"PUČ" U DS

Samanta_

Iskusan
Poruka
6.229
"PUČ" U DS
U Demokratskoj stranci sprema se tihi prevrat, glavne mete lider stranke Boris Tadić i njegovi najbliži saradnici

BEOGRAD - Dragan Đilas, kandidat DS za gradonačelnika Beograda, Mlađan Dinkić, lider G17 plus, Aleksandar Vlahović, bivši ministar za privredu i privatizaciju, Zoran Živković, nekadašnji premijer, Goran Vesić, jedan od Đinđićevih najbližih saradnika, i Žika Anđelković, funkcioner DS i direktor "Parking servisa", kolovođe su puča koji bi uskoro mogao da se desi u Demokratskoj stranci!

Kako Kurir saznaje, ova šestorka nezadovoljna je načinom na koji Boris Tadić predvodi DS, a pogotovo je ozlojeđena potezima ljudi od Tadićevog najvećeg poverenja. Na "meti" su, pored Tadića, ministar pravde Dušan Petrović, šef predsednikovog kabineta Miki Rakić, kao i Tadićev savetnik i blizak prijatelj Srđan Šaper.

- "Pučisti" pokušavaju da vrbuju i ministra odbrane i potpredsednika DS Dragana Šutanovca, što im zasad ne polazi za rukom. Krajnji cilj prevrata je Tadićev odlazak u "političku penziju" i promovisanje novih, mlađih snaga u DS - kaže sagovornik Kurira blizak vrhu DS.

Od pomenutih aktera "prevrata veka" juče niko osim Aleksandra Vlahovića i Žike Anđelkovića nije želeo da komentariše naša saznanja.

- To su najobičnije gluposti! Sve što pišete u protekla tri meseca su gluposti i ja u tome ne želim da učestvujem. Nemojte me više zvati - odbrusio nam je Vlahović. Na sličan način reagovao je i Anđelković.

- To 200 odsto nije istina! Pre bih otišao iz stranke nego što bih se okrenuo protiv ljudi s kojima sam 15 godina sarađivao - poručio je Anđelković.

Portparolka DS Jelena Marković tvrdi da "veću besmislicu u životu nije čula".

- To je logička i suštinska glupost koja nema nikakve veze sa istinom! Svima koji forsiraju takve informacije mogu da poručim da su odnosi u stranci zdravi i da kod nas nema nikakvih problema - kaže Markovićeva.

Predsednik Izvršnog odbora DS Marko Đurišić reagovao je identično stranačkim kolegama.

- To vam je isto kao da svemirski brod pošaljete iz Srbije u misiju na Mars - poručio je Đurišić.
 
- "Pučisti" pokušavaju da vrbuju i ministra odbrane i potpredsednika DS Dragana Šutanovca, što im zasad ne polazi za rukom. Krajnji cilj prevrata je Tadićev odlazak u "političku penziju" i promovisanje novih, mlađih snaga u DS - kaže sagovornik Kurira blizak vrhu DS.

Nece valjda kum na kuma!Mada kad se pogleda istorija...
 
Ljudi pa DS je i onako majka ili baba mnogim stranakama u srbiji,ko sto je Vuk otac, jos jedno cepanje sta je to za njih... :D

ako dodje do pokusaja puca i on propadne ne sumnjam da ce "kolovodje puca" preci u ldp ili osnovati sopstvenu partiju, sto opet kazem ne bi bilo lose jer bi se onda ds raspao zato sto ja verujem da djilas, zivkovic i ostatak ekipe imaju mnogo vise podrske nego boris i dusan, ja bih u prvu ekipu stavio i sutanovca jer mi deluje ok ali... ;)
 
Ni jedna mainstream stranka u Srbiji ne moze da zastupa marginalne stavove bliske stavu LDP.

Ako DS nekim cudom skrene u tom smeru, to ne znaci da ce takvi stavovi postati srpski mainstream vec isljucivo da DS vise nece biti mainstream stranka.

QED.
 

Back
Top