pošto je u dobrim odnosima sa predsednikom Hrvatske, da pre koji dan ode na odavanje počasti jasenovačkim žrtvama? Autoputem Bg-Zg se do Novske brzo stiže, a od Novske do Jasenovca je svega nekoliko km. Došli smo u situaciju da na tom strašnom mestu, najvećem srpskom stratištu u istoriji, Stipe Mesić staje u odbranu tih žrtava, suprotstavljajući se tendencijama hrvatskih vlasti i intelektualaca da minimiziraju i gotovo poreknu zločine koji su se tamo zbili. Za reči koje je izrekao tom prilikom ja Mesiću odajem priznanje, ma šta ja mislio o njemu, kao jednom od važnih aktera u raspadu Jugoslavije.

Tadić bi odlaskom na tu manifestaciju pokazao da je njemu stalo do tih žrtava i njihovih potomaka, ali ne, on ne želi ičim da stavi do znanja da razmišlja srpski kako ga neko od Hrvata i muslimana ne bi "pogrešno" protumačio.
To bi bilo isto kao da niko od Izraelskih državnih funkcionera ne dolazi na obeležavanje Aušvica, Mathauzena ili Dahaua, da se ne bi Nemci slučajno našli uvređeni. To Jevreji sebi nikada neće dozvoliti. Dok god postoje Jevreji i Jevrejska država uspomena na genocid izvršen nad njima, u Hitlerovom rajhu, će živeti i ceo svet će podsećati na njega kao da se juče dogodio.
 
Tadić bi odlaskom na tu manifestaciju pokazao da je njemu stalo do tih žrtava i njihovih potomaka, ali ne, on ne želi ičim da stavi do znanja da razmišlja srpski kako ga neko od Hrvata i muslimana ne bi "pogrešno" protumačio.
To bi bilo isto kao da niko od Izraelskih državnih funkcionera ne dolazi na obeležavanje Aušvica, Mathauzena ili Dahaua, da se ne bi Nemci slučajno našli uvređeni. To Jevreji sebi nikada neće dozvoliti.

Pametnom dosta.
 
Izgubili su rođake, prijatelje, ostali bez kuća zbog Šešeljeve politike a danas glasaju za svoje progonitelje. Oni koji bi najviše trebali da se protive radikalima danas su njihovo najvernije biračko telo. Šta mislite, zašto su izbeglice opsednute politikom radikala koja je direktno prouzrokovala njihovo proterivanje?

Прво, избеглице су људи пре свега Срби који су лично на терену били упознати са свим ратним збивањима и разлозима оружаних сукоба - њима није потребно да им дебили и марионете страних обавештајних служби или бабетине из НВО приповедају шта се стварно збивало.

Друго, једино се СРС потрудио колико је знао, умео и могао да им стварно помогне да овде у Србији наставе свој живот.

Паметном довољно.
 
Ja sam sa porodicom dosao iz Hrvatske danima pred rat. Srbin sam. Nemojte da se pravite da razumete kroz sta prolaze izbeglice. O radikalima mislim sve najgore, jer su DIREKTNO (zajedno sa SPS-om) krivi za mnogo toga. Video sam njihovu "pomoc". Delili su novine "Velika Srbija" koje niko od mojih nije hteo da uzme, samo da bi te posle zbog toga gledali mrko i sirili glasine u tvom mestu da si mafijas. I nemojte misliti da sam nepristrasan, jer su mi OBOJICU pradeda ubile upravo ustase. Radikali samo sire mrznju prema svima koji se ne slazu sa njihovom "politikom" ("izdajnici i placenici"). Ni DS nije nevin po svim tackama, ima i kod njih dosta budala, ali verujem da su za celu Srbiju, moju porodicu i mene korisniji od radikala i ne daj boze SPS-a.
 
Mislim da su izbeglice za radikale jer im jedino oni obecavaju da ce teritorija na kojoj su ziveli biti u sastavu Srbije. Ja to mogu da razumem, ali to je ejdnostavno nerealno i unapred osudjeno na propast. Uz to, radikale ne pokrece ljubav prema svom narodu vec mrznja prema drugima, a to nikada nije dobar stav. O njihovoj spoljnoj i unutrasnjoj politici ne vredi trositi reci. Samo da dodam da nisam izbeglica, ali da imam veoma bliske prijatelje koji jesu, i oni su za radikale. Kao sto rekoh, to mogu da razumem, ali ne mogu da razumem neke klince od 16, 17 godina koji su rodjeni u najgore zlobino vreme i cije majke nisu imale pelene da im kupe, da su za radikale jer ih smatraju novom,, svezom strujom koja ce doneti promene.

Zapravo, mogud a razumem i to. Bili su bebe kada se sve ono desavalo.
 
