Da li ste bolji u krizi, ili u miru

mackica ns

Poznat
Poruka
7.784
U zajedničkim životima - supružnika, ljubavnika, prijatelja... ima i jednih i drugih situacija; bar u većini... Ima prijatelja koji su najbolji kad je jednom od njih teško, pa kao strava smo prijatelji kao rame za plakanje i kao savetodavci.
Pa ima ljubavnika i supružnika kojima može sve da bude idealno godinama, ali čim naiđe prvi problem (npr. ostanak bez posla) odmah svađe i priče - 'kad glad ulazi na vrata...'
A opet neki se spoje u problemima, pa kad ih sve reše, kažu - nastupila monotonija... kolotečina...

U kojim okolnostima ste bolji, gde se više držite zajedno?
Uglavnom mislim na partnerske i prijateljske odnose....
I poslovne...

Ja sam definitivno krizni tip..
 
Nema koje faze nismo prosli,u smislu nemati,imati....problemi nasih roditelja........i sad kad smo prosli sve uz ljubav,razumjevanje..ne vjerujem da moze bilo sta nas da poremeti u buduce.....znaci toliko smo se dali resavajuci necije probleme,nikako mi da se stabilizujemo....eeeee sad je doslo nase vrijeme...i u stvari mi smo zeljni jedno drugog....
Znaciiiiii ne da ne zelim krize,nego necu da mislim tako.....zelim da uzivam u normalnom zivotu,tako bih voljela da bude i malo dosadno,ako to podrazumjeva jedan obican porodicni zivot,ali to mi fali.... radimo na tome i uskoro mi i klinci samiiiii.....:)
 
Retko kad histerisem, maltene nikad i stvarno mi treba dobar razlog da se naljutim.
Na tudje krize delujem smirujuce, pretpostavljam.
Muz i ja smo jako slicni po karakteru i oboje smo ladolezi kakvi se ne mogu ni opisati. :D
Puno smo prosli zajedno ali smo oboje tipovi koji ce tesko da upadnu u krizu ili depresiju zbog problema.
Skoro uvek ima nesto zabavnije da se radi nego da se zivcira ili svadja.
I ja se nekako uvek zamislim nad nekim globalnim problemom, umesto nad parama, buducnoscu...ono, glad u Africi, sta cemo sad? :D
Tako da me mnogo ne dotice ako nema para, ako imam problema na poslu i slicno. Valjda ljudi treba da se potrefe takvi. Neko bi mi verovatno glavu otkinuo (ako je nadje) posle dva meseca jer mi se desava da ne razumem tudje histerisanje oko neceg sto su za mene gluposti a tu osobu su ocigledno bitne stvari.
 
Pa ima ljubavnika i supružnika kojima može sve da bude idealno godinama, ali čim naiđe prvi problem (npr. ostanak bez posla) odmah svađe i priče - 'kad glad ulazi na vrata...'
A opet neki se spoje u problemima, pa kad ih sve reše, kažu - nastupila monotonija... kolotečina...
U kojim okolnostima ste bolji, gde se više držite zajedno?
mi smo se spojili jer smo jako privlacni jedno drugom u svakom smislu, jer volimo da razgovaramo i interesujemo jedno drugo. ukratko - dobro se provodimo.
a prosli smo i neka sranja... ne mala. sve to je delovalo skroz podnosljivo sa njim.
(inace, nas stvari tipa gubitka polsa ne izbacuju iz ravnoteze... slicno gledamo na novac i materijalne poteskoce i ne potresamo se previse oko toga...)
 

Back
Top