Vadjenje umnjaka...oporavak...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Angi7

Aktivan član
Poruka
1.641
Vadila sam pre tri dana umnjak koji nije bio izrastao. Nije bio pod upalom, tek sam na ortopanu videla da ga imam. Preporucili su vadjenje jer planiram dete, pa da se slucajno ne upali u trudnoci.

Rastao je pravilno, samo se ukopao u kost, pa su sekli kost, posle su ga lako izvadili.
Elem...Ja imam strasan otok, jedva otvaram usta i sve vreme temp oko 37. Juce sam bila kod lekara opste prakse, dala mi je Eritromicin. Pijem i Diklofenak protiv bolova.

Jutros sam se probudila sa jos vecim otokom iako sam juce pocela sa antibiotikom.

Zvala sam zubara koji je rekao da je to normalno, samo da pijem antibiotike. Inace hirurg mi je izvadio umnjak kod tog zubara i rekao samo hladne obloge drugi dan,, bice otok, proci ce itd.

Da li je ovo zaista normalno? Da nije mozda ovaj antibiotik slab?
 
Da,normalno je ako nisi menjala hladne obloge celo vreme,pila antibiotike i izbegavala ispiranje rane bilo cime.Ako si propustila bilo sta otok se morao pojaviti,nekada se javi i kad se pridrzava ovih uputa.Neprijatno je ali normalno,u svakom slucaju lakse ces sad podneti bilo kakve neprijatnosti nego u trudnoci.
 
Prvi i drugi dan nisam nicim ispirala..onda sam muckala tecnost za ispiranje usta. Nisam znala da sve vreme ne sme da se ispira. Obloge sam stavljala drugi dan kao sto je rekao hirurg non stop, a posle samo povremeno.

Citam sad o tom alveolitisu pa sam se istripovala. Inace, otok mi je tvrd kao da imam ping pong lopticu u ustima.
razmisljam da pozovem opet zubara ujutro ako mi bar malo ne splasne otok. Pa posle dva dana antibiotika bi valjda trebao da bude manji?!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top