Ja sam sa porodicom dosao iz Hrvatske danima pred rat. Srbin sam. Nemojte da se pravite da razumete kroz sta prolaze izbeglice. O radikalima mislim sve najgore, jer su DIREKTNO (zajedno sa SPS-om) krivi za mnogo toga. Video sam njihovu "pomoc". Delili su novine "Velika Srbija" koje niko od mojih nije hteo da uzme, samo da bi te posle zbog toga gledali mrko i sirili glasine u tvom mestu da si mafijas. I nemojte misliti da sam nepristrasan, jer su mi OBOJICU pradeda ubile upravo ustase. Radikali samo sire mrznju prema svima koji se ne slazu sa njihovom "politikom" ("izdajnici i placenici"). Ni DS nije nevin po svim tackama, ima i kod njih dosta budala, ali verujem da su za celu Srbiju, moju porodicu i mene korisniji od radikala i ne daj boze SPS-a.

@Eremita: pročitati ovo i shvatiti koliko je svako drugačije mišljenje besmisleno.
 
Izgubili su rođake, prijatelje, ostali bez kuća zbog Šešeljeve politike a danas glasaju za svoje progonitelje. Oni koji bi najviše trebali da se protive radikalima danas su njihovo najvernije biračko telo. Šta mislite, zašto su izbeglice opsednute politikom radikala koja je direktno prouzrokovala njihovo proterivanje?

a još je tragičnije dok se vrate u Hrvatsku onda glasaju za HDZ i/ili za Milorada Pupovca SDSS koji onda koalira sa HDZom:shock::shock::shock:

hoću reći ....više se ni ne trudim da razumem tu "patologiju"...:roll:

al jedno je evidentno...a to je da gdje god dođu ti ljudi samo znaju za opciju "ekstremno":rolleyes:
 

a još je tragičnije dok se vrate u Hrvatsku onda glasaju za HDZ i/ili za Milorada Pupovca SDSS koji onda koalira sa HDZom:shock::shock::shock:

hoću reći ....više se ni ne trudim da razumem tu "patologiju"...:roll:

al jedno je evidentno...a to je da gdje god dođu ti ljudi samo znaju za opciju "ekstremno":rolleyes:

E još samo da nam je znati kako ti znaš sve to... pa da ti i poverujemo...
Ili možda u Hrvatskoj ne postoji "tajno glasanje"???
 
Nazalost ovo je precesto istina.
pokazale su izlazne ankete...a i iz razgovora s ljudima srpske nacionalnosti koji žive u Hrvatskoj u real lifu, ali i na forumima....dosta ih glasa za HDZ..što je svojevrsni presedan u svetu....al kao što rekoh izgleda da oni ni ne umeju drukčije nego ekstremno i/ili radikalno
E još samo da nam je znati kako ti znaš sve to... pa da ti i poverujemo...
Ili možda u Hrvatskoj ne postoji "tajno glasanje"???

vidi gore:rolleyes:
 
pokazale su izlazne ankete...a i iz razgovora s ljudima srpske nacionalnosti koji žive u Hrvatskoj u real lifu, ali i na forumima....dosta ih glasa za HDZ..što je svojevrsni presedan u svetu....al kao što rekoh izgleda da oni ni ne umeju drukčije nego ekstremno i/ili radikalno
vidi gore:rolleyes:


E sada si me ubedio...
Misliš li na one ankete i forume u Hrvatskoj gde tkđ. kažu da je 80% Hrvata protiv povratka Srba na svoja imanja ili na one ankete koje tkđ. kažu da 80% Hrvata ne bi dozvolili svojoj kćerki/sinu da se uda/oženi za Srbina/Srpkinju...

Ili možda na one koje kažu da 78% Hrvata ima pozitivno mišljenje o NDH i ustašama...

Ili...

Postaješ pomalo ekstreman i zlonameran u poslednje vreme, šta ti je...
Nije valjda da je proradio osećaj nacionalnog ponosa kod tebe???
 
E sada si me ubedio...
Misliš li na one ankete i forume u Hrvatskoj gde tkđ. kažu da je 80% Hrvata protiv povratka Srba na svoja imanja ili na one ankete koje tkđ. kažu da 80% Hrvata ne bi dozvolili svojoj kćerki/sinu da se uda/oženi za Srbina/Srpkinju...

Ili možda na one koje kažu da 78% Hrvata ima pozitivno mišljenje o NDH i ustašama...

Ili...

Postaješ pomalo ekstreman i zlonameran u poslednje vreme, šta ti je...
Nije valjda da je proradio osećaj nacionalnog ponosa kod tebe???

:shock::shock::shock:
taman posla!

baš suprotno...

al ti očito ne možeš to da shvatiš...a stvarno nemam više živaca da se ponavljam po 101.put

ukapiraj onda kako umeš i znaš "najbolje":roll:

--------------------
(a šta se tiće ovog neboldovanog)
dobro znam kada ankete mogu biti merodavni pokazatelj a kad ne ...zato ih radim javne da vidim koliko ima forumaša-klonova koji su otvoreni samo da ispue "anketnu kvotu" ...
a da stvar bude smešna ...moj akcenat nije bio toliko na anketama ovim forumaškim već onim "izlaznim" (dakle koje su daleko profesionalno odrađene nego ovde po forumima
...sad bi ti mogao raspredati ...10 strana taksta primjera al stvarno mi se ne-da:roll:

najviše na šta je bio moj naglasak što se te "problematike" tiće jest u razgovorima s ljudima...a to ti jednostavno praktički ne mogu ovde dokumetirati jer ih nisam snimao...

toliko

još?:roll:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